Impregnacija in lakiranje

Impregnacija in lakiranje

OdgovorNapisal/-a Tonilesar » To Jun 14, 2016 7:28 am

Pozdravljeni,

izdelal sem si delavnisko pohistvo kot je ponk, predalnike... Sedaj pa bi rad tudi vse skupaj
impregniral zaradi vlage in nato se polakiral z lakom, ki mi je ostal od prejsnjega projekta.
Ko sem po trgovini gledal te impregnatorje sem opazil, da nekateri omenjajo se moznost
lakiranja, drugi pa nic o zakljucnem sloju. Po vecini seveda priporocajo tudi svoje lake.

Nasplosno me zanima, ali ti v trgovini kupljeni impregnatorji, ki niso na bazi olja vsi
omogocvajo naknadno lakiranje, oziroma so kaksne omejitve glede tega?

Najlepsa hvaza za odgovor.
Tonilesar
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Po Jun 13, 2016 6:54 pm

Re: Impregnacija in lakiranje

OdgovorNapisal/-a ales » To Jun 14, 2016 10:31 am

Pozdravljen in dobrodošel!

Pri končnih lakih je pomembna le sestava, firma pa niti ne. Torej je treba pogledati, na kakšni osnovi (akril, alkid, nitro, poliuretan) je kakšen od premazov, potem pa je izbira pokrivnega laka lažja.

Sicer pa za premaz delovne mize ("ponk") priporočam laneno olje. Še najbolj se bo vpilo v površino in kasnejša obnova je enostavna.

LP

P.S.: če boš uporabil laneno olje, bodi pozoren na uporabljene krpe ali gobe, če je tega dovolj skupaj pride lahko do samovžiga. Rešitev je - krpe speremo z vodo in jih sušimo razvlečene.
ales
Site Admin
 
Prispevkov: 309
Pridružen: So Feb 09, 2013 9:03 am

Re: Impregnacija in lakiranje

OdgovorNapisal/-a blaz » Če Jun 16, 2016 12:11 pm

Jest sem svoj skoblejnik (ponk) 2x naoljil z Samson Rustikal oljem. Malo bolj prijetno smrdi kot samo laneno olje. Verjetno pa je vsako olje za les ok za to zadevo. Barve pa za to niso priporočljive za skobeljnik saj bo površina bolj drseča, kar pa za skobeljnik ni zaželjeno (vsaj po mojem ne).
blaz
 
Prispevkov: 74
Pridružen: Po Dec 22, 2014 11:13 am


Vrni se na Obdelava masivnega lesa

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov