stopnice iz lesa hruške

stopnice iz lesa hruške

OdgovorNapisal/-a mitjaman » Po Nov 13, 2017 9:33 pm

Pozdravljeni!

namen imam izdelati stopnice iz lesa hruške, zanima me sledeče, hruška je bila stara 10 let, lepa tam pa tam kakšna grča, nič posebnega, les sem dal v sušilnico posušiti,...sedaj pa sem začel obdelovati in so se pokazale prve luknje, luknje od črva, sedaj pa me zanima, je kakšna možnost da se les uporabi naprej, ali gre lahko samo v drva? ker same luknje se še skrijejo, zanima me če je črv še noter, je možnost da preživi toploto iz sušilnice, ali ga sušilnica ubije? ga bo morda na koncu lak(kislinski)? Ker pa bom povdaril nekatere razpoke in grče, bom zalival z maso za zalivanje rapok v lesu viwood, je kdo že delal s čim tem, moram na kaj posebno paziti, kakšni nasveti.

hvala za odgovora


Lp Mitja
mitjaman
 
Prispevkov: 45
Pridružen: Ne Mar 10, 2013 7:27 pm

Re: stopnice iz lesa hruške

OdgovorNapisal/-a Oreh » Po Dec 11, 2017 5:04 pm

Če imaš črva v lesu, se ga lahko znebiš samo s segrevanjem sredice na 60 stopinj, ali pa les zapliniš. Kar se tiče dela z smolo, ti predlagam, da razpoke dobro zaščitiš s spodnje strani, samo smolo pa po vlivanju pogreješ s fenom, da se znebiš mehurčkov.
Oreh
 
Prispevkov: 20
Pridružen: Ne Dec 10, 2017 8:03 pm

Re: stopnice iz lesa hruške

OdgovorNapisal/-a medo5 » To Dec 12, 2017 5:39 pm

Če je les bil v sušilnici se pravi ima cca 8 % vlage je črv mrtev.
medo5
 
Prispevkov: 31
Pridružen: So Nov 12, 2016 9:14 pm

Re: stopnice iz lesa hruške

OdgovorNapisal/-a matej2208 » Ne Maj 12, 2019 10:40 am

Hei,
si bom sposodil kar to temo, če lahko :D

doma bi si rat izdelal stopnišče iz masivnega hrasta. Na zalogi imam nekaj 50mm hrastovega lesa. Pri eni izvedbi bi mi les zadoščal pri drugi pa ne,...
Kaki način izdelave bi vi izbrali?

Varianta_1

Kot vidite je stopnica naprej 40mm debela in se zoža na 15-18mm (pravilnega izraza ne poznam,...)
Uporabljal bi predtežno stoječi les, ampak kljub temu bi še zrezkal kontra letev, da se stopnica nebi zvijala, vse skup bi pa pritrdil z PU peno. Pri tej izvedbi mi ni potrebno dokupovat lesa.

Varianta_2

Je načeloma enaka prvi izvedbi, ampak bi bila debelina stopnice vse 30-40mm.
Pri tej izvedbi bi pa moral še dokupit nekaj lesa. Kontra letve pa v tem primeru nebi rezkakal.

Kaj menite vi?
Kaki način izdelave bi vi izbrali?

Hvala za nasvet :D
matej2208
 
Prispevkov: 100
Pridružen: So Nov 28, 2015 10:33 pm

Re: stopnice iz lesa hruške

OdgovorNapisal/-a Stycky92 » Ne Maj 12, 2019 6:48 pm

jaz bi izbral 2 varianto. nekako se mi bolj dopade. pri prvi varianti me skrbi krivlenje in posledično če bi jo zarezal iz kontra strani bi še ošvohnil ''tanko stopnico''. in pri prvi varianti imaš več dela
Stycky92
 
Prispevkov: 81
Pridružen: Če Jun 26, 2014 9:51 pm
Kraj: Kranj


Vrni se na Obdelava masivnega lesa

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

cron