Mnenje glede znamk strojev (FELDER, SCM, Robland.....)

Mnenje glede znamk strojev (FELDER, SCM, Robland.....)

OdgovorNapisal/-a vranec » To Apr 02, 2019 9:07 pm

Pozdravljeni!

Odpiram temo, ki je odprta že večkrat, vendar se v teh temah najde zelo malo odgovorov, in mnenj izkušenih mizarjev.
Torej zanima me kaj si mislite o nekaterih precej znanih znamkah (SCM, Robland, Sicar, FELDER..) Precej tem je na to temo, in bi nam začetnikom vaša pomoč res veliko pomagala.
Sam si ogledujem naslednje kombinirke: SCM-minimax (CU410C, CU300C), Robland (HX310 PRO, HX410PRO), Sicar (C300. C400). Cenovno je med temi kombinirkami kar precejšnja razlika, zato me zanima kako je s kakovostjo in natančnostjo teh strojev. Zanima me kakšno širino debelinke in poravnalke uporabljate ostali. Zanima me tudi kako je s temi novimi spiralnimi glavami, v primerjavi s staro klasiko. Skratka želim si, da bi se iz te teme razvila debata, iz katere bi izkušeni mojstri pomagali začetnikom.
Stroj pa se bo uporabljal doma, morda nekaj ur na teden.

V upanju na več odgovorov se vam zahvaljujem.

Lep pozdrav,
Primož
vranec
 
Prispevkov: 5
Pridružen: Po Apr 01, 2019 9:34 pm

Re: Mnenje glede znamk strojev (FELDER, SCM, Robland.....)

OdgovorNapisal/-a zagarp » Sr Apr 03, 2019 11:19 am

Kar se tiče širine debelinke-porabnalke jaz uporabljam 41cm (SCM Minimax FS41 l.2001). Širina mi je ravno pravšnja, manj kot 40cm bi mi bilo marsikdaj premalo, več pa skoraj nikoli nebi rabil.

Bolj kot napis znamke na stroju je pomembna večja masa in natančnost. Nekdo je na tem forumu omenil da Holzmanova ubelmašina deluje povsem ok, je pa treba večkrat preveriti in nastaviti, da je vse pravokotno. Jaz pri SCM še nisem rabil popravljati.

Pri rezkarju (frezarju) mi zelo zelo koristi nagib, česar pa nekatere kombinirke nimajo. Jaz imam ločena stroja - formatna žaga Robland Sigma 3200 in rezkar SCM Minimax TE1? malo starejši - letnik okrog 2001 z vozičkom.

Malo poglej če ti kakšna kombinirka ponuja fino nastavljiv pomik mase - odsesovalne kape na rezkarju. To mi je bilo zelo všeč pri Felderju, vendar precej stane...

S spiralno glavo nimam izkušenj...
zagarp
 
Prispevkov: 39
Pridružen: Po Sep 11, 2017 8:07 pm

Re: Mnenje glede znamk strojev (FELDER, SCM, Robland.....)

OdgovorNapisal/-a Stycky92 » Sr Apr 03, 2019 3:48 pm

Jaz imam sicer kombinirko od Rojeka (lahko si prideš pogledat), z vozom 3.2 in debelinko 41cm. in sem zadovoljen. če bi še enkrat kupoval bi bi vzel prav tako voz 3.2 in širino vsaj41cm, prav tako bi več pozornosti namenil boljši kapi-masi pri frezerju oz. drugič bi vzel raje ločeno morda kakšen starejši stroj še olivne barve cenovno bolj ugodni. pri meni je težava v tem da masa od sekolarja ni vpeta na eno vodilo-stango ampakima dve in je treba vmes prestavit. in na mizi od voza sem na tleh dodal kolo izključno zaradi žaganja iverice 40mm da sam voz ne trpi in se lepše žaga. definitivno super nadgranja za 30€ če ima kdo podoben problem. stvar vzamem z zakup saj kombinirka ni namenjena profi vsakodnevni uporabi oz. je kadar si v stoski z prostorom. in denarjem. če imaš prostor vzemi rajši ločene stroje.
Stycky92
 
Prispevkov: 81
Pridružen: Če Jun 26, 2014 9:51 pm
Kraj: Kranj

Re: Mnenje glede znamk strojev (FELDER, SCM, Robland.....)

OdgovorNapisal/-a vranec » Sr Apr 03, 2019 4:01 pm

Hvala.
Se bom pozanimal, kako je cenovno kaj pri ROJEKU. Torej so ti novejši ROJEK stroji kar vredu izbira? Katero kombinirko pa imaš Stycky92, EURO 9, ali kakšen starejši model?
Glede ločenih strojev...Na začetku sem gledal, da bi imel ločeno žaga-rezkar in debelinka-poravnalka, ampak se bojim da mi prostorsko nebo šlo skozi...Prostor je trenutno velik 6 x 4 metre, če je sila pa se lahko spremeni v 8 x 4, kar pa je verjetno premalo prostora za več strojev?
vranec
 
Prispevkov: 5
Pridružen: Po Apr 01, 2019 9:34 pm

Re: Mnenje glede znamk strojev (FELDER, SCM, Robland.....)

