Izdelava krožne žage

Re: Izdelava krožne žage

OdgovorNapisal/-a matej » Pe Mar 06, 2015 8:44 am

Ta ograja tud men ni bla čist jasna :P
Mogoče bi blo dobro ,če bi se pred Google Translate kaj vprašalo tudi na forumih ,kolikor vem je tukaj kar nekaj tišlarjev ,ki poznajo izraze ;)

LP Matej
matej
 
Prispevkov: 34
Pridružen: So Feb 16, 2013 12:48 pm

Re: Izdelava krožne žage

OdgovorNapisal/-a akovse » Pe Mar 06, 2015 11:34 pm

Se opravičujem za uporabljeni izraz "ograja" namreč sem tako kot ste omenili preprosto prevedel iz angleščine no se bom naslednjič uporabil drug izraz.Želja da bi izdelal novo vodilo je zato ker je tegale dokaj zamudno nastavit ker moram za vsako nastavitev odstranit spono prestavit vodilo merit zraven z metrom zategovat nazaj in je dokaj nepraktično.Zato ičem način kako bi izdelal vodilo ki se bo ob novi mizi ko bo narjena dalo hitro odpet premaknit in zapet,dodal pa bi rad še kakšen meter ki bi bil že vgrajen da samo prestaviš zapneš in akcija.Malce pa me tudi moti ker zadeva trenutno ni tako trdna kot bi želel in sem moral na drugi strani vodila dodati še eno spono če režem kaj večjega da je dovolj primiru.
In še enkrat hvala za popravek glede mojega izraza. :D
akovse
 
Prispevkov: 22
Pridružen: To Nov 18, 2014 9:40 am

Re: Izdelava krožne žage

OdgovorNapisal/-a ales » So Mar 07, 2015 9:34 am

Ni problema, zato smo tukaj ;)

Glede vzdolžnega vodila (mizarji razumejo tudi germanizem "masa") pa predlagam razmišljanje v smeri kovinske osnove za vodenje, recimo pohištveno cev 30x30, pritrjeno nekoliko nižje od plošče. Na njej pa ustrezno večji (lahko tudi krepko širši) "U" profil s privarjeno pločevino 100x100mm debeline vsaj 4mm. Za samo vodilo pa je najprimernejši debelostenski aluminijast "L" profil, recimo 80x40, tega potem na pločevino priviješ z vsaj tremi metričnimi vijaki.
Za samo fiksiranje vodila pa se lahko prav tako uporabi nekoliko močnejši vijak, ki bi se privijal v matico, privarjeno na prednji strani "U" profila

Moje mnenje je kljub temu, da sem prepričan lesar, da nekaterih stvari pač nima smisla izdelovati iz lesa, ker ne bodo nikoli tako zanesljive in točne, kakor so lahko izdelki iz kovine.
ales
Site Admin
 
Prispevkov: 309
Pridružen: So Feb 09, 2013 9:03 am

Re: Izdelava krožne žage

OdgovorNapisal/-a gustav » So Mar 07, 2015 6:46 pm

@admin

Zanimiva ideja! Sem prav razumel da si mislil pritrditev (in pohištveno cev) samo na eni strani-prednji?
gustav
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Sr Jan 21, 2015 7:16 pm

Re: Izdelava krožne žage

OdgovorNapisal/-a ales » So Mar 07, 2015 7:13 pm

Tako je. Pred kakšne pol leta sem za znanca to tudi približno narisal:
Slika
ales
Site Admin
 
Prispevkov: 309
Pridružen: So Feb 09, 2013 9:03 am

Re: Izdelava krožne žage

OdgovorNapisal/-a medo4 » So Mar 07, 2015 9:25 pm

Po mojem pohištvene cevi ne bodo dovolj natančne ne drsijo rade in se zatikajo še vedno boš moral fiksirati na obeh straneh in preverjanje z metrom ti ne uide. Govorim iz izkušenj ker imam sam tako narejeno le ,da sem uporabil svetlo vlečeno palico 22 mm. Prednost okrogle palice je v tem ,da maso ali prislon kakor hočete spredaj odvijem in samo obrnem nazaj, če slučajno potrebujem celo površino cirkularja.
O kakšnem linearnem vodilu razmisli jih je kar nekaj rabljenih na bolhi. Kaj takega samo ustrezne dolžine.
http://www.bolha.com/stroji-orodja/elek ... rno+vodilo

http://www.bolha.com/stroji-orodja/osta ... rno+vodilo
Lp
medo4
 
Prispevkov: 74
Pridružen: Sr Nov 12, 2014 1:44 pm

Re: Izdelava krožne žage

OdgovorNapisal/-a PZUFIC » So Mar 07, 2015 10:04 pm

Ravno okoli vodila, vsaj pri moji krožni žagi pride veliko žaganja. Ležajna vodila in žaganje pa vprašanje kako dolgo bi stekalo. Ne vidim problema s cevmi. Ravno v tej temi je bila če se ne motim povezava do posnetka kako izdelati vodilo doma in očitno se obnese. Če je problem drsenje se da pa na zadnjo stran plastiko, na katero po možnosti pritiskata še vijaka s katerima se lahko nastavlja vzporednost.
PZUFIC
 
Prispevkov: 243
Pridružen: Ne Jan 26, 2014 3:56 pm

Re: Izdelava krožne žage

OdgovorNapisal/-a akovse » Ne Mar 08, 2015 12:54 pm

Najlepša hvala za vse predloge okoli vodila.Bom poročal ko sem bom lotil nove mize in vodila čeprav bo trajalo ker me trenutno šola ovira pri tem da bi se lahko bolj posvetil mojemu hobiju:)
akovse
 
Prispevkov: 22
Pridružen: To Nov 18, 2014 9:40 am

Re: Izdelava krožne žage

OdgovorNapisal/-a borisk » Ne Mar 08, 2015 7:39 pm

borisk
 
Prispevkov: 29
Pridružen: Po Jan 26, 2015 10:00 am

Re: Izdelava krožne žage

OdgovorNapisal/-a akovse » Po Maj 11, 2015 3:22 pm

Po dolgotrajnem brskanju po internetu in iskanju kako izdelati kar najbolj dobro vodilo sem pred kratkim naletel na tole .Zadeva je zelo všečno narejena čeprav moram še najprej premisliti kakšno navojno palico izbrati da bo vse funkcioniralo z metričnimi enotami torej mm in ne z inchi. Upam da se v kratkem lotim izdelave. Sem pa trenutno začel urejati še drugi del delavnice v katerem bom imel stroje za obdelavo lesa tako da nemorem usega naenkrat niti časovno niti finančno hehe :) Ko se lotim zadeve pa bom objavil kakšno slikico kako napredujem.
akovse
 
Prispevkov: 22
Pridružen: To Nov 18, 2014 9:40 am

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Mizarski stroji

Kdo je na strani

Po forumu brska: Google [Bot] in 14 gostov