Ogrevanje delavnice

Ogrevanje delavnice

OdgovorNapisal/-a afroditka » Sr Avg 30, 2017 10:32 am

Delavnico imam v garaži, kleti. Žal trenutno ni priklopljena na ogrevanje kot ostala hiša. Objekt je starejši in takrat očitno niso mislili da bi tukaj lahko bilo kaj drugega kot garaža, zato pač niso napeljali ogrevanja.

Ker trenutno ni opcije priklopa na centralno ogrevanje, me zanima kakšna ideja, kako bi se v prihajajoči zimi lahko ogrevalo. Delam z masivo, tako da mi ostaja tudi veliko žaganja.

Kakšna ideja, kako bi se porabilo to žaganje? Stroj za izdelavo briketov je za mojo količino predrag, tako da to odpade. Obstaja kakšna bolj easy, domača varianta?

Trenutno se sicer nagibam k gašperčku, stane 100eur. Dimnik speljem ven, to ni problem. Skrbi me ali bo dovolj oz. da ne bo ogreval samo na določeni točki. Morda en ventilator, da razpihuje toploto? Ne vem od kje mi ta ideja, ampak morda bi delovala.

Druga varianta je morda IR panel, ampak to ogreva samo mene, ne pa cele delavnice.

Ker je kar precej vlage, bi bilo bolje da bi se ogreval komplet prostor.

Sicer pa je prostor v nekakšni U obliki, velikosti cca 45m2. Ogrevanje bi se uredilo na koncu enega od teh U krakov, da je stran od delavnega prostora in ne ovira. Izolacija je slaba oz. neobstoječa, je pa prostor 3/4 pod zemljo.

Prosim za kakšne informacije in izkušnje ostalih!

Hvala!
afroditka
 
Prispevkov: 5
Pridružen: Če Jul 27, 2017 2:23 pm

Re: Ogrevanje delavnice

OdgovorNapisal/-a matej2208 » Pe Sep 01, 2017 2:23 pm

Hei

Jaz imam delavnico velikosti 50m² in izolacijo enako 0.
Stene so debele 20cm in so brez ometa in izolacije, stop je sestavljen iz 12mm OSB plosc in to je to.

Sedaj pa skozi zimo segrevam z malo pecko, na drva. Enako je postevljena v en ek da ne zavema dosti prostora, na samem dimniku imam gor dani dimni radiator.
Sicer po zimi mi je uspelo segret prostor na +18do20 stopinj (mislim, da je zunaj bilo zjutraj okoli -5, skozi dan pa 0 stopinj...). Je pa trajalo nekaj casa de se segreje na to temperaturo seveda. Prvi dve uri se res da zelo malo segreje ker sama pec ni razgreta, sklepam... Meni zadeva dela in sem do tega zadovoljen.
Mores pa upostevt, da so sami stroji, orodje mrzli in se ti ne segrejejo ce ne kuris vsaki dan. Jaz bom sedaj si kupil en mali ventilator, da preprecim prvi dve uri dokler se pec ne segreje.
Samo zaganco pa uorablajm samo za podezik in nic kaj dosti vec. Tu me pa zanima, ce kdo na kaki poseben nacin uporabi zaganco za kurjenje.

LP
matej2208
 
Prispevkov: 100
Pridružen: So Nov 28, 2015 10:33 pm

Re: Ogrevanje delavnice

OdgovorNapisal/-a afroditka » So Sep 02, 2017 12:19 am

odlično, dobre novice, torej je možno! :)

Kakšno peč imaš to? A imaš morda kakšno sliko? Gledam po bolhi malo in je itak ogromno rabljenih peči, takih in drugačnih.. ne želim pa preveč komplicirati, najbolj simple možna varianta. Pa jasno ne predraga

Nekaj takega recimo
Slika

Kaj je smisel dimniškega radiatorja? Še dodatno izkoristi toploto ki gre sicer v dimnik?
afroditka
 
Prispevkov: 5
Pridružen: Če Jul 27, 2017 2:23 pm

Re: Ogrevanje delavnice

OdgovorNapisal/-a ves68sla » So Sep 02, 2017 8:10 pm

Najboljša rešitev.



Za to zimo imam plan izdelati enako zadevo.

L.p. Slavko
ves68sla
 
Prispevkov: 32
Pridružen: Po Jan 25, 2016 8:18 am

Re: Ogrevanje delavnice

OdgovorNapisal/-a matej2208 » Ne Sep 03, 2017 7:21 am

Jaz imam to peč...

http://www.bolha.com/gradnja/ogrevanje- ... Di+na+drva

V njo gredo drva dolžine ca. 25-30cm

Sedaj nočem reči da je vsaka pač primerna, ampak ravno nasprotno tudi ne bom rekel. Načeloma ta peč na sliki bi morala zadoščati.
Smisel dimniškega radiatorja pa je da bi naj sam prostor bolj segreval prek dima,... točne obrazložitve ne vem povedat, ker je sam ne vem :D
Pri tem radiatorju je pa pomembno da ga enkrat do dvakrat na leto očistiš v kolikor dosti kuriš!

Moreš pa eno vedet, jaz po zimi ne delam v delavnici v kratki majci, segrevam toliko da mi ni mrzlo in da lahko delam z lepilom, torej segrevam tja okoli 15-18 stopinj. Ampak pri meni je tako kok neham kurit se načeloma takoj občuti kako gre toplota skozi strop ven ker seveda nisem 100% diht.
matej2208
 
Prispevkov: 100
Pridružen: So Nov 28, 2015 10:33 pm

Re: Ogrevanje delavnice

OdgovorNapisal/-a PZUFIC » Ne Sep 03, 2017 8:47 am

PZUFIC
 
Prispevkov: 243
Pridružen: Ne Jan 26, 2014 3:56 pm


Vrni se na Kar ne spada nikamor drugam

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

cron