Felder hamer

Felder hamer

OdgovorNapisal/-a Cvetko » So Dec 09, 2017 2:28 pm

Imate. Kaj izkušenj z stroji felder in hamer gledam formati k500s pa me Zanima upravicibsvojo ceno priti mini maxu ali holzmann
Hvala
Cvetko
 
Prispevkov: 28
Pridružen: Pe Maj 20, 2016 12:03 pm

Re: Felder hamer

OdgovorNapisal/-a matej2208 » So Dec 09, 2017 3:44 pm

Zdravo

Felder in Hammer sta dobra stroja.
Če se ne motim sta stroja izdelana v evropi oz. če se ne motim avstrija, nemčija,...

Holzmann pa se dela nekje na kitajskem...

Minimax pa nevem kje se dela...

Jaz imam doma dva Holzmann strija in sem do danes z njima zadovoljen. Ok poravnalka ima "slab" motor ampak to sem že vedel ob samem nakupo stroja... sem pa motor že zamenjal :D

Pomoje naredi razliko v ceni to da so eni izdelani v EU in eni na kitajskem... in so temu primerno različne tudi plače... Ker pod črto kuhajo vsi z vodo...

Če se pa motim me pa naj kdo prosim popravi...
matej2208
 
Prispevkov: 100
Pridružen: So Nov 28, 2015 10:33 pm

Re: Felder hamer

OdgovorNapisal/-a Cvetko » So Dec 09, 2017 4:24 pm

Kako pa je z samo natančnostjo pri holzmann je vedno točen ali ga je treba skozi nekaj preverjat
Cvetko
 
Prispevkov: 28
Pridružen: Pe Maj 20, 2016 12:03 pm

Re: Felder hamer

OdgovorNapisal/-a matej2208 » Ne Dec 10, 2017 10:30 am

Em...
Bom tako rekel.

Pri formatni žagi ko sem jo dobil je bila "natanča", potem ko sem kaki mesec dni z njo delo se je vse vleglo in sem določene stvari malce poparvil in ponovno nastavil, od takrat je sedaj minilo hm... kakih 4-5 mesecev in za enkrat še vedno vse lepo natančno dela.

Pri debelinki, poravnalki je pa sledeče.
Debelinko sem na skalo moral malce nastaviti ampak res malo kaki 1mm, da sem prišel na točno debelino, "problem" imam ko hočem obdelovanec poravnat na pravi kot. Tu pa moram vedno pred kok kaj začnem poravnavat na pravi kot nastavit oz. preverit stranski naslon. In to tudi mislim vedno.
To pa mislim, da zaradi tega da vedno ko hočem uporabit debelinko moram naslon odstranit in ponovno ko ne rabin namestiti nazaj in nažalost ne more biti potem točno...
Prav tako sem zamenjal motor ker original je bil preslab, ampak to bi lahko v osnovi kupil močnejši stroj, to pa ne štejemkot napako stroja. Moram pa povedat da sem vzel v tem primeru res cenejšo oz. najcenejšo izvedbo stroja... kar je bila morda napaka....

Je pa seveda odvisno za kaj hočeš uporabljat stroj in koliko.
Jaz delam izključno samo za sebe zato ne rabim litoželeznih strojev ali pa visoko profesionalnih strojev, prav tako ne delam 8 ur dnevno na njih ampak občasno.

Holzmann stroji so v mojih očeh stroji za polprofesionalno rabo. V tem ceneskem razeru kje se giblejo, dobiš res dosti če primerjaš z drugimi stroji.
matej2208
 
Prispevkov: 100
Pridružen: So Nov 28, 2015 10:33 pm

Re: Felder hamer

OdgovorNapisal/-a Cvetko » Ne Dec 10, 2017 7:27 pm

Kateri model formatke pa imaš in kako je z precnim vozom je močan ali se povedi ob težjem obelovancu
Cvetko
 
Prispevkov: 28
Pridružen: Pe Maj 20, 2016 12:03 pm

Re: Felder hamer

OdgovorNapisal/-a Stycky92 » Ne Dec 10, 2017 7:29 pm

Preveri še stroje Rojek zastopa Premzl ali pa Robland on Depolesa
Stycky92
 
Prispevkov: 81
Pridružen: Če Jun 26, 2014 9:51 pm
Kraj: Kranj

Re: Felder hamer

OdgovorNapisal/-a Cvetko » Po Dec 11, 2017 3:56 pm

Danes sem sel gledat felder in je na nivoju ampak karkoli dodaš stane
Sam stroj pa huda zverina
Cvetko
 
Prispevkov: 28
Pridružen: Pe Maj 20, 2016 12:03 pm

Re: Felder hamer

OdgovorNapisal/-a matej2208 » Po Dec 11, 2017 4:26 pm

matej2208
 
Prispevkov: 100
Pridružen: So Nov 28, 2015 10:33 pm

Re: Felder hamer

OdgovorNapisal/-a Oreh » Po Dec 11, 2017 4:58 pm

Pred dobrim letom sem kupil kombinirko hammer c331. Ker sem prej uporabljal linvincibile 2000, sem bil navajen na kompaktne stroje. Pred samim nakupom kombinirke sem sprobal tudi minimaxa in holzmana, vendar me nobeden od njiju ni prepričal. Zato sem se odločil investiati nekaj več in po enem letu mi ni žal, da sem se tako odločil. Naj povem, da jo uporabljam za hobi.
Oreh
 
Prispevkov: 20
Pridružen: Ne Dec 10, 2017 8:03 pm

Re: Felder hamer

OdgovorNapisal/-a Cvetko » Po Dec 18, 2017 2:46 pm

Sedaj gledam tudi scm in minimax Samo nevem pri felderju me je navdusilo ker lahko montiras rezkar na is os cirkularja kdo kaj ve kako je to pri scm in miniju
Cvetko
 
Prispevkov: 28
Pridružen: Pe Maj 20, 2016 12:03 pm

Naslednja

Vrni se na Mizarski stroji

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

cron