Namizna krožna žaga

Re: Namizna krožna žaga

OdgovorNapisal/-a ahac » So Dec 31, 2016 1:50 pm

PZUFIC hvala lepa za odgovor.

Zanima me še vseeno ker prostora nimam zaenkrat da bi imel kako stabilno žago zato sem gledal tudi na takih modelih.
Nisi mi pa omenil kaj striktno praviš glede moje bodoče žage je vredna svojega denarja za vajenca in če bi rezal tudi trše listavce hrast-bukev-gaber ali ne.

In ko si že omenil glede svoje žage Bosch PTS10 kake izdelke ustvarjaš je praktična za uporabo ker v zgradbi sta si tvoja in Bosch GTS 10 XC skoraj enaki razen lastnosti motorja žage.

Hvala še enkrat.

Hobiman jas če bi imel denar in primeren prostor najbrž Felder-Hammer K3-Basic ali kateri drug izmed modelov.

Še povezava:



Lp.Gašper
ahac
 
Prispevkov: 12
Pridružen: Sr Nov 26, 2014 1:37 pm

Re: Namizna krožna žaga

OdgovorNapisal/-a PZUFIC » So Dec 31, 2016 5:04 pm

Bosch PTS 10 in GTS 10 XC, sta si po mojem mnenju enaki po zgradbi samo na prvi pogled. Krepka razlika je recimo že v razširitvi kapacitete stranskega prislona, potem PTS ima plastična vodila za voziček, GTS kovinska...

Glede moči motorja, sem napisal, kar sem lahko, ker sem v glavnem rezal vezano ploščo do debeline 20 mm, pri čemer težav ni bilo. Po mojem mnenju je zelo pomembna tudi pravilna izbira žaginega lista glede na material, ker sem kot že rečeno v glavnem obdeloval vezano ploščo sem uporabljal namenski žagin list, ki seveda pri vzdolžnem rezu lesa verjetno ni najbolj učinkovit.

Kar me je sčasoma pri PTS začelo najbolj motiti je to, da miza ni popolnoma ravna. Če nanjo položimo kotnik se to jasno vidi. Posledično recimo, če nastavimo pravi kot lista glede na mizo na desni strani, kjer ni vozička, ni nujno, da bo pravi kot tudi glede na levo stran kjer je voziček. Glede na reze, bi rekel, da je zaradi vodil ali vozička, tudi navpični kot glede na list različen (odvisen od položaja vozička). Namreče zgodi se, da ko odrežemo kos 2 cm debele deske lahko s prostim očesom vidimo, da je rez na vstopni strani pravokoten na izstopni strani pa ne. Torej gre za neke vrste torzijsko zvit rez, če si to lahko predstavljate. Posledično so lahko pri spajanju na 90° občasno prisotne reže.

Še vedno pa sem mnenja, da je žaga v svojem cenovnem razredu najboljša. Makito MLT, ki je nakako konkurenčna sem si tudi ogledal.

Za tiste, ki niste spremljali preteklih tem Bosch PTS 10, si lastim, tako da pišem iz izkušenj. Sem pa v postopku posodobitve na GTS 10 XC, tako da o le tej lahko kaj več napišem kasneje, upam pa da ne bom razočaran. Moč pa je tudi, če bi bila iste vrednosti kot pri PTS, glede na mojo uporabo, še nekako zadnje kar me skrbi.

Naj povem še to, da se z mizarstvom ukvarjam občasno za hobi in po izobrazbi prihajam iz čisto drugih vod, tako da so napisano zgolj moja opažanja.
PZUFIC
 
Prispevkov: 243
Pridružen: Ne Jan 26, 2014 3:56 pm

Re: Namizna krožna žaga

OdgovorNapisal/-a ahac » Po Jan 02, 2017 11:06 am

PZUFIC Sicer bi raje zvedel pravo ime hehe. Najlepša hvala za napotke in informacije. Sam jo bom dal najbrž počasi kar na kupno listo.

Lp.Gašper
ahac
 
Prispevkov: 12
Pridružen: Sr Nov 26, 2014 1:37 pm

Re: Namizna krožna žaga

OdgovorNapisal/-a PZUFIC » Po Jan 02, 2017 11:36 am

PZUFIC
 
Prispevkov: 243
Pridružen: Ne Jan 26, 2014 3:56 pm

Re: Namizna krožna žaga

OdgovorNapisal/-a ahac » Po Jan 02, 2017 11:42 am

Me veseli Primož.

Aja a boš nabavil GTS 10 XC, kje jo pa nameravaš nabavit doma ali tujina.

Sam sem si ogledal malce cene na tujih straneh in zasledil tole vendar mi še ni ravno najbolj jasno kako je lahko takšna cena skoraj pol manj kot pri nas v SLO?



Lp.Gašper
ahac
 
Prispevkov: 12
Pridružen: Sr Nov 26, 2014 1:37 pm

Re: Namizna krožna žaga

OdgovorNapisal/-a PZUFIC » Po Jan 02, 2017 12:00 pm

Je že na poti. Vzel sem jo pri Axminster iz UK. Skupno s pretvorbo valute in poštnino je prišlo cca. 700 €. Še vedno cca. 150 € ceneje od najboljše ponudbe v SLO. Je pa precej odvisno od trenutne vrednosti GBP, konkretno zdaj bi bila še nekaj € ugodnejša, če bi jo kupil konec oktobra pa še bolj.

Če boš naročal pazi, da bo 230 V različica, za UK varianto potrebuješ še adapter za vtičnico, kar znese kake 2-3 €.
PZUFIC
 
Prispevkov: 243
Pridružen: Ne Jan 26, 2014 3:56 pm

Re: Namizna krožna žaga

OdgovorNapisal/-a ahac » To Jan 03, 2017 6:59 pm

A si jo že nabavil hehe pa hitro.

Kako je pa s plačilom?

Lp.Gašper
ahac
 
Prispevkov: 12
Pridružen: Sr Nov 26, 2014 1:37 pm

Re: Namizna krožna žaga

OdgovorNapisal/-a PZUFIC » To Jan 03, 2017 7:07 pm

PZUFIC
 
Prispevkov: 243
Pridružen: Ne Jan 26, 2014 3:56 pm

Re: Namizna krožna žaga

OdgovorNapisal/-a ahac » To Jan 03, 2017 8:11 pm

Nasvet glede paypala bo sigurno (v prihodnosti ko bom tudi sam nabavljal) kaj pa varnost tega?

Lp.Gašper
ahac
 
Prispevkov: 12
Pridružen: Sr Nov 26, 2014 1:37 pm

Re: Namizna krožna žaga

OdgovorNapisal/-a PZUFIC » To Jan 03, 2017 9:42 pm

PZUFIC
 
Prispevkov: 243
Pridružen: Ne Jan 26, 2014 3:56 pm

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Mizarski stroji

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov