Tračna žaga

Re: Tračna žaga

OdgovorNapisal/-a medo4 » Pe Feb 13, 2015 9:11 am

Seba vem za tračno žago z kolesi 650 v Kočevju, imel je tri nedokončane eno sem vzel jaz . Kolesa so aluminijasta vse je uležajeno in balansirano. Na moji je bilo potrebno narediti zgornje vodilo za list in namestit nosilce za el. motor plus štromarija in barvanje. Zadeva je v bistvu nova samo že stoji več let izdeloval pa jih je en obrtnik kateri je zbolel , sin je pač vse razprodal. Moja je stala 600 eurov in mi ni žal , ko jo nastaviš para tram 180mm na tri desetinke natančno.Moč motorja je 2,2 Kw trifazni in neverjetno z kakšno lahkoto lahko žagaš. Višina žage 225cm , spraviš jo skozi vsaka garažna vrata. Če te zanima pokliči tukaj 031 858 017 , oglasil se bo Frenk.

Lp
medo4
 
Prispevkov: 74
Pridružen: Sr Nov 12, 2014 1:44 pm

Re: Tračna žaga

OdgovorNapisal/-a seba993 » Pe Feb 13, 2015 10:38 am

Zelo rad doma ustvarjam in mi zato ni do nakupa.
______________________________________________________________________________
LP seba993

Živi dokler lahko, saj ko enkrat zamudiš tega živel več neboš.

ps. Oprostite za vikanje ampak včasih je težko po forumih razlikovati spol uporabnika/ce.
seba993
 
Prispevkov: 72
Pridružen: So Jan 17, 2015 6:30 pm

Re: Tračna žaga

OdgovorNapisal/-a arno » Pe Feb 13, 2015 4:19 pm

Lepo da se ti da.
BTW - je še ker opazil ,da veliki DIY izdelovalec lesenih stroje Mathias Wendel - http://woodgears.ca/index.html zadnje čase uporablja kovinske ?
arno
 
Prispevkov: 20
Pridružen: So Feb 16, 2013 12:04 pm

Re: Tračna žaga

OdgovorNapisal/-a seba993 » Pe Feb 13, 2015 4:22 pm

Ja tapravi majster. Ga že dle časa spremlam na Youtube in ima učasih res izjemne ideje.
______________________________________________________________________________
LP seba993

Živi dokler lahko, saj ko enkrat zamudiš tega živel več neboš.

ps. Oprostite za vikanje ampak včasih je težko po forumih razlikovati spol uporabnika/ce.
seba993
 
Prispevkov: 72
Pridružen: So Jan 17, 2015 6:30 pm

Re: Tračna žaga

OdgovorNapisal/-a hoby65 » To Feb 24, 2015 5:32 pm

Pozdravljeni!

Sem nov na forumu in se vam naj zahvalim za vso dosedanjo pomoč. Z prebiranjem vaših komentarjev sem si že izdelal namizno krožno žago ter delovno mizo za nadrezkar. Naslednji podvig, ki se ga lotevam, pa je izdelava tračne žage za rezanje okroglin in nepravilnih linij. Zato vas prosim, za nekaj osnovnih informacij in sicer, kako dolgi so žagini listi ter kakšna naj bo hitrost in moč motorja. že v naprej hvala.
hoby65
 
Prispevkov: 5
Pridružen: Sr Feb 04, 2015 2:31 pm

Re: Tračna žaga

OdgovorNapisal/-a ales » To Feb 24, 2015 5:41 pm

Dobrodošel!

Podatek o moči motorja je najhitreje dobiti, ko veš, kako veliki koluti bodo na izdelku. Potem primerjaš z enako veliko žago na netu.
Dolžina lista ni standardizirana, listi se naročijo po željah naročnika, tako dolžino, širino in ozobljenje.

LP
ales
Site Admin
 
Prispevkov: 309
Pridružen: So Feb 09, 2013 9:03 am

Re: Tračna žaga

OdgovorNapisal/-a hoby65 » Sr Feb 25, 2015 6:57 pm

Hvala za pojasnilo. Ne mislim delat ne vem kake velike žage koluti bi naj bili premera cca 40 cm.

Nekje na forumu sem videl da lahko tračno žago poganja celo samo vrtalni stroj.

Hvala za odgovor.
hoby65
 
Prispevkov: 5
Pridružen: Sr Feb 04, 2015 2:31 pm

Re: Tračna žaga

OdgovorNapisal/-a ales » Sr Feb 25, 2015 7:33 pm

Verjetno bi bil za kakšno manjšo, domačo izvedbo dovolj tudi vrtalni stroj. Recimo kakšna močnejša 1,5 kW vrtalka ima na manjši hitrosti popolnoma dovolj moči za žaganje.
Če me spomin ne vara, je celo obstajal nek nastavek v sistemu AEG v obliki manjše tračne žage.

Edit:
verjetno si mislil na tole:
https://www.youtube.com/watch?v=AN1hoSGdqKM
ales
Site Admin
 
Prispevkov: 309
Pridružen: So Feb 09, 2013 9:03 am

Re: Tračna žaga

OdgovorNapisal/-a Gewit » Po Mar 09, 2015 5:29 pm

Tracna zaga je zelo ucinkovita zadeva.S pravim listom lahko rezez cca:200mm ze z 350w seveda malo bolj pocasi.Jaz sem si tudi sam naredil tracno zago.Visina reza je 300mm za to je dovolj ze 750w optimalno bi bilo 1000w kar je nad tem je overkill.
Kolesa sem sam postruzil in naredil krono na kolesih tako da list vedno tece po sredimi.Balansiranje je pa tudi tako ensotavno da z malo potrplenja naredis vse.
Kot je ze bilo napisano 14"zracnica (35cm)je idealna za tracno zago,ce imas premer 40cm
na YT imas ogromno infomna to temo.
Pri tracni zagi ni le moc motorja.Predvsem je pomembno kaksen list imas ter kaksne obrate ima motor.Ne sme biti prehitro ne prepocasi.
In ja,zadostuje ze motor od pralnega stroja 120W
Gewit
 
Prispevkov: 94
Pridružen: Če Sep 04, 2014 7:29 am

Re: Tračna žaga

OdgovorNapisal/-a Gewit » Po Mar 09, 2015 5:39 pm



še ko je bila v izdelavi,z začasno mizo tz opcijo naklona.



Gewit
 
Prispevkov: 94
Pridružen: Če Sep 04, 2014 7:29 am

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Mizarski stroji

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

cron