Visoki sijaj

Visoki sijaj

OdgovorNapisal/-a grega » So Nov 22, 2014 11:20 pm

Ker še nimam izkušenj lakiranjem z visokim sijajem bi bil hvaležen vsakeršnjih nasvetov...
Namreč želim doseč visoki sijaj (ogledalo) na orehovem furnirju, bojim pa se težav z porami ki so pri orehu kar izrazite saj bo potreben kar debel nanos, da se pore zapolnijo. Sam sem razmišljal o epoxiju (tekočem steklu) vendar se bojim da bi sloj bil predebel. Lakiral bom inštrument zato je priporočljiv čim tanjši nanos zaradi vpliva na zvok in teže inštrumenta.
Zanima me kateri laki so priporočljivi, z upoštevanimi cilji, da dobim nanos ravno toliko debel da je površina popolnoma gladka in visoki sijaj čim večji?
grega
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Pe Nov 21, 2014 11:38 am

Re: Visoki sijaj

OdgovorNapisal/-a Stycky92 » Po Nov 24, 2014 8:52 pm

nekako pri visokem sijeju je prva stvar dobro obrušena površina brez prask in raz, ker se use napake potem pri sijajo toliko bolj vidijo iztopajo celo do 10x. tako da pred nanosom temelja obrusi z vsaj 180 papirjem.

zapomni si pravilo ki velja, več tankih nanosov lepša bo površina

1. nanos temelja (pazi na odprtost sobe) lakiraj sledeče mokro na mokro, in sicer jaz prvi nanos grem prečno na letnice drugi mokri nanos -takoj ko koncam z prvim pa z letnocami. če ti lak steče ga obiši z fino cunjo ali robcem ki na pušča muckov, ter se 1x špricni kjer si obrisal, potem stvar obrusi z 400 papirjem

2. nanos temelj prav tako mokro na mokro pazi da nebo preveč laka tu lakiras zato da se enkrat zapolnis neravnine katere se še zravnajo pri brušenju če me zastopis ce brusis v prvo z ekcentrično brusilko. po tej fazi obusi z fino gobico granolacije 1000-2000.

3. nanos končnega laka

4. nanos končnega naka

nato pa spoliraj z 2 vrstama polirne paste eno manj fino vsaj primerljivo z 2000 granolacije drugo bolj fino (po potrebi lahko tudi samo z eno vrsto polirne paste bo tudi vredu) firma m3 je zelo dobra ampak draga. poglej za druge ki so cenejse.

na polirni masini imej ''gobico iz ovčke

ter pazi da bo dovolj časa men posamenimi operacijami da bo suho.

Lp Peter
Stycky92
 
Prispevkov: 81
Pridružen: Če Jun 26, 2014 9:51 pm
Kraj: Kranj

Re: Visoki sijaj

OdgovorNapisal/-a grega » Po Nov 24, 2014 9:49 pm

Hvala za odgovor.
Zanima me kateri lak uporabljaš, PU, nitro, vodni... ?
Slišal sem da se je pred časom zelo dobro obnesel poliesterski lak pri katerem pa naj bi odkrili da je rakotvoren, zato so ga v proizvodnjah opustili, zamenjal naj bi ga akrilni lak pri katerem pa je kolikor vem težava z utrjevanjem, saj ga je potrebno utrjevati z UV svetlobo.

Lp Grega
grega
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Pe Nov 21, 2014 11:38 am

Re: Visoki sijaj

OdgovorNapisal/-a Stycky92 » To Nov 25, 2014 9:40 pm

ja pozabil sem napisati PU lak.

kako pa je z rakotrvornostjo pa nevem. verjetno pa ce delas 8 ur vsak dan ni dobro neglede ali je to vodni ali pa kateri drug lak. mislim pa da v nasem primeru nebi smel biti problem ;)

verjetno ce bi bil tako strupen bi ga hitro ukinili z kaksno eu uredbo..
Stycky92
 
Prispevkov: 81
Pridružen: Če Jun 26, 2014 9:51 pm
Kraj: Kranj

Re: Visoki sijaj

OdgovorNapisal/-a Nejc » Sr Nov 26, 2014 8:47 pm

sam to, med samimi nanosi jaz ne bi smirglo z 1000- 2000 ko, ker je to prevec gladko. neucinkovito za izravnavanje pa tudi lak se slabse prime ce je pregladko. 180 je dovolj. lp
Nejc
 
Prispevkov: 28
Pridružen: Ne Sep 08, 2013 11:16 pm

Re: Visoki sijaj

OdgovorNapisal/-a Nejc » Pe Nov 28, 2014 12:52 am

iz zanesljivega vira sem izvedel da je da je 180 le pregroba gran.
se učimo... : :shock:
Nejc
 
Prispevkov: 28
Pridružen: Ne Sep 08, 2013 11:16 pm

Re: Visoki sijaj

OdgovorNapisal/-a Stycky92 » Ne Nov 30, 2014 2:31 pm

Pazit pa je res treba da nimas mastnih rok ali umazanih od olja masti kaksnega wd ali crowna oz. Z drugimi stvarmi ker drugace se lak tam ne bo prijel. Tako da vedno umij roke pred lakiranjem
Stycky92
 
Prispevkov: 81
Pridružen: Če Jun 26, 2014 9:51 pm
Kraj: Kranj

Re: Visoki sijaj

OdgovorNapisal/-a Nejc » Po Dec 22, 2014 1:36 am

ej pa mu ne bi kdo napisu kateri lak naj uporabi????


saj to je osnova.




jaz bi mu priporocil karkoli le na sinteticni (oljni) osnovi ne!!!! :D
Nejc
 
Prispevkov: 28
Pridružen: Ne Sep 08, 2013 11:16 pm

Re: Visoki sijaj

OdgovorNapisal/-a Stycky92 » Pe Dec 26, 2014 8:06 pm

čisto odvisno katero firmo si do sedaj uporablal je najbols da se drzis iste firme . jaz uporabljam lake od firme Salchi, pa od adlerja tut niso slabi. ima pa vsak svoj ''okus''
Stycky92
 
Prispevkov: 81
Pridružen: Če Jun 26, 2014 9:51 pm
Kraj: Kranj

Re: Visoki sijaj

OdgovorNapisal/-a leseno » So Apr 04, 2015 6:27 pm

Pozdravljeni,

Kako pa je z izdelavo belega visokega sijaja? Ali je bolje vzeti mdf, ki je namenjen za barvanje? Katere polirne stroje uporabljate? Ali mdf robove obdelate z ABS-om?

Hvala za kakrsen koli odgovor.

Lp
leseno
 
Prispevkov: 19
Pridružen: So Feb 07, 2015 7:40 am

Naslednja

Vrni se na Kar ne spada nikamor drugam

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

cron