Rezanje spoja

Rezanje spoja

OdgovorNapisal/-a matej2208 » Pe Apr 08, 2016 10:20 am

Pozdravljeni

Na Youtubo sem zagledal nekaj posnetkov kot so ljudje na zago vpeli gor rekalno glavo (precej profilne glave)... Je to sploh mogoge in varno? Je morda ze kdo to kaj sprobaval?

No v kolikor bi bilo mogoce me pa zanima, ce bi lahko potem na zago vpel gor rezkalno glavo za rezanje spoja in spoj rezal na masivnem lesu? Sicer ko se malce poglobim v samo idjo oz. zamisel se mi kar nakej faktorjev pojavi, da bi rekel ok to je slaba ideja oz. prenevarno delo...

Namrec velikega rezkarja nimam im ga v kratki prihodnosti ne nameravam kupi. Bi mi pa bilo zanimivo na kak tak nacin porabit zago...

Kaj menite vi?
matej2208
 
Prispevkov: 100
Pridružen: So Nov 28, 2015 10:33 pm

Re: Rezanje spoja

OdgovorNapisal/-a blaz » Pe Apr 08, 2016 10:46 am

Raje povej kateri spoj bi rad naredil potem pa se da razpravljat o možnostih.
blaz
 
Prispevkov: 74
Pridružen: Po Dec 22, 2014 11:13 am

Re: Rezanje spoja

OdgovorNapisal/-a matej2208 » Pe Apr 08, 2016 10:55 am

Hm... Ja to sedaj nisem premisljeval kateri spoj tocno... To je samo kot receno bila zamisel ker sem videl na spletu da tako delajo...
Mislim da je bil spoj taki nazobceni (tocnega naziva zal nevem)...
matej2208
 
Prispevkov: 100
Pridružen: So Nov 28, 2015 10:33 pm

Re: Rezanje spoja

OdgovorNapisal/-a matej » So Apr 09, 2016 10:32 am

Tudi mene zanima ,kakšen spoj je bil narjen na cirkularju.Sem mel tudi sam ideje da bi kaj naredil pa si nisem glih upal.

LP
Matej
matej
 
Prispevkov: 34
Pridružen: So Feb 16, 2013 12:48 pm

Re: Rezanje spoja

OdgovorNapisal/-a matej2208 » Po Apr 11, 2016 7:57 pm

Sedaj kaki točno noz se je vpel na zago nevem. Prav tako nevem, kaki spoj se je rezkal...

Me sano pač zanima, če je mogoče na zago vpeti noz od rezkarja in z tem normalno delat...??? Ker mi je čudno, da se vpne noz na zago, se podaja z roko in ne z podajalnikom, ker taki nozi so nemenjeni za strojno podajanje če se ne motim... Me pa zanima če je kdo kaj takega ze sprobal...????

Kep pozdrav...
matej2208
 
Prispevkov: 100
Pridružen: So Nov 28, 2015 10:33 pm

Re: Rezanje spoja

OdgovorNapisal/-a ales » To Apr 12, 2016 6:17 am

Ne glede na obliko spoja je seveda možno nekatera rezila namenjena rezkanju tudi vpeti v žago.
Ročno podajanje tukaj ni problem, tudi na večini miznih rezkarjev so vodila in zaščita prilagojeni najprej ročnemu podajanju.
Problema pri žagi sta dva - majhno število obratov in možnost zaščite.
In ne nazadnje - ker je po pravilih o varnosti dela na MKŽ takšna uporaba prepovedana, bi mizar v primeru nesreče ne bil upravičen do odškodnine...
Lp
ales
Site Admin
 
Prispevkov: 309
Pridružen: So Feb 09, 2013 9:03 am

Re: Rezanje spoja

OdgovorNapisal/-a blaz » To Apr 12, 2016 7:59 am

Videl sem že nekoga ki je v vreteno od reskarja (na kombinirki) pritrdil žagin list malega premera. Z koračnim motorjem pa je potem vrtel vitel za višino. Število obratov vitla je nadzoroval z mikroporocesorjem (Arduino, mislim da). Ampak kot že omenjeno tudi to je prepovedano po navodilih proizvajalca. Pa ubistvu bi enako lahko naredil z normalnim cerkularjem, le obdelovanec je drugače obrnjen.
blaz
 
Prispevkov: 74
Pridružen: Po Dec 22, 2014 11:13 am

Re: Rezanje spoja

OdgovorNapisal/-a matej » To Apr 12, 2016 3:34 pm

matej
 
Prispevkov: 34
Pridružen: So Feb 16, 2013 12:48 pm


Vrni se na Obdelava masivnega lesa

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov