Visoki sijaj

Re: Visoki sijaj

OdgovorNapisal/-a ales » So Apr 04, 2015 6:39 pm

Bistvo kvalitetnega barvanja MDF-a je v kvalitetni obdelavi robov, ki morajo biti enako gladki, kakor ploskev. nato se nanese osnovni premaz za brušenje, če je treba tudi 2x in ta osnovni premaz z granulacijami najprej 260, nato pa nad 320 pobrusi do enakomernega izgleda (ne smejo se videti 'otočki'), nakar se lakira s končnim lakom, po potrebi pa še zaščiti s prozornim sijaj lakom.
ales
Site Admin
 
Prispevkov: 309
Pridružen: So Feb 09, 2013 9:03 am

Re: Visoki sijaj

OdgovorNapisal/-a leseno » So Apr 04, 2015 6:51 pm

Hoces reči, da moram rob pred barvanjem obdelati tako kot izgleda ploskev. Kako to dosezem? Ker ploskev je res gladka in barve ne vpija. Na robovih pa barva kar izgine. Drugi nanos pa je ze boljsi.
leseno
 
Prispevkov: 19
Pridružen: So Feb 07, 2015 7:40 am

Re: Visoki sijaj

OdgovorNapisal/-a ales » So Apr 04, 2015 8:28 pm

Rob pobrusiš s finim papirjem, gladkost je mogoče doseči le na ta način.
MDF je po kvaliteti materiala enak v celem volumnu, hrapavost robu je posledica odreza.

Lahko pa nekoliko poenostaviš, vendar bo dlje trajalo, tako, da robove pobrizgaš s kitom za brizganje (kakršnega uporabljajo avtoličarji) in pobrusiš. Pred brizganjem je treba ploskve zaščititi, tako da je kit res samo na robovih.
ales
Site Admin
 
Prispevkov: 309
Pridružen: So Feb 09, 2013 9:03 am

Re: Visoki sijaj

OdgovorNapisal/-a leseno » Ne Avg 02, 2015 7:01 pm

Do sedaj sem poskusil ze vec moznosti izdelave visokega sijaja. Izdelava niti ni ne vem koliko zahtevna.
Z malo dobre volje se da narediti presenetljivo dobre izdelke.
leseno
 
Prispevkov: 19
Pridružen: So Feb 07, 2015 7:40 am

Re: Visoki sijaj

OdgovorNapisal/-a leseno » Po Dec 28, 2015 6:57 pm

Pozdravljeni

Evo pa se mi je pojavil en problem pri poliranju. Hologrami. Ima kdo kaj izkusenj z odpravljanjem le teh. Ne morem in morem se jih znebiti.
Lp
leseno
 
Prispevkov: 19
Pridružen: So Feb 07, 2015 7:40 am

Re: Visoki sijaj

OdgovorNapisal/-a Stycky92 » Po Dec 28, 2015 7:32 pm

hologrami ? prvič slišim prilepi kakšno slikco.

lahko pa predvidevam da se ti vidijo krogci od brusilke? si probal z papirjem brez luknic npr. mirka jih ima.

lahko je bil lak premalo suh oz. trd?

ali pa preveč grob papir?
Stycky92
 
Prispevkov: 81
Pridružen: Če Jun 26, 2014 9:51 pm
Kraj: Kranj

Re: Visoki sijaj

OdgovorNapisal/-a leseno » Po Dec 28, 2015 9:49 pm

Ja krogci se vidijo. Nisem pa sedaj siguren, ali so ti krogci zaradi brusenja, ali so nastali med poliranjem.
leseno
 
Prispevkov: 19
Pridružen: So Feb 07, 2015 7:40 am

Re: Visoki sijaj

OdgovorNapisal/-a Stycky92 » To Dec 29, 2015 7:15 pm

obe varianti sta možni.

če si temel brusil z 240 ali manj je velika vrjetnost da so se pojavili krogci ter rajse . praviloma pri 320 plus nebi smelo delat težav,
če so se krogci pojavili samo na določenem mestu je vrjetno bil problem v ''zapacanem'' brusnem papirju oz. znucanem.

lahko si tudi med poliranjem imel umazano površino od praha ki nastane med brušenjam z 1000+ granolacijo kar pač uporabljaš. res pa je da so boljši papirji brez luknjic za odsesavanje za visoki sijaj.

lahko pa je problem mogoče v ''udarjenem brusilniku'' oz. disku da ne dela lepih oscilacij
Stycky92
 
Prispevkov: 81
Pridružen: Če Jun 26, 2014 9:51 pm
Kraj: Kranj

Re: Visoki sijaj

OdgovorNapisal/-a leseno » Sr Dec 30, 2015 10:55 am

Ko bom imel cas bom podrobno opisal.

Lp
leseno
 
Prispevkov: 19
Pridružen: So Feb 07, 2015 7:40 am

Re: Visoki sijaj

OdgovorNapisal/-a leseno » Pe Jan 08, 2016 8:14 am

Problem sem odpravil tako, da sem zamenjal polirne gobice. Vmes sem kupil neko drugo varianto, ki mi je bila takrat najbolj pri roki ampak se je izkazalo za napačno.

Lp
leseno
 
Prispevkov: 19
Pridružen: So Feb 07, 2015 7:40 am

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Kar ne spada nikamor drugam

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

cron