Debelinka metabo dh330

Debelinka metabo dh330

OdgovorNapisal/-a jozi11 » Po Feb 10, 2020 5:40 pm

Pozdravljeni!
Imam debelinko metabo dh330 in je stara 4mesece,občastno uporabljam.
Pojavil se je problem pri oblanju,pri kratkih deskah ki jih izdelujem mi na začetku in na koncu odvzame več in hoče obrnat med delom.Newem kaj bi bilo narobe ali bi bili noži tako slabi,ampak potem bi puščalo rise na izdelku. dodajam sliko za predstavo in če ima kdo kakšno idejo bom zelo hvaležen...hvalaa

Slika

Slika
jozi11
 
Prispevkov: 45
Pridružen: So Jan 13, 2018 3:19 pm

Re: Debelinka metabo dh330

OdgovorNapisal/-a medo5 » Sr Feb 12, 2020 12:41 pm

Zadnjo mizo moraš sigurno dvigniti, potem bi moralo tisto zajedanje pri koncu deske izginiti. To velja ko delaš na poravnalki. Ni pa mi najbolj jasno zakaj bi nastala taka zajeda na začetku deske, ko začneš poravnavat.
V primeru ,da imaš zajedo pri debelinjenju na obeh straneh pa je po vsej verjetnosti kriva miza debelinke (zvita in to v sredini navzgor). Nekaj ravnega daj na mizo debelinke pa ti bo takoj jasno. Lahko pa izmeriš dolžino zajede z tem mislim koliko cm je od začetka deske do tam kjer se konča zajeda. V kolikor je ta razdalja približno enaka razdalji med sredino pogonskega valja in točko kjer rezilo začne odvzemat materijal, potem je to to. Zvita miza debelinke, vsredini ima hrbet.
Ko vleče desko noter je isto kot bi šla malo navzgor in pride čezprvi valj do rezil tam začne odzemat materijal . Ravno gladko linijo drži samo tisto razdaljo dokler na pride do gladkega valja, ki potem desko pritisne navzdol in točno takrat pridelaš prvo zajedo. Do druge pa prideš ,ko zobati valj spusti konec deske , ki je bila zaradi hrbta na mizi našpanana dol se sila sprosti navzgor in odvzem v drugi višini. Mam isti problem ,vse sem že premeri le,da je pri meni dobra desetinka glih tolko ,da se vidi. Sicer je moja kovinska od Pavel Zupančič debelina plošč 14 mm in ma dovolj materiala za rezkanje.
Lahko pa ,da imaš švoh aluminjasto mizo za debelinjene in se zvije navzdol ko gre deska noter in ko pride ven.
Se je to dogajalo ko je bila še nova?
medo5
 
Prispevkov: 31
Pridružen: So Nov 12, 2016 9:14 pm

Re: Debelinka metabo dh330

OdgovorNapisal/-a jozi11 » Sr Feb 12, 2020 9:20 pm

Bom pogledal če je zvita.
Ko je bila nova sem tudi opazil, da je bila kakšna zajeda. Problem je pri krajših kosih desk od 40cm.
Desko dam v debelinko in skoraj na koncu(5-8cm) desko zaobla in zavrti kontra urinem kazalcu.
Nazadnje sem čez debelinko spuščal deske z epoxy in ni bilo popolnoma suho. Debelinko sem odpro in sčistil(pri nožih), malo slutim da bi se epoxy prijel na valje. Kaj narediti če je na valjih...Javim jutri ko odprem še enkrat. hvala za pomoč
jozi11
 
Prispevkov: 45
Pridružen: So Jan 13, 2018 3:19 pm

Re: Debelinka metabo dh330

OdgovorNapisal/-a medo5 » Če Feb 13, 2020 9:19 am

Bencin, razredčilo in špahtl.
medo5
 
Prispevkov: 31
Pridružen: So Nov 12, 2016 9:14 pm

Re: Debelinka metabo dh330

OdgovorNapisal/-a jozi11 » Če Feb 13, 2020 4:12 pm

Valji so z gumo oblečen
jozi11
 
Prispevkov: 45
Pridružen: So Jan 13, 2018 3:19 pm

Re: Debelinka metabo dh330

OdgovorNapisal/-a jozi11 » Če Feb 13, 2020 8:42 pm

Sem pomeril, miza se mi zdi ravna
jozi11
 
Prispevkov: 45
Pridružen: So Jan 13, 2018 3:19 pm

Re: Debelinka metabo dh330

OdgovorNapisal/-a medo5 » Po Feb 17, 2020 10:50 am

Nekaj se sigurno dogaja ko prvi valj prime in na izhodu ko zadnji valj spusti. Ne vem ,lahko da se malo poda miza ko pritisnejo in spustijo valji. To prodaš pa nabaviš nakaj rabljenega litoželeznega za 1500 eurov se že da dobiti . Z obstoječim ne moreš delati to te samo jezi.
medo5
 
Prispevkov: 31
Pridružen: So Nov 12, 2016 9:14 pm

Re: Debelinka metabo dh330

OdgovorNapisal/-a PZUFIC » Po Feb 17, 2020 11:33 am

Si lastim sorodni debelinski skobeljni stroj znamke Makita. Gre za enako zadevo, le da je mogoče Makita malo bolj robustna. Preden sem jo kupil sem pregledal veliko mnenj in v glavnem so jo hvalili in trdili, da se da zadevo nastavit, da ne dela zajed.
Dvignil sem tako vstopno kot izstopno mizo pa je zajeda še vedno prisotna, mi pa nikoli ni vrtelo kosa. Se pa da težavo povsem enostavno zaobiti, tako da vedno pred in za dejansko desko daš nek ostanek enake debeline. Če skobljaš več desk naslednjo desko vstaviš preden predhodna zapusti stroj, v primeru večih desk pa takoj za predhodno.

Dobi se marsikaj vendar nimajo vsi prostora za litoželezno poravnalko, ki stalno zaseda več m2 prostora.
PZUFIC
 
Prispevkov: 243
Pridružen: Ne Jan 26, 2014 3:56 pm

Re: Debelinka metabo dh330

OdgovorNapisal/-a Stycky92 » To Feb 18, 2020 7:23 pm

mislim da se nekako da stvar izboljšat z nastavitvijo pritisnih valjev s tem da bo kos bolj stiskalo k mizi bi se moralo zmanjšat tako vhodni kot izhodni valj.
Opažam da so zajede večje če so noži skrhani kar se mi zdi da je glavni razlog.
potem če kos ni lepo pripravljen oz poravnan tudi zna biti problem
še en razlog ki pripomore k zajedi je kako kos vstavis v debelinko in kako za vzameš ven
ko ga vstavljaš ga probaj lepo poravnati z mizo in ga lepo potisni notri, ko pa vzemaš iz stroja pa ga rahlo privzdigni
kadar oblaš npr, letvice jih probaj vstavljati tako da vstaviš drugo letvico še predno prva pride iz vhodnega potisnega valja
Stycky92
 
Prispevkov: 81
Pridružen: Če Jun 26, 2014 9:51 pm
Kraj: Kranj


Vrni se na Kar ne spada nikamor drugam

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov

cron