Nakup stružnice

Re: Nakup stružnice

OdgovorNapisal/-a Roby » To Jan 16, 2018 12:45 pm

Pozdravljeni!

Sem novi na forumu in popolni začetnik, kar se tiče obdelovanje lesa s stružnico. Vso znanje imam iz pregledovanja filmčkov na youtubu, Imam namen kupiti namizno stružnico samo za svoj hobi, za izdelovanje manjših unikatnih izdelkov ( vazice, svečniki ....) Bolj gledam te stružnice in prebiram forum po internetu manj mi je jasno, kaj bi bilo dobro nabaviti. Prosim za nasvet, da ne bom "kupil mačka v žaklju" tako kot sem naredil pri nabavi tračne žage, ki mi sedaj stoji, ker ni za uporabo. Gledal sem stružnico

https://www.premzl-trade.si/novi-stroji ... ica-db-450

Prosim za nasvet vas, ki imate več izkušenj na tem področju
Roby
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Pe Jan 05, 2018 1:40 pm

Re: Nakup stružnice

OdgovorNapisal/-a ales » To Jan 16, 2018 3:08 pm

Pozdravljen in dobrodošel!

Ta stružnica ima skoraj vse, kar mora uporabna stružnica imeti - lito ohišje, brezstopenjsko regulacijo obratov, osnovno vpenjalno opremo in dovolj končnih obratov.
Morda ji manjka nekaj deset kilogramov teže (kar pa lahko zagotoviš sam z nekoliko iznajdljivosti) in možnost kopirnega struženja.

Skratka za ta denar (cca 390€) je to dober nakup.
ales
Site Admin
 
Prispevkov: 309
Pridružen: So Feb 09, 2013 9:03 am

Re: Nakup stružnice

OdgovorNapisal/-a rapbit » To Jan 16, 2018 6:36 pm

rapbit
 
Prispevkov: 15
Pridružen: Sr Feb 11, 2015 9:31 pm

Re: Nakup stružnice

OdgovorNapisal/-a Roby » Sr Jan 17, 2018 7:03 am

Cena te stružnice je cca 500EUR. Ne vem kje bi jo lahko0 dobil ceneje, kot si napisal 390 EUR.
Imam pa še en problem. Nabavil sem tračno žago Makita LB1200F vendar, ko sem jo sestavil in vklopil, žago kar precej trese. Ne vem, če je to normalno, ker je to moja prva takšna žaga.
Prosim za nasvet.

LP Robi
Roby
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Pe Jan 05, 2018 1:40 pm

Prejšnja

Vrni se na Mizarski stroji

Kdo je na strani

Po forumu brska: Google [Bot] in 3 gostov