Programska oprema

Programska oprema

OdgovorNapisal/-a hotko90 » Pe Sep 08, 2017 6:14 pm

Pozdravljeni!

Zanima me katero programsko opremo bi predlagali za proizvodnjo?
Rabi se nekaj da ni prezahtevno za osvojit. Za izris načrtov, delavniških risb, render, izdelava kosovnice in prenos na žago za razrez, priprava cnc programa na osnovi 3d modela, črtne kode...

Bil sem na predstavitvi SolidWork swood kaj drugega pa ne poznam in nimam predstave. Je pa zgledala zadeva kar ok, kako se pa obnese v praksi pa ne vem.

Vsaka pomoč dobrodošla.

Hvala!
hotko90
 
Prispevkov: 14
Pridružen: Pe Mar 13, 2015 8:17 pm

Re: Programska oprema

OdgovorNapisal/-a matej2208 » So Sep 09, 2017 5:36 pm

Zdravo

Mi na delu uporabljamo AutoCAD in še dodaten program za izdelavo kosovnic,...
SolidWork je dober program ampak pre zahteven, da bi ga osvojil v nekaj dneh in za moje pojme pre močan za izdelavo načrtov, glede na to, da moraš vsaki del posebej risat,... v kolikor delaš serijsko še bi lahko to uporabil, kok pa kaj po naročilu pa mislim, da ni najboljša izbira, ni pa najslabša.

Na prejšnji firmi smo pa uporabljeni
MegaCAD z pluginom MegaTISCHLER (http://www.planles.net/site.php?lang=si ... s/download)
Na kratko predstavim:
- zadeva ima že vnaprej shranjene korpuse (3D risanje v sami osnovi),...
- lahko si vnašaš svoje materiale, cene,...
- obstaja SLO izveda
- ga hitro osvojiš,
- pripravljaš lahko kosovnice za CNC stroje,
- izdeluješ 3D slike in Rednerje (sicer za kvalitetne renderje jaz uporabljen 3DSMax, je pa dokaj zahteven...)
- iz 3D elementov lahko izdelaš 2D načrte,
- samo 2D risanje je pa slabo (rišeš-od samega začetka v 3D)
- ne moreš risat oken, vrat,...

Sama izbira programa pa kot rečeno je odvisna od tega kaj hočeš delati, kaj serijskega, po naročilu, stopnice, okna,...
Za stopnice imaš svoje programe prav tako naprimer za okna...
matej2208
 
Prispevkov: 100
Pridružen: So Nov 28, 2015 10:33 pm

Re: Programska oprema

OdgovorNapisal/-a ves68sla » So Sep 09, 2017 5:47 pm

Po mojih izkušnjah je trenutno najboljša izbira " Fusion 360 " od Autodeska.



Paket za študente uporabljam več kot leto dni in zadeva deluje v nulo.
Design, CAD, CAM,... vse v enem paketu in resnično deluje.

Help, tutorials...

L.p. Slavko
ves68sla
 
Prispevkov: 32
Pridružen: Po Jan 25, 2016 8:18 am

Re: Programska oprema

OdgovorNapisal/-a hotko90 » So Sep 09, 2017 7:04 pm

hotko90
 
Prispevkov: 14
Pridružen: Pe Mar 13, 2015 8:17 pm

Re: Programska oprema

OdgovorNapisal/-a matej2208 » Ne Sep 10, 2017 6:11 am

Sklepam, da se sedaj hoče z tvoje strani uporabljam modul SWOOD DESIGN in SWOOD CAM in ne direkt samo SolidWorks?

Za ta dava modula ne morem nič kaj dosti reči ker jih sam ne poznam!

Jaz sem nekaj časa delal samo z SolidWorksom (obdelava kovine) brez kakršnih dodatnih modulov in je bilo kar časovno zahtevno... sem ravno v mojem diplomskem delu primerjal nekaj programov od finančne, do časovne zahtevnosti,... ampak med temi programi ni bili SWOOD DESIGN in SWOOD CAM (je pa že od diplomskega dela menilo nekaj let in tudi več ne spremlja te scene)!

Pri SolidWorksu je samo to "velik problem", da si je potrebno ustvarit veliko knjižnico podatkov (kosovnic, vodil, spon...), ker pa je časovno zahtevno, glede na to da moraš res saki kos posebej risat... (no če je kaka knjižnica kam lahko posegaš pa ne vem). Ko pa enkrat to imaš potem pa seveda da laufa kot po maslu.

Moreš pa eno vedet, za samo proizvodnjo je pa za delavca najpomembnejše 2D načrt. Morda kaka 3D slika da si lahko kaj bolje predstavlja.

Podjetje LESKO izdelujemo okna in vrata oni uporabljajo AutoCAD in imajo tudi CNC stroje (med enim 5 osne), morda lahko pokličeš tja in ti lahko povejo njihove izkušnje z njihovo programsko opremo...

V kolikor misliš delat vse od stavbnega pohištva do pohištva in ti to stroji in omenjena programska oprema dovoljuje je se sliši že ok, ampak pred samo investicijo še pokliči kam drugam za kako ponudbo.

Ne pozabi na same kalkulacije izdelkov, ti ta dva modula kaj v to smer pomagata? Pri izdelavi kalkulacij izdelkov? Naprimer to nudi programska oprema MegaCAD + MegaTISCHLER. Lahko vpišeš svoj material, cene in ti program sproti izračuna nabavno ceno materiala, koliko laka se porabi,...
matej2208
 
Prispevkov: 100
Pridružen: So Nov 28, 2015 10:33 pm

Re: Programska oprema

OdgovorNapisal/-a hotko90 » Ne Sep 10, 2017 7:53 am

hotko90
 
Prispevkov: 14
Pridružen: Pe Mar 13, 2015 8:17 pm

Re: Programska oprema

OdgovorNapisal/-a matej2208 » Ne Sep 10, 2017 12:22 pm

JA točno tako z MegaCAD + MegaTISCHLER se da izdelat:
- načrte za proizvodnjo (2D in 3D)
- kosovnice
- sestavnice
- 3D Renderje (srednje kvalitete, najboljšo kvaliteto dosegneš z 3DS Maxom, je pa zelo zahteven)
- izdeluješ lahko kalkulacije za izdelek
- lahko narediš za CNC stroje programe
- za razrez in črte kode si nisem 100% če gre ali pa ne...
- NE moreš risat vrat, oken, stopnic,... oz. program ni za to namenjen
- to programsko opremo uporablja podjete ATRIUM (http://www.atrium-pohistvo.com/), mizarstvo Filipič (http://www.mizarstvo-filipic.si/)

Podjetje Atrium d.o.o. uporablja tudi ta program v salonu pohištva kot izris za kuhinje, pohištvo. Izrisan "načrt" pošlje v pripravo dela in se lahko avtomatsko ta obdeluje naprej... (no taka je bila zamisel oz. ideja, sedaj kako to deluje več ne vem ker na podjetu že nekaj let več ne delam...)

Tako da več informacij o teh programih mogoče lahko dobiš na te dveh podjetjih, ali pa direkt pri dobavitelju http://www.planles.net/site.php?lang=si ... s/download
ali pa na Lesarski šoli Maribor g. Prelog on ti lahko morda svetuje naprej glede MegaCADA+MegaTISCHLER mi je bil mentor pri diplomski, je pa sam tudi delal z SolidWorksom morda ti lahko v to smer pomaga prav tako...

Je mogoče ta dva modula za SolidWorks stestirat? Je kje na netu kaj kje se da to potegnit dol, kaka testna verzija?
matej2208
 
Prispevkov: 100
Pridružen: So Nov 28, 2015 10:33 pm

Re: Programska oprema

OdgovorNapisal/-a hotko90 » Ne Sep 10, 2017 1:11 pm

Hvala za informacije.

Če je možno stestirati pa ne vem. Nekaj je bilo govora o 1mesečnem preizkusu ampak ne vem če samo solidwork ali tudi z obema modulama.

Brez znanja tudi ne morem preizkušati. Bi moral nekdo, ki zadevo obvlada.
hotko90
 
Prispevkov: 14
Pridružen: Pe Mar 13, 2015 8:17 pm

Re: Programska oprema

OdgovorNapisal/-a hotko90 » Sr Okt 25, 2017 7:38 pm

Odločili smo se za MegaCAD + MegaTISCHLER sedaj me pa zanima ali bi bil kdo, ki že bolj obvlada mega cad pripravljen kaj razložiti oz kaj pokazati. Če ne drugače preko teamviewera?

Hvala LP
hotko90
 
Prispevkov: 14
Pridružen: Pe Mar 13, 2015 8:17 pm

Re: Programska oprema

OdgovorNapisal/-a matej2208 » Če Okt 26, 2017 6:14 pm

matej2208
 
Prispevkov: 100
Pridružen: So Nov 28, 2015 10:33 pm

Naslednja

Vrni se na Kar ne spada nikamor drugam

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 0 gostov