Odsesovalna naprava

Odsesovalna naprava

OdgovorNapisal/-a Rwood » To Maj 16, 2017 8:50 am

Pozdravljeni!
Odločam se za nabavo odsesovalne naprave, pa bi rad vaše nasvete in mnenja. Doma si urejam hobi delavnico cca 35 m2, imam krožno žago in zajeralno žago ter ročne strojčke za obdelavo lesa. Namen je napeljati sistem za odsesavanje žagovine, ter kasneje priključiti še kombinirko na to napravo.
Odločam se med Premičnim sesalnikom Grenc 1500 - 1,1 kw motor ali Holzmann ABS 3000, 1,5 kw motor. Naprava od Grenca mi je všeč ker zasede malo prostora, ima nekakšen dvojni filter. Kakšne so vaše izkušnje, kaj priporočate.
Kitajskim izdelkom se skušam izogniti (Bernardo ali minimax...), čeprav jih je znanec pohvalil.
Rwood
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Po Maj 15, 2017 10:37 pm

Re: Odsesovalna naprava

OdgovorNapisal/-a PZUFIC » Sr Maj 17, 2017 6:22 pm

Nimam izkušenj z nobeno, samo to, Holzmann je kitajski izdelek.
PZUFIC
 
Prispevkov: 243
Pridružen: Ne Jan 26, 2014 3:56 pm

Re: Odsesovalna naprava

OdgovorNapisal/-a matej2208 » Pe Maj 19, 2017 5:44 pm

Hei

Jaz imam sicer Hozmannove izdelke in sem zadovoljen (so pa res Kitajski) ampak so točni in delajo. Sicer glede na to da je Kitajski izdelek je morda malo previsoka cena...

Jaz imam Einhellovo odsesavalno napravo, katero po potrebi premikam k stroju pri katerem jo potrebujem.
Delavnica je "polu profesionalna"... z odsesavalno napravo sem pa zadovoljen.

Tako, da če ti je prostor problem vzemi majnšo napravo...
matej2208
 
Prispevkov: 100
Pridružen: So Nov 28, 2015 10:33 pm

Re: Odsesovalna naprava

OdgovorNapisal/-a skonto1 » Po Nov 05, 2018 7:30 pm

Zdravo.

Jaz sem nedavno kupil manjšo mobilno odsesovalno napravo Sheppach. Odsesva dobro le hrup je precej moteč. A je pri ostalih tudi tako?
skonto1
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Ne Nov 04, 2018 12:08 pm

Re: Odsesovalna naprava

OdgovorNapisal/-a medo5 » Sr Nov 07, 2018 2:39 pm

Jaz imam pa Devaltovo sploh ne vem kolko je stara, ker mi jo je svak pripeljal z enega odpada. Bil je samo kompleten zgornji del z motorjem in kovinsko turbino. Na novo sem dal previt motor naredil novo podnožje na koleščkih in nabavil nov filter kateri pa se mi je sprva zdel malo velik. Vse skupaj sem naredil malo višje ,da lahko bolj nafilam vrečo no tudi vrečo sem dal fi 600 namesto 500mm. Motor ima moči le 500W vleče pa neverjetno dobro, kolega ima 1500W odsesovalno pa pravi ,da je moja veliko močnejša ravno zaradi velikosti filter vreče. Kar se pa glasnosti tiče se sliši ampak zame ima prijeten zvok sploh ni moteča.

Lp
medo5
 
Prispevkov: 31
Pridružen: So Nov 12, 2016 9:14 pm


Vrni se na Mizarski stroji

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov

cron