Namizna krožna žaga

Namizna krožna žaga

OdgovorNapisal/-a matej2208 » Če Okt 20, 2016 6:34 pm

Pozdravljeni,

Zanima me vaše mnenje na to namizno krožno žago.

http://www.holzmann-maschinen.at/DE/Zug ... eblatt-780


Uporabljal bi jo za normalno delo, polaganje laminata, rezanje desk,... nič kaj nenavadnega oz. posebnega. Načeloma sem mnenja, da naj ima stroj nekaj rezerve v zmogljivosti zato se tudi nagibam k tej žagi...
Doma imam že Holzmannov stroj in sem za enkrat z njih kar zadovoljen...

Me pa zanima vaše mnenje o tem stroju...
Imate z njim morda izkušnje?
naj kaj sem naj pozoren pri takih žagah?
načeloma zaradi samega prevoza bi stroj naročil preko spleta brez da bi ga šel osebno gledat...

Hvala za vaša mnenja in nasvete.
matej2208
 
Prispevkov: 100
Pridružen: So Nov 28, 2015 10:33 pm

Re: Namizna krožna žaga

OdgovorNapisal/-a PZUFIC » Pe Okt 21, 2016 4:08 pm

Tole bo samo moje mnenje glede na videno in prebrano na internetu, s stroji te znamke sicer nimam izkušenj.

Glede na to, da se za ta denar oziroma kakšnih 40 € več da dobiti pri nas Metabo ali celo modri Bosch (potrebno je gledati prave spletne trgovine), nebi niti razmišljal o Holzmann zadevi. Če boš malce pobrskal boš hitro našel, da gre za stroje uvožene iz Kitajske, popolnoma enaki se prodajajo tudi v Ameriki le v drugi barvi in pod drugo znamko.
PZUFIC
 
Prispevkov: 243
Pridružen: Ne Jan 26, 2014 3:56 pm

Re: Namizna krožna žaga

OdgovorNapisal/-a matej2208 » Ne Okt 23, 2016 7:37 pm

Hvala za odgovor.

Kaj pa me še zanima, kaj sem opazil pri ostalih žagah. Nekatere žage imajo na žaginem listu okoli 40 zob. Sedaj za rezanje laminata, masivnega lesa ni to premalo zob? Načeloma že hočem pozneje imeti čisti in lepi rez. Nočem, da se mi na obdelovancu rob trga, okruši,...
Mi lahko tu priporočaš morda kaki žagin list. Seveda mi je jasno da morem vnaprej vedet kaki je obseg žaginega lista oz. kaki žagin list paše na žago, ampak ne vem kateri žagini listi so recimo kvalitetni, kje je cena in kvaliteta "enakovredna"...
matej2208
 
Prispevkov: 100
Pridružen: So Nov 28, 2015 10:33 pm

Re: Namizna krožna žaga

OdgovorNapisal/-a KleFaj » Ne Okt 23, 2016 11:04 pm

Moja izkušnja... :)
Pred času sem bil tudi sam v dilemi katero potezno žago izbrati. Po brskanju po spletu, sem se odločil za Metabo KGSV 216 M. Na žagi je že v osnovi nameščen boljši list z 60 zobmi za razrez laminatov, letvic tudi aluminjastih. Za razrez aluminija lahko tudi nastavljaš regulacijo števila vrtlajev...
Zaenkrat sem z njo zadovoljen, res pa je, da žage ne uporabljam profesionalno, ampak samo občasno...

lp

http://www.elektroservis-povse.com/elek ... tabo-7776/
KleFaj
 
Prispevkov: 13
Pridružen: So Feb 13, 2016 12:33 am

Re: Namizna krožna žaga

OdgovorNapisal/-a PZUFIC » Po Okt 24, 2016 4:25 pm

PZUFIC
 
Prispevkov: 243
Pridružen: Ne Jan 26, 2014 3:56 pm

Re: Namizna krožna žaga

OdgovorNapisal/-a matej2208 » Po Okt 24, 2016 7:37 pm

matej2208
 
Prispevkov: 100
Pridružen: So Nov 28, 2015 10:33 pm

Re: Namizna krožna žaga

OdgovorNapisal/-a ales » Po Okt 24, 2016 10:19 pm

Pri dilemi takšne vrste, ko je treba imeti najbolj primeren list za žaganje, predlagam kontakt s firmo Leitz v Kranju ( http://leitz.si/ )
Prepričan sem, da je tam nekaj ljudi, ki vedo vse o rezilih in bi njihov nasvet bil tisti pravi.

LP
ales
Site Admin
 
Prispevkov: 309
Pridružen: So Feb 09, 2013 9:03 am

Re: Namizna krožna žaga

OdgovorNapisal/-a ahac » Sr Dec 28, 2016 10:44 pm

Lepo pozdravljeni mizarji že dolga leta se mi gozd in les ter predvsem obdelava z lesom zelo dopade vendar žal razen ročnih žag, obličev-lesenih, dlet, rašpl-pil, svor in ostalih merskih in podobih ročnih orodij nimam kakšne namizne ali druge krožne žage, ki si jo zelo želim. prihodnje leto si jo bi nabavil.

Ko sem začel malce brskati po internetu sem zasledil Bosch-evo žago KROŽNA NAMIZNA ŽAGA BOSCH PTS 10 T (z podstavkom na nogah) vendar sem slišal da je to slaba žaga in ima premalo moči 1400w in sem jo kar odstranil iz želja ;)

Nato mi je v oči padla Bosch-eva KROŽNA NAMIZNA ŽAGA GTS 10 XC


je modri program torej za industrijo in obrt (še vseeno ni najbrž profi, če primerjam z mojo sanjsko žago Felder-Hammer K3 BASIC ali drug model) vendar za mojo finačno stanje že kar dobra tam nekje do 1300 evrov z DDV (novo žago bi vzel brez DDV preko firme). Ima 2100w z zavoro motorja, 3200 vrtljajev na minuto, premične sani z razširitvijo mize, višino reza do 79mm lahko tudi poševni rez levo-desno.[več na url povezavi linka]

Zanima me kaj si mislite o tem modelu in (Bosch), ali bo ta žaga tudi primerna za razrez naslednjih trših vrst lesa kot žagan les-fosni, deske, kakšna cele drva (za okrasne izdelke še z skorjo) (navadna bukev?, hrast-graden? ali dob?, navadni beli gaber?, veliki jesen?,gorski javor?, češnja?,in manj trši smreka?-rdeči bor?) in kako se lahko žaga že predelan les: vezane plošče, lesene plošče (MDF, OSB,IVEROKAL, LAMINAT, AKRILNE PLOŠČE, IVERNE PLOŠČE).

To sprašujem zato, saj sem v svetu lesarstva-mizarstva še vajenec in se ne spoznam tako na ta stroj kaj je pomembno pri nakupu namizne žage obrati-moč, natančnost reza in hitrost žaganja trših vrst lesov.

Ali imate za tako vsoto morda kaj drugega v mislih. Rad bi pa kupil zadevo ki je nova in preizkušena.

Zato vas iskreno naprošam za vašo pomoč in napotke pri iskanju, izbiri, pazljivosti in nakupu namizne krožne žage.

Hvala že v naprej za vaše odgovore in izkušnje.

Lp.Gašper
Zadnjič spremenil ahac, dne So Dec 31, 2016 1:32 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
ahac
 
Prispevkov: 12
Pridružen: Sr Nov 26, 2014 1:37 pm

Re: Namizna krožna žaga

OdgovorNapisal/-a PZUFIC » Če Dec 29, 2016 10:30 pm

Lastim si Bosch PTS10 in do sedaj nisem imel nekih težav kar se moči tiče, je pa res, da trših in debelejših materialov nisem kaj veliko rezal. Npr. hrast debeline 4 cm in premera cca. 15 cm, torej prečni rez ni predstavljal neke težave. Po dolžini sem pa po spominu rezal bor debeline cca. 5 cm pa tudi ni bilo nekih težav. Je pa res, da je šlo bolj počasi, tudi zato, ker uporabljen 40 zobi list, prvenstveno namenjen razrezu plošč, ni najbolj primeren za tovrstne reze.

Po pravici povedano žaga ni slaba, ima pa kot vse, svoje negativne ter pozitivne lastnosti, lahko pa rečem, da v tem cenovnem razredu (300 €) zelo verjetno boljše ni.

Če boš kupoval Bosch GTS 10 XC, bo verjetno bolje, če je kupiš iz tujine, preverjeno se jo dobi za cca. 700 € s poštnino vred. Tista cena na Merkurju je pa... Če boš pobrskal po drugih slovenskih spletnih trgovinah jo boš našel za cca. 1000 €. Preverjeno se jo da pri nas dobiti za cca. 850 €. Garancija je evropska, tako da tu po mojih informacijah nebi smelo priti do težav. Pri cenah sem upošteval DDV.

Obe žagi sta prenosni žagi, tako da primerjave s profi mizarskimi žagami verjetno niso najbolj na mestu. Če imaš prostor bi bilo mogoče pametno razmisliti v smislu kakšne stabilne mizarske žage, lahko zopet iz tujine.
PZUFIC
 
Prispevkov: 243
Pridružen: Ne Jan 26, 2014 3:56 pm

Re: Namizna krožna žaga

OdgovorNapisal/-a hobiman » Pe Dec 30, 2016 9:49 pm

Kakšen predlog za "stabilne mizarske žage" ?

Zdaj uporabljam prenosno in bo treba počasi nadgraditi
hobiman
 
Prispevkov: 8
Pridružen: To Maj 24, 2016 9:49 pm

Naslednja

Vrni se na Mizarski stroji

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost