Lamelni rezkar

Lamelni rezkar

OdgovorNapisal/-a Morje » Ne Dec 06, 2015 5:34 pm

Lepo pozdravljeni!
Zanima me kakšna je razlika med lamelnimi rezkarji? Tistimi električnimi in baterijskimi? Cenovno je verjetno razlika v natančnosti? Ali je morda z električnim, ki je po vsej logiki tudi lažji, lažje opravljati? Cena med njima pa je kar precejšnja?

V mislih imam Makitin lamelni rezkar PJ7000J (električni)


ali Makita BPJ180Z (baterija)


LP
Morje
 
Prispevkov: 13
Pridružen: To Nov 24, 2015 12:12 am

Re: Lamelni rezkar

OdgovorNapisal/-a Stycky92 » Ne Dec 06, 2015 7:05 pm

Živ,

no jaz imam takega električnega in moram povedat da sem zelo zadovoljen, zelo okreten, lahek in delo z njim je preprosto tudi z eno roko. Če se ne motim je eden lažjih na trgu.

moje mnenje pa je sledeče ni potrebe po tistem z baterijo. Ko pa vem tak strojček kupiš enkrat če ga paziš ter kako bo pa z baterijo npr. čez 10 let bo še na voljo za sledeč izdelek nakup nove baterije pa je verjetno pol cene novega stroja. Je pa še ena stvar v kompletu je verjetno ena baterija, in ponavadi takrat ko rabiš stroj se pa baterija izprazni bos pa rabil 1h da se napolne če nimaš nadomestne :) ter obