Kontaktna brusilka - Popravilo

Re: Valjčna brusilka - Popravilo

OdgovorNapisal/-a ves68sla » Sr Mar 30, 2016 10:20 pm

Danes sem iz Filc Mengeš dobil potreben filc za popravilo valja.
Sama zamenjava in lepljenje filca ni delala težav, malo zahtevnejše je bila namestitev brusnega traku in sama nastavitev višine valjev (za kar si bo potrebno vzeti še kar nekaj časa).

V glavnem, zadeva deluje z 7,5 kW motorjem brez posebnosti, kot sem tudi pričakoval, motor sploh ne občuti obremenitve.

Problem se je pojavil s transportnim (podajalnim) trakom, saj je obdelovanec širine 120 mm med brušenjem občasno zdrsnil oz. ni enakomerno potoval v ciklusu brušenja. Zaradi česar so se pojavile na obdelovancu neravnine.

Kako bom rešil navedeno težavo, mi še ni jasno. Ali naj grem v zamenjavo samega podajalnega traka ali naj dogradim valje za pritisk obdelovanca na transportni trak...

Kakršnega koli nasveta ali izkušnje s tem bi bil zelo vesel.

L.p. Slavko
Zadnjič spremenil ves68sla, dne Pe Apr 01, 2016 12:34 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
ves68sla
 
Prispevkov: 32
Pridružen: Po Jan 25, 2016 8:18 am

Re: Kontaktna brusilka - Popravilo

OdgovorNapisal/-a ales » Če Mar 31, 2016 7:15 am

Spet jaz ;) (upam, da nisem preveč vsiljiv)

Opisani problem se se nam je pojavljal zaradi izrabljene površine traku, to smo reševali z rahlim brušenjem. Med obratovanjem in maksimalno spuščenim zadnjim valjem (!!!), smo vklopili podajanje in z dvigom omogočili brušenje traku.
Lahko pa, da je trak potrebno le očistiti, ne pa tudi brusiti. Za čiščenje smo uporabili white špirit, dobilo pa se je tudi namensko tekočino.
Da bi kje dodali podajalne valje pa še nisem slišal ali videl.
Nastavitev višine posameznih valjev je prav tako pomembna (mislim da gre za vsega desetinko razlike), to nastavljanje je bilo narejeno na način, da je stroj obratoval, potem pa sem opazoval kdaj je pričel brusiti tudi zadnji valj. Ko je bila razlika nastavljena smo blokirali obe kolesi, razlog pa je bil zanimiv: dijaki so imeli neverjetno veselje z vrtenjem teh koles... ;)
Obstaja pa še ena možnost za zaustavljanje obdelovanca: vmesni pritisni most je glede na višino valjev prenizko in drsi po površini obdelovanca. Zadošča že manjša količina smole da se problemi začnejo.
Kakšno pa je stanje varnostne lamele na vhodu?

LP
ales
Site Admin
 
Prispevkov: 309
Pridružen: So Feb 09, 2013 9:03 am

Re: Valjčna brusilka - Popravilo

OdgovorNapisal/-a ves68sla » Ne Apr 03, 2016 6:12 pm

Varnostne lamele na vhodu so v relativno slabem stanju, tekom tedna jih bom poskušal sneti in popraviti.

Večji problem mi predstavlja transportni trak. Guma oz. čepi traka so zelo trdi in gladki, zato bom probal najprej z brušenjem in če ne bo želenega rezultata imam plan zamenjati obstoječi trak s platnenim brusnim trakom granulacije 80 (kot pri valjčnih brusilkah hoby izvedbe).

Sicer pa: "Pustimo se presenetiti...".

L.p. Slavko
Zadnjič spremenil ves68sla, dne Ne Feb 12, 2017 7:27 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
ves68sla
 
Prispevkov: 32
Pridružen: Po Jan 25, 2016 8:18 am

Re: Valjčna brusilka - Popravilo

OdgovorNapisal/-a ves68sla » Sr Apr 06, 2016 3:18 pm

Pred enim dnevom sem opravil brušenje transportnega traka po navodilu "Admin-a".
Po brušenju valjčna brusilka sicer deluje dosti bolje, vendar ne dovolj dobro. Vsakega toliko časa, ko se obdelovanec ustavi, zaradi česar pride na mestu ustavitve do pre-brušenja obdelovanca.

Sedaj čakam na novi transportni trak, pri čemer se pojavi novi problem, kako zadevo zamenjati. Vsi ki poznate valjčno brusilko tega tipa veste, da je grajena zelo togo oz. kompaktno, po domače bi rekli "Bikasto" in vsakega dela, ki se ga lotiš na tem stroju predstavlja izziv. Namreč, že lepi čas razmišljam kako sneti stari transportni trak oz. celoten pogon in kako vse skupaj ponovno sestaviti.

L.p. Slavko
ves68sla
 
Prispevkov: 32
Pridružen: Po Jan 25, 2016 8:18 am

Re: Kontaktna brusilka - Popravilo

OdgovorNapisal/-a ales » Sr Apr 06, 2016 3:47 pm

Tega pa tudi jaz ne vem :|
Vendar: včasih je bil v Lestroju zaposlen nekdanji serviser Žičnice (Nastro).
Če je še aktiven, ali pa v pokoju, bi ti on zanesljivo znal svetovati.
Kako se piše pa ne vem...

LP
ales
Site Admin
 
Prispevkov: 309
Pridružen: So Feb 09, 2013 9:03 am

Re: Kontaktna brusilka - Popravilo

OdgovorNapisal/-a Cvetko » Ne Feb 12, 2017 4:46 pm

Kdo ve kje dobiti tega serviserja imate kontakt
Cvetko
 
Prispevkov: 28
Pridružen: Pe Maj 20, 2016 12:03 pm

Re: Kontaktna brusilka - Popravilo

OdgovorNapisal/-a ves68sla » Ne Feb 12, 2017 7:26 pm

Meni ni uspelo. Kaj vas pa zanima, če lahko kaj pomagam?
ves68sla
 
Prispevkov: 32
Pridružen: Po Jan 25, 2016 8:18 am

Prejšnja

Vrni se na Mizarski stroji

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov

cron