pritrjevanje ukrivljenje plošče

pritrjevanje ukrivljenje plošče

OdgovorNapisal/-a misko » So Sep 16, 2017 12:44 pm

Prvo naj kot nov uporabnik pozdravim vse na forumu. Ker z obdelavo lesa nimam prevelikih izkušenj, me pa področje izredno zanima, bi prosil za nasvet. Dobil sem lepljeno bukovo ploščo, katero sem imel namen uporabiti za delovno ploščo "ponka" v garaži. Ploščo sem prebrusil, očistil in nato naoljil z lanenim oljem. Že pred tem je bila rahlo ukrivljena. Kako bi bilo najbolje pritrditi ploščo na podnožje, da le ta sčasoma ne bi počila?
Hvala za odgovore....
misko
 
Prispevkov: 1
Pridružen: To Sep 12, 2017 12:05 pm

Re: pritrjevanje ukrivljenje plošče

OdgovorNapisal/-a blaz » To Sep 19, 2017 10:40 pm

Ne vem če prav razumem tvoje vprašanje ampak jaz bi rekel da morajo biti luknje v podnožju podolgovate, da bodo dopuščale dihanje pritrjene plošče.
blaz
 
Prispevkov: 74
Pridružen: Po Dec 22, 2014 11:13 am

Re: pritrjevanje ukrivljenje plošče

OdgovorNapisal/-a matej2208 » Sr Sep 20, 2017 6:48 pm

Hei

Sedaj če se ne motim bi ti predlagal tako.
Mislim, da če je les suh ti počil več ne bo oz. nebi smel. Kar je pa vedno je pa delovanje lesa, to pomeni, da lesu moraš omogočit delovanje ampak ga kljub temu stabilizirat... morda so sedaj uporabljeni nepravilni izrazi za kaj se pa že vnaprej opravičujem.

Jaz sem izdelal masivno leseno mizo z seveda 4cm debelo leseno ploščo. Pod njo in v njo sem zreskal utor in v njega pozneje vrinil les. Na spodnjem linku je nekaj podobnega...

https://www.google.si/search?q=gradleis ... VR7Ta94QWM:

S tem sem "preprečil" močno krivlenje lesa. Les se lahko razteza ampakse ne krivi in zvija močno.

Sedaj če sem uporabil napačne izraze se opravičujem ampak mislim, da se s tem kaj pripomoglu k tvojemu problemu :)
matej2208
 
Prispevkov: 100
Pridružen: So Nov 28, 2015 10:33 pm


Vrni se na Obdelava masivnega lesa

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

cron