OdgovorNapisal/-a klemen87 » Pe Apr 05, 2019 2:17 pm

Živjo

Jaz sem približno v isti situaciji kot ti imam iste velikosti prostor zato kakšen večji stroj odpade. Jaz bi rekel tako če si omejen s prostorom potem moraš glih imeti kombinirko, sam imam eno staro mislim jo menjati za minimax CU 410C ali pa felder hammer C4-41 perform. Samo sem osebno mnenja da je SCM minimax bolj robustno narejena kombinirka, pri felderju moraš pa vse doplačat razne dodatke.
klemen87
 
Prispevkov: 9
Pridružen: Pe Jan 18, 2019 12:19 pm

Re: Mnenje glede znamk strojev (FELDER, SCM, Robland.....)

OdgovorNapisal/-a Stycky92 » So Apr 06, 2019 8:34 pm

Stycky92
 
Prispevkov: 81
Pridružen: Če Jun 26, 2014 9:51 pm
Kraj: Kranj

Re: Mnenje glede znamk strojev (FELDER, SCM, Robland.....)

OdgovorNapisal/-a vranec » Ne Apr 14, 2019 1:34 pm

Aha.
Kakšna je primerjava v kvaliteti med stroji Robland in SCM(minimax)?
Oboji oglašujejo svoje stroje kot profesionalne. Robland je malo cenejši.
Zanima me tudi, če je pri kombinirki sočasno dvigovanje poravnalnih plošč prednost? Baje naj bi le tako ostale nastavitve miz nespremenjene, pri ločenem odpiranju pa bi naj vedno prišlo do zamikov. Mi bo vedel povedati kdo kaj o tem?
Hvala.
vranec
 
Prispevkov: 5
Pridružen: Po Apr 01, 2019 9:34 pm

Re: Mnenje glede znamk strojev (FELDER, SCM, Robland.....)

OdgovorNapisal/-a klemen87 » Pe Apr 19, 2019 2:07 pm

Robland mislim da je belgijska mašina samo nevem kje jo delajo ali na evropskem trgu ali kitajskem napram SCM( minimax), je razvito in narejeno vse v San Marinu. SCM ima razvoj in lastno livarno v San Marinu, sem bil dol enkrat in sem se prepričal na lastne oči zadeva je profesionalna. Je pa odvisno kateri model kombinirke vzameš, imaš hobi variante, ki so cenejše imaš vmes med profesionalno in profesionalno in pa profesionalen rang, kjer imaš elektronske dvige in spuste rezkalnega trna, žage in debelinke. Pri poravnalnih mizah je pa načeloma res, kar si omenil v bistvu se ti pri dvigu obeh poravnalnih miz hkrati ne spreminjajo osnovne nastavitve, lahko tudi pustiš mase oziroma vodila gor vpeta, imaš tudi več prostora. Jaz moram na svoji kombinirki trenutno dvigati posaamezno mizo, in se mi spremenijo nastavitve moram vsake toliko časa poštelati zadevo.
klemen87
 
Prispevkov: 9
Pridružen: Pe Jan 18, 2019 12:19 pm

Re: Mnenje glede znamk strojev (FELDER, SCM, Robland.....)

OdgovorNapisal/-a vranec » Pe Apr 19, 2019 8:20 pm

Aha..včeraj sem bil na ogledu Roblanda in SMC. Še nimam točno izbrano ali bom vzel 310 ali 410..Ampak moram reči, da me je po mojem amaterskem mnenju Robland včeraj bolj prepričal. Mašina izgleda narejena izredno kakovostno, in močneje od SMCja. Voz in vodila se mi zdi da tečejo lepše, stikala so pri Roblandu zelo dosegljiva, pri SMCju skrita pod vozom Robland vsaj na mojo oko zgleda precej bolj konkreten stroj kot SMC (govorim o modelu HX310 in Minimax LAB 300)...Se mi zdi da sem od SMCja pričakoval več..

Seveda pa je to le mnenje amaterja, morda kakšne druge lastnosti odtehtajo v prid SMCja. Tako da kar na plan s komentarji in vašimi mnenji. :D
vranec
 
Prispevkov: 5
Pridružen: Po Apr 01, 2019 9:34 pm

Re: Mnenje glede znamk strojev (FELDER, SCM, Robland.....)

OdgovorNapisal/-a Smrekca » Ne Maj 26, 2019 7:27 pm

Kako si se potem odločil Vranec? Tudi sam se zanimam za enega izmed takšnih strojev. Kje si je pa možno ogledat ta stroja (SMC verjetno pri Lestroju, Robland na Štajerskem ali je kje bližje Primorski?)?
Smrekca
 
Prispevkov: 1
Pridružen: So Maj 25, 2019 9:01 am


Vrni se na Mizarski stroji

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 0 gostov