LEPLJENA PLOŠČA

LEPLJENA PLOŠČA

OdgovorNapisal/-a mizarjure » Ne Feb 16, 2014 4:23 pm

Pozdravljeni!

Iz masivne lesene bukova lepljene plošče, debeline 1,8 cm, sem izdelal podstavek za mizo oz. ploščo - isto lepljeno bukev debeline 4 cm. (120 x 80 cm) Vse sem zanipal, na nosilcih pa sem tudi z železnimi kotniki ojačal. Edino kar se bojim da bo spodnja lepljene plošča debeline 1,8 cm (ta se s celo površino dotika tal) počila (na lepljenem delu) če nisi zelo pažljiv, rado poči. Spodnji del nogo- ( plošča 80 x 44 x 1,8 cm) bi rad iz spodnje, nevidne strani ojačal, pa ne vem kako in s čim, bi bilo to narediti najbolje, da nebi zaradi ojačanja -lepljenja določene podloge na ploščo le ta zaradi tega počila.


Če ima kdo kak dober predlog se priporočam in vas vse lepo pozdravljam!

Jure
mizarjure
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Pe Feb 07, 2014 1:28 pm

Re: LEPLJENA PLOŠČA

OdgovorNapisal/-a ales » Po Mar 03, 2014 6:32 pm

Najprej - dobrodošel!

Če sem pravilno razumel, te skrbi pokanje plošče, ki je na tleh in to po celi površini.
Rešitev je z uporabo 2-3mm aluminijastega traku, za katerega v ploščo spodaj izdolbeš ustrezen kanal. Za omenjeno dolžino bi zadoščala dva alu-trakova, krajša od širine plošče (na primer 40cm). Na te trakove lahko potem nalepiš kakšen tanek filc trak, ali pa nekaj okroglih filc podlog, ki jih sicer uporabimo pri stolih. Predvsem zaradi možnosti poščanja sledov na podlagi, pa še bolje se bi plošča prilagodila tlom.

Ni mi pa jasno, zakaj misliš, da bi takšna plošča počila?

LP
ales
Site Admin
 
Prispevkov: 309
Pridružen: So Feb 09, 2013 9:03 am

Re: LEPLJENA PLOŠČA

OdgovorNapisal/-a mizarjure » Po Mar 03, 2014 6:45 pm

Pozdravljen!

Hvala za odgovor in predlog. Mogoče nisem napisal, da je zgornja plošča masiva lepljena 4 cm debela, (120 cm X 80 cm) kar je kar težko in če malo nagneš v nepravo smer, spodnja masivna lepljena plošča debelina 1,8 cm hitro poči. Probaj, malo bilj udari po njej in poči po šivu oz. po liniji lepljenja. Jaz sem ojačal spodnji del z vezano ploščo (šperplato) 3 mm debeline in jo zalepil po celem spodnjem delu (84 cm x 44 cm).


LP Jure
mizarjure
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Pe Feb 07, 2014 1:28 pm


Vrni se na Obdelava masivnega lesa

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

cron