Nakup stružnice

Nakup stružnice

OdgovorNapisal/-a mitjaman » Če Nov 28, 2013 1:52 pm

Pozdravljeni,

Obračam se na člane foruma, in sicer zanimam se za nakup stružnice za struženje lesa, ker pa je na netu ne najdem, sebi primerne, me zanima če slučajno kdo ve da jo kakšen njegov kolega, prijatelj, znanec ima in ne potrebuje oz. da jo ima namen prodat. Imam pa nekatere zahteve, dolžina med konicama vsaj 1000mm, kopirna naprava, več hitrosti.
Gledal sem že kitajske ki se pojavljajo pod vsemi mogočimi imeni, vendar me ne pritegne, saj za tak denar nevem kako kaj kvalitetno stružnico dobiš, in sicer tale
. Sem jo šel že tudi gledat osebno vendar me ne pritegne k nakupu, ima mogoče kdo kakšno mnenje, izkušnje...itd. Zanima me, če je mogoče na starejšo stružnico narediti kopirno napravo, se pravi da bi jo naredil sam?

hvala

Lp
mitjaman
 
Prispevkov: 45
Pridružen: Ne Mar 10, 2013 7:27 pm

Re: Nakup stružnice

OdgovorNapisal/-a LoVRoz » To Dec 03, 2013 1:29 pm

Zdravo!
Sam imam manjšo stružnico, ki je nekoliko starejša. Mislim pa da stružnice ameriške znamke JET niso slabe ( http://www.jettools.com/eu/en/c/jet-woo ... reset=true ). Včasih mislim da je imela trgovina MI Stroj veliko ponudbo teh stružnic ampak jih sedaj ne najdem (lahko da so jih umaknili iz ponudbe).
Za kopiranje pa si poglej ta zanimiv video http://www.youtube.com/watch?v=gxGb-U3YoH8
Tudi sam bi tole naredil v kratkem.
Lp
LoVRoz
 
Prispevkov: 34
Pridružen: Pe Avg 09, 2013 10:11 am

Re: Nakup stružnice

OdgovorNapisal/-a seba993 » To Mar 03, 2015 8:16 pm

Koliko obratov je fajn da je na stružnici? Računam o domači izdelavi in imam elektro motor ki sem ga dobil z pralnega stroja.
______________________________________________________________________________
LP seba993

Živi dokler lahko, saj ko enkrat zamudiš tega živel več neboš.

ps. Oprostite za vikanje ampak včasih je težko po forumih razlikovati spol uporabnika/ce.
seba993
 
Prispevkov: 72
Pridružen: So Jan 17, 2015 6:30 pm

Re: Nakup stružnice

OdgovorNapisal/-a PZUFIC » To Mar 03, 2015 8:55 pm

Motor, domnevam iz starega pralnega stroja, torej asinhronski in ne krtačni ima moč okoli 100W, kar je premalo.
PZUFIC
 
Prispevkov: 243
Pridružen: Ne Jan 26, 2014 3:56 pm

Re: Nakup stružnice

OdgovorNapisal/-a seba993 » To Mar 03, 2015 10:12 pm

Motor ni iz nevem kako starega pralnega stroja in po mojih ogledih ima krtačke. Bol kot motor bi rad izvedel število vrtljajev. Imam pri stari mami na zalogi tudi nekaj drugih motorjev ki bi mi tudi lahko prišli prav.

Motor ki ga imam trenutno doma:
______________________________________________________________________________
LP seba993

Živi dokler lahko, saj ko enkrat zamudiš tega živel več neboš.

ps. Oprostite za vikanje ampak včasih je težko po forumih razlikovati spol uporabnika/ce.
seba993
 
Prispevkov: 72
Pridružen: So Jan 17, 2015 6:30 pm

Re: Nakup stružnice

OdgovorNapisal/-a PZUFIC » To Mar 03, 2015 10:26 pm

Vrtljaje se da brez težav izmeriti s poceni merilnikom ali pa kar preko v motor vgrajenega tahometra. Nisem prepričan, če je pametno zadevo priključevati brez elektronike, ker če prav vem se lahko zavrti na previsoke vrtljaje. Malce pogooglaj.
PZUFIC
 
Prispevkov: 243
Pridružen: Ne Jan 26, 2014 3:56 pm

Re: Nakup stružnice

OdgovorNapisal/-a seba993 » To Mar 03, 2015 11:00 pm

Sj se bom prvo vse pozanima glede motorja in kak morem vse zvezat. Nebom kr neki na lastno pest priključeval. pa še pred prvim zagonom se bom pr majstri ustavu če je vse tku ku more bit.
______________________________________________________________________________
LP seba993

Živi dokler lahko, saj ko enkrat zamudiš tega živel več neboš.

ps. Oprostite za vikanje ampak včasih je težko po forumih razlikovati spol uporabnika/ce.
seba993
 
Prispevkov: 72
Pridružen: So Jan 17, 2015 6:30 pm

Re: Nakup stružnice

OdgovorNapisal/-a LoVRoz » Če Jun 11, 2015 2:48 pm

Mogoče kdo ve kje bi se dalo dobiti takle nož za stružnico?
http://www.ebay.com/itm/Wood-Turning-co ... 35eb7c4765
LoVRoz
 
Prispevkov: 34
Pridružen: Pe Avg 09, 2013 10:11 am

Re: Nakup stružnice

OdgovorNapisal/-a ales » Če Jun 11, 2015 5:40 pm

V EU je ena najbolj založenih trgovin Dictum (https://www.dictum.com/), sicer točno takšnega noža nisem videl, morda pa boš našel kaj zase.

LP
ales
Site Admin
 
Prispevkov: 309
Pridružen: So Feb 09, 2013 9:03 am

Re: Nakup stružnice

OdgovorNapisal/-a Gewit » Sr Jun 17, 2015 11:50 am

odvisno kako je vezan.al je delovanje ali centrifuga. 700-2800 rpm
na ojnico nalimaj oz.označi črno čro,zavrti motor,posnemi video z telin na PC upočasini na fregmente ter tako boš lahko izračunal obrate oz.kako je vezan.
p.s.tej moorji so zelo šwoh za kakšno resno zadevo.od 120w pa do 350w
Gewit
 
Prispevkov: 94
Pridružen: Če Sep 04, 2014 7:29 am

Naslednja

Vrni se na Mizarski stroji

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 0 gostov

cron