Mio standard

Re: Mio standard

OdgovorNapisal/-a CHURY » Sr Feb 19, 2014 7:59 pm

Ne, spraševal sem za list krožne žage. :?
Bolje pet do dvanajstih, kot nobene po eni
CHURY
 
Prispevkov: 44
Pridružen: Če Dec 12, 2013 9:25 pm

Re: Mio standard

OdgovorNapisal/-a CHURY » Če Feb 20, 2014 2:15 pm

fi 300 mm dim pile za predmetni stroj

pozdrav
Bolje pet do dvanajstih, kot nobene po eni
CHURY
 
Prispevkov: 44
Pridružen: Če Dec 12, 2013 9:25 pm

Re: Mio standard

OdgovorNapisal/-a mitja » Če Apr 03, 2014 4:31 pm

tudi jaz imam to kombinirko (UM-6)in me zanima ali se miza tudi dvigne oziroma spusti ali ima samo možnost naklona?
mitja
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Če Apr 03, 2014 1:09 pm

Re: Mio standard

OdgovorNapisal/-a Pezin » Sr Nov 09, 2016 3:27 pm

Živjo

za gradbene potrebe in potem še kakšen kos, razmišljam o nakupi Mio standard Hobi 89, ki naj bi imela vse kar rabim oz želim. Poravnalko, debelinko, krožno žago in stranski vrtalnik.

Predvsem me zanima, ali ima možnost nagiba rezila krožne žage, ima voziče ali ga je možno kako prigraditi?

Kakšna je max dimenzija debelinke?

Zanimajo me izkušnje, zgolj za lastno uporabo, velikih kosov nimam namena delati, mi je pa nekako najbližje tudi iz vidika prostora, saj je trenutno na voljo le dobrih 16 m2.

Hvala za mnenja.
Pezin
Pezin
 
Prispevkov: 8
Pridružen: Pe Nov 22, 2013 9:00 pm

Re: Mio standard

OdgovorNapisal/-a ales » Sr Nov 09, 2016 3:47 pm

Za začetek pozdravljen in dobrodošel!

Glede kombinirke, o kateri sprašuješ pa nimam prav posebej dobrega mnenja. Sem jo pred nekaj desetletji z veseljem kupil in kmalu za tem z olajšanjem prodal.

Še odgovori na tvoja vprašanja:
- mizica za žago se ne nagiba, višina žaganja se uravnava z dviganjem te mizice. Znanec si je sicer sam naredil pomično mizo, vendar tam o kakšni točnosti ni bilo govora.
- širina skobeljne glave je 250 mm, uravnavanje plošč in točnost debelinke, pa je tista 'nočna mora' zaradi katere sem se odločil za prodajo. Največja debelina obdelave je 130 mm, varnostni elementi pa so predvsem za okras.

Kakor vidiš, je ne bi priporočil morda boš našel še kje kaj boljšega, če pa ne, sem ti pripravljen svetovati še naprej.

LP
ales
Site Admin
 
Prispevkov: 309
Pridružen: So Feb 09, 2013 9:03 am

Re: Mio standard

OdgovorNapisal/-a Pezin » Če Nov 10, 2016 2:46 pm

@aleš, Hvala z mnenje in tale forum.

se pravi, kolikor brskam po forumu je cenovno nekje za razrez, kot ga želim in bi ga ponujal hobi, primerljiv če ne precej boljši namizna Bosch PTS 10 kar se tiče naklona, višine in vozička.
Torej iščem še ugodno varianto za malo debelinko - poravnalko.
Bi kdo vedel, kako se obnesejo namizne zadeve? zgleda mi precej lahko in ne preveč kompaktno..

Hvala in lp,
Pezin
Pezin
 
Prispevkov: 8
Pridružen: Pe Nov 22, 2013 9:00 pm

Prejšnja

Vrni se na Mizarski stroji

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov