Doma izdelan CNC rezkalni stroj

Doma izdelan CNC rezkalni stroj

OdgovorNapisal/-a ves68sla » Po Feb 20, 2017 8:24 am

Pozdravljeni.
Ker je na forumu vse več tem okrog izdelave mizarskih strojev, orodij in pripomočkov, sem se odločil, da še jaz nekaj malega napišem na to temo.
Za uvod moram povedati, da po osnovni izobrazbi nisem iz mizarske stroke, vendar me je življenje pripeljalo v te vode.
Kot vsak začetek je bil tudi moj začetek težak in naporen vendar, kjer je volja je tudi pot.
Tako sem večina zadev za mizarstvo moral izdelati sam iz preprostega razloga, ker so stroji enostavno predragi in nedosegljivi za povprečnega začetnika...

Da ne bom predolg, vam prilagam YouTube video povezavo:

L.p. Slavko
Priponke
CNC_3.jpg
CNC_3.jpg (176.4 KiB) Videno 5847 krat
Zadnjič spremenil ves68sla, dne Po Feb 20, 2017 10:23 am, skupaj popravljeno 2 krat.
ves68sla
 
Prispevkov: 32
Pridružen: Po Jan 25, 2016 8:18 am

Re: Doma izdelan CNC rezkalni stroj

OdgovorNapisal/-a ales » Po Feb 20, 2017 9:12 am

Hojla!

Čestitam k odločitvi in upam, da boš svoje izkušnje delil z nami.
Ker je na voljo vedno več potrebnih sestavnih delov po 'razumnih' cenah (vodila, elektronika, servo motorji) verjamem da ti bo uspelo.

LP
ales
Site Admin
 
Prispevkov: 309
Pridružen: So Feb 09, 2013 9:03 am

Re: Doma izdelan CNC rezkalni stroj

OdgovorNapisal/-a ves68sla » Po Feb 20, 2017 10:23 am

CNC Mizarski rezkalni stroj na sliki sem v celoti izdelal sam in je že drugo leto v polni funkcijonalni uporabi.

Vsi sestavni deli so slovenskega porekla, razen komponent, ki niso dobavljive pri nas.

Na YouTube povezavi so prikazani vsi vitalni deli stroja, ki so pomembni za izdelavo. V kolikor pa ima kdo dodatna vprašanja, pa ni problema za nasvet. https://youtu.be/up1IqryND-c

L.p. Slavko
ves68sla
 
Prispevkov: 32
Pridružen: Po Jan 25, 2016 8:18 am

Re: Doma izdelan CNC rezkalni stroj

OdgovorNapisal/-a ales » Po Feb 20, 2017 3:29 pm

Ups! :shock:

Spregledal sem, da gre za zaključen projekt.
Se opravičujem !

LP
ales
Site Admin
 
Prispevkov: 309
Pridružen: So Feb 09, 2013 9:03 am

Re: Doma izdelan CNC rezkalni stroj

OdgovorNapisal/-a PZUFIC » Po Feb 20, 2017 5:44 pm

Čestitke in kapo dol. :D Za hobi pa to ravno ni, verjetno zgolj material med 10000 in 20000 €. :shock:
PZUFIC
 
Prispevkov: 243
Pridružen: Ne Jan 26, 2014 3:56 pm

Re: Doma izdelan CNC rezkalni stroj

OdgovorNapisal/-a ves68sla » Po Feb 20, 2017 6:22 pm

Ves material od kovinskih cevi, do aluminijevih surovcev, lineranih vodil, krogličnih vreten, koračnih motorjev NEMA34 z gonilniki in napajalniki, controler z licenco, spindl 2,2kW, sistem hlajenja in delom pri orodjarjih, je vse skupaj stalo cca 7.000 € (Pred dvema letoma.) Je pa res, da so bile določene cene za rezkanje pri orodjarjih po sindikalni ceni.

Zadeva ni ravno hobi, čeprav zaenkrat služi za take namene.

L.p. Slavko
ves68sla
 
Prispevkov: 32
Pridružen: Po Jan 25, 2016 8:18 am


Vrni se na Mizarski stroji

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

cron