Mizarska delavnica

Mizarska delavnica

OdgovorNapisal/-a KriMek » Sr Dec 30, 2015 12:54 pm

Naprej pozdrav vsem skupaj :-)

Zanima me pa naslednje, ali ima kdo izkušnje z postavitvijo mizarske delavnice? Zanima me predvsem, če se da kje dobiti pravilnik, recimo visina stropa, koliko more bit oken, in za vecerno delo kako mocne so lahko luci, itd. Sam bi si rad v prihajajocem letu postavil svojo delavnico ker po vsej verjetnosti ne bom zivel vec tukaj kjer jo imam sedaj. Vsaka informacija dobrodosla

Lp. Kristjan
KriMek
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Če Okt 01, 2015 7:33 pm

Re: Mizarska delavnica

OdgovorNapisal/-a matej2208 » Sr Dec 30, 2015 2:29 pm

Hei.

Jaz ravno kar postavljam sam svojo delavnico, sicer tudi na drugi lokaciji.

V kolikor boš delal delavnico za sebe, da ne boš nikogar zaposlil, ali pa da bi imel svoje podjetje, mislim, da je vseeno kako in kaj postavljaš izdelaš zadevo...
Pač si jo izdelaš na svoje potrebe in zahteve. Sicer pred kako boš polagal kake kable in podobne zadeve, je že lepo, da premisliš kje bo kaki stroj, tako, da si do tja potegneš naprimer primeren kabel oz. kake vtičnice in podobno...

Drugače, če pa hočeš vse po kakem pravilniku, pa nebi vedel kam se lahko obrneš, mogoče na kaki inšpektorat, varnost pri delu ali kaj podobnega....

LP
matej2208
 
Prispevkov: 100
Pridružen: So Nov 28, 2015 10:33 pm

Re: Mizarska delavnica

OdgovorNapisal/-a KriMek » Sr Dec 30, 2015 2:52 pm

Pozdravljen, zaenkrat bi rad postavil delavnico, da bi imel kje delati. Bi pa rad malo pregledal pravila, ker ne izklucujem tega, da bi jo enkrat registreral kot uradno, da ne bi imel potem kaksnih komplikacij.
KriMek
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Če Okt 01, 2015 7:33 pm

Re: Mizarska delavnica

OdgovorNapisal/-a Stycky92 » Ne Jan 03, 2016 6:09 pm

Če se ne motim boš vse podatke dobil na občini kaj in kako, kolega je pravil da je dokaj komplicirano kaj moras vse imet.
predvsem požarna varnost je vprašljiva.

jaz bi ob postavitvi nove delavnice definitivno prebral pogoje in pravilnik ker vsi vemo kako je potem z inšpekcijo itd.

glede postavitev strojev je pa fino vedet kaj bi postavil notri ter predvsem kaj boš delal.

jaz recimo delam večino iz masive ter velikokrat rabim celo desko 4m tako da takrat recimo odprem vrata ter jo razžagam ter imam za sekolarjem 4.5m prostora da se mi stegne. Poznam pa kolega ki je imel prostorsko stisko je pa za debelinko naredil lukno skozi steno ter tam pobira kose :shock: hehe malo smešno ko vidiš človeško iznajdlivost.

spet en znanec je prav tako iz hobby prešel v sp. je imel probleme z delavnico ter prostorom predvsem pa z birokrati je pa enostavno odprl sp in sicer montažo kjer pa dejansko ni rabil imet delavnice... na račun pa namesto izdelava kuhinje je potem montaža kuhinje :D
Stycky92
 
Prispevkov: 81
Pridružen: Če Jun 26, 2014 9:51 pm
Kraj: Kranj

Re: Mizarska delavnica

OdgovorNapisal/-a KriMek » Pe Jan 29, 2016 10:07 am

Matej, kako veliko delavnico si pa postavljas?
KriMek
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Če Okt 01, 2015 7:33 pm

Re: Mizarska delavnica

OdgovorNapisal/-a matej2208 » So Jan 30, 2016 8:22 am

Skupna površina znaša 45m2. Razdeljeno je pa v dva prostora... En Prostor veliki 35m2, drugi pa cirka 10m2. Je še pa en prostor zdravem sicer tega bom pa uporabil kot za majhno "skladišče"...

Sicer kok izgled bom večino zidarskega dela prevzel sam ker je delavnica za lastno uporabo in nočem pretežno velikih stroškov z samo zidavo.
Sicer morem pa povedat, da je sam objekt že vrisan v kataster in je potrebno samo dodelat dobro temelje in dejansko tri stene... Sam strop se nisem odločen če bom delal ali pa samo obijem streho z notranje strani, seveda z termo izolacijo...
matej2208
 
Prispevkov: 100
Pridružen: So Nov 28, 2015 10:33 pm


Vrni se na Kar ne spada nikamor drugam

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

cron