Spone za širinsko lepljenje

Spone za širinsko lepljenje

OdgovorNapisal/-a PZUFIC » Po Jan 26, 2015 11:42 am

V drugi temi je bila debata glede spon za širinsko lepljenje lesa. Z moje strani je zaenkrat nastalo tole. Mogoče še komu pride prav.

V celoti sta izdelane iz vezane plošče. Uporabljene so M10 inox navojne palice. Navoj je vrezan v tisti privijačen košček vezane plošče. Zaenkrat na tistem mestu težav ni, če pa se bodo bojavile, bom tisti košček zamenjal z jeklom. Na ročaju po mojih ugotovitvah pacanje z epoksijem sploh ni potrebno ker dve matici zadovoljivo opravljata svojo nalogo. Namreč za stiskanje je za isto silo pri M navojih zaradi manjšega koraka potreben manjši navor, kot pri klasičnih sponah z večjim korakom. Je pa res, da je treba v tem primeru malce dlje vrteti. Prostotečni del sem naredil na malce drugačen način in ne z dvema "kontra" maticama, kot to običajno rešujejo.
Priponke
Spona4[800x600].jpg
Spona4[800x600].jpg (52.38 KiB) Videno 16408 krat
Spona3 [800x600].jpg
Spona3 [800x600].jpg (53.85 KiB) Videno 16408 krat
Spona2 [800x600].jpg
Spona2 [800x600].jpg (89.47 KiB) Videno 16408 krat
Spona1 [800x600].jpg
Spona1 [800x600].jpg (28.17 KiB) Videno 16408 krat
PZUFIC
 
Prispevkov: 243
Pridružen: Ne Jan 26, 2014 3:56 pm

Re: Spone za širinsko lepljenje

OdgovorNapisal/-a ales » Po Jan 26, 2015 12:19 pm

Lep izdelek!
Če lahko predlagam:
- celotno dolžino vzdolžne letve pred uporabo prelepljeno z ustrezno širokim selotejpom ali ličarskim trakom
- namesto navoja v vezani plošči vstavljanje navojne stročnice (je bilo to mišljeno s 'kovino' ?)

Zanima pa me, kako je izvedeno vrtenje, pišeš 'nekoliko drugače', kaj je drugače?
ales
Site Admin
 
Prispevkov: 309
Pridružen: So Feb 09, 2013 9:03 am

Re: Spone za širinsko lepljenje

OdgovorNapisal/-a PZUFIC » Po Jan 26, 2015 2:31 pm

Hvala.

Razmišljal, sem, da če bi prišlo do uničenja navoja bi tisti delček vezane plošče zamenjal s kovinsko ploščo nekje 3-5 mm in vanjo vrezal navoj. Na vijačne matice pa nisem pomislil, tako da če bo potreba bom samo luknjo povečal pa jo iz zadnje strani privil notri, tako da se ob zategovanju ne bo odvila.

Do sedaj sem dal spodaj peki papir, očitno pa sem sedaj dobil nasvet za nekaj bolj uporabnega in hitrje namestljivega. :D

Če gledam po spletu večina ljudi daje notri v "voziček" po dve matici ("kontra matici"), ki preprečujeta, da bi se vse skupaj snelo pri odvijanju. Zadeva z dvema maticama se mi nekako ni dopadla, ker sem imel takrat pač tako dolge kose materiala in sem hotel zmanjšati izgubljanje cm na račun dveh matic. Posledično bi namreč moral biti voziček debelejši. Tako da sem s stružnico zvrtal luknjo vzdolžno v navojnico nato vrezal navoj, v katerega sem nato prvil vijak s podložko.
Ni v bistvu nič posebnega razen pridobitve cm dveh je pa stvar mogoče malce bolj "tehnično" izvedena.
PZUFIC
 
Prispevkov: 243
Pridružen: Ne Jan 26, 2014 3:56 pm

Re: Spone za širinsko lepljenje

OdgovorNapisal/-a Gewit » Po Jan 26, 2015 10:35 pm

Uredi narejeno .take so tudi po 100let stare pa se delajo. Samo skoda da nisi uporabil trdega lesa.Saj pri vezani plosci je vedno pol rasti/letnic v nasprotni smeri kar pomeni,pol manj trdote/moci.
Gewit
 
Prispevkov: 94
Pridružen: Če Sep 04, 2014 7:29 am

Re: Spone za širinsko lepljenje

OdgovorNapisal/-a seba993 » To Mar 10, 2015 2:52 pm

Kdo mi lahk pove kje se da najceneje kupiti spone? Pa da majo mkalo večjo zalogo različnih spon.
______________________________________________________________________________
LP seba993

Živi dokler lahko, saj ko enkrat zamudiš tega živel več neboš.

ps. Oprostite za vikanje ampak včasih je težko po forumih razlikovati spol uporabnika/ce.
seba993
 
Prispevkov: 72
Pridružen: So Jan 17, 2015 6:30 pm

Re: Spone za širinsko lepljenje

OdgovorNapisal/-a medo4 » To Mar 10, 2015 6:18 pm

Vtrgovinah se ve, da niso poceni včasih se kaj najde na bolhi samo moraš redno spremljat oglase.

Lp
medo4
 
Prispevkov: 74
Pridružen: Sr Nov 12, 2014 1:44 pm

Re: Spone za širinsko lepljenje

OdgovorNapisal/-a seba993 » To Mar 10, 2015 6:53 pm

Vem da so v trgovinah. sam pol prideš v trgovino pa maš 4 modele na raspolago pa nobeden takšen kot ga nucaš.
______________________________________________________________________________
LP seba993

Živi dokler lahko, saj ko enkrat zamudiš tega živel več neboš.

ps. Oprostite za vikanje ampak včasih je težko po forumih razlikovati spol uporabnika/ce.
seba993
 
Prispevkov: 72
Pridružen: So Jan 17, 2015 6:30 pm

Re: Spone za širinsko lepljenje

OdgovorNapisal/-a medo4 » Sr Mar 11, 2015 12:21 pm

Samogradnja, če pogledaš ta link sploh ni komplicirano za naredit pa še dobre so hkrati stiskajo in poravnajo ne rabiš mozničit. Jaz imam dve 1250 mm od lestroja pa večkrat rabil še tri komade. Enkrat , ko bo volja jih bom naredil po tem linku.

https://www.youtube.com/watch?v=4rwRITJt5n0

Lp
medo4
 
Prispevkov: 74
Pridružen: Sr Nov 12, 2014 1:44 pm

Re: Spone za širinsko lepljenje

OdgovorNapisal/-a seba993 » Če Mar 12, 2015 2:44 pm

Zanimiv video. Drugače pa ne iščem spone za širinsko lepljenje.
______________________________________________________________________________
LP seba993

Živi dokler lahko, saj ko enkrat zamudiš tega živel več neboš.

ps. Oprostite za vikanje ampak včasih je težko po forumih razlikovati spol uporabnika/ce.
seba993
 
Prispevkov: 72
Pridružen: So Jan 17, 2015 6:30 pm

Re: Spone za širinsko lepljenje

OdgovorNapisal/-a PZUFIC » Če Mar 12, 2015 3:47 pm

Mogoče poglej v Interdiskontu imajo kar nekaj različnih dimenzij. Seveda niso oh in sploh ampak tudi cena ni.

Pred več kot letom pa sem v trgovini Lestroj kupil dve običjani, če se ne motim 30 cm sponi za ne majhno ceno. Pred kratkim pa se mi je začelo dogajati, da ena spona drsi pa lahko narediš kar hočeš. Čiščenje, razmaščevanje nič ne pomaga. Če ima kdo kakšno idejo naj jo prosim napiše.
PZUFIC
 
Prispevkov: 243
Pridružen: Ne Jan 26, 2014 3:56 pm

Naslednja

Vrni se na Ročna orodja in električni ročni strojčki

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 0 gostov

cron