Debelinka / poravnalka

Debelinka / poravnalka

OdgovorNapisal/-a CHURY » To Sep 02, 2014 10:36 am

Pozdravljeni,

Zanima me, kakšna je razlika med debelinko in poravnalko ( v katerih primerih se kakšna uporablja )?

Hvala za odgovor
Bolje pet do dvanajstih, kot nobene po eni
CHURY
 
Prispevkov: 44
Pridružen: Če Dec 12, 2013 9:25 pm

Re: Debelinka / poravnalka

OdgovorNapisal/-a ales » To Sep 02, 2014 11:05 am

Kadar sta to dva samostojna stroje, potem se na poravnalki skoblja grobe deske z namenom da se jih poravna in zgladi nato pa večinoma še skoblja drugo ploskev, tako lahko dobimo pravokotni dve ploskvi elementa
Debelinka pa je namenjena skobljanju elementov v točno debelino ali širino.
Kadar je takšen stroj združen, ima zgoraj dve delovni plošči, med njima pa je vreteno, spodaj pa ploskev ki se dviga in spušča na določeno oddaljenost od vretena.

LP
ales
Site Admin
 
Prispevkov: 309
Pridružen: So Feb 09, 2013 9:03 am

Re: Debelinka / poravnalka

OdgovorNapisal/-a CHURY » To Sep 02, 2014 12:32 pm

Hmmm... V primeru zvite deske, s čim naj bi jo poravnal? Če prav razumem potem naj bi bila to poravnalka, po drugi strani pa gledam operacije debelinke na spodnji povezavi in mi deluje kot da bi to lahko poravnal z njo. :?

http://www.ideo.si/skobeljniki_in_oblic ... 000_METABO
Bolje pet do dvanajstih, kot nobene po eni
CHURY
 
Prispevkov: 44
Pridružen: Če Dec 12, 2013 9:25 pm

Re: Debelinka / poravnalka

OdgovorNapisal/-a ales » To Sep 02, 2014 2:32 pm

Ta Metabo je le za debelinjenje že poravnanih desk.
Morda sliki 2 in 3 nekoliko zavajata, ker ni videti kako je videti ploh spodaj, zgoraj, kjer se dogaja skobljanje pa je ploh seveda kosmat in neraven. Tale http://www.ideo.si/skobeljniki_in_oblic ... 0_C_METABO pa je za obe operaciji, torej poravnavanje in debelinjenje.

LP
ales
Site Admin
 
Prispevkov: 309
Pridružen: So Feb 09, 2013 9:03 am

Re: Debelinka / poravnalka

OdgovorNapisal/-a Gewit » Po Sep 15, 2014 4:39 pm

Za ravne deske moras imeti enp in drugo.
Saj debelinka skoblja ravno le ravne deske, kakrsna je ena stran deske bo tudi nasprotna, ce je ta groba in ima izbokline bo taksna tudi na skoblani strani, saj miza po keri deska gre, zrcali povrsino na noz.
Lahko pa si naredis"sani"kero so ravne, twr na njo upnes surovo desko on jo tako poravnas.
Sani potem umaknes saj imas eno stran tako ravno in lahko nadaljujes..
Gewit
 
Prispevkov: 94
Pridružen: Če Sep 04, 2014 7:29 am

Re: Debelinka / poravnalka

OdgovorNapisal/-a akovse » Po Jan 12, 2015 4:57 pm

Imam eno vprašanje zanimam se za nakup kombiniranega stroja (poravnalka/debelinka) pa me zanima če so kake ugodne zadeve ki se jih splača kupit stroj bi bil namenjen bolj hobiju in ne neki resni obrti našel sem tole zadevo pa me zanima če je vredna nakupa ?
akovse
 
Prispevkov: 22
Pridružen: To Nov 18, 2014 9:40 am

Re: Debelinka / poravnalka

OdgovorNapisal/-a PZUFIC » Po Jan 12, 2015 5:36 pm

Predlagam, da si pogledaš oba posnetka -> . Ne glede na znamko, sem preričan, da je zadeva 90 % enaka.
PZUFIC
 
Prispevkov: 243
Pridružen: Ne Jan 26, 2014 3:56 pm

Re: Debelinka / poravnalka

OdgovorNapisal/-a Gewit » Po Jan 12, 2015 5:49 pm

Pozdravljen .
To je res hoby zadeva.
Ze iz "skatle "je zadeva slampasto sestavljena in kakor imas en dalsi ploh ga nikakor ne poravnas.Saj se miza maje.Kolegu sem res ene 2 uri stimal noze da je lahko vsaj 1,5m ravnal.Cene je vse zvito hodilo ven.
Glede debelinke niti ni pripomb.Le mwd obratovanjem se rocica s katero delas od vibracij premika zato mores pazit da se ne ker v nasprotnem primeru ne bos imel 2 desk istih.
Tukaj imas dober review--->

http://www.idostuff.co.uk/sections/DIY/ ... eview.html
Gewit
 
Prispevkov: 94
Pridružen: Če Sep 04, 2014 7:29 am

Re: Debelinka / poravnalka

OdgovorNapisal/-a akovse » Po Jan 12, 2015 8:41 pm

Hvala za tako hitre odgovore glede na videno bom raje še malo pobrskal po netu če se morda pojavi kakšna ugodna kombinirka (rabljena) če ne bi pa vrjetno tudi to lahko za silo spravil v red. Ampak se mi zdi škoda € vstran metat če usaj koliko toliko normalno nemoreš nakoncu delat z strojem :)
akovse
 
Prispevkov: 22
Pridružen: To Nov 18, 2014 9:40 am

Re: Debelinka / poravnalka

OdgovorNapisal/-a PZUFIC » Sr Jan 21, 2015 8:35 am

Nekaj sem gledal na to temo in naletel na naslednje. Z debelinko lahko uspešno tudi poravnaš desko. Pod desko, katero ravnaš daš recimo mediapan širine kot ga debelinka še sprejme, na začetku pa nanj montiraš še prečno letvico. Desko, ki jo želiš poravnati položiš na vrh prej omenenega mediapana, tako da se nasloni na prečno letev. Po potrebi podložiš z zagozdami in daš skozi.

Če gledam iz teoretičnega vidika, bi to moralo biti potem poravnano vsekakor bolj kot se to da na poceni poravnalkah. Vprašanje je edino, kako je s pomikom, če so deske res zvite.
PZUFIC
 
Prispevkov: 243
Pridružen: Ne Jan 26, 2014 3:56 pm

Naslednja

Vrni se na Mizarski stroji

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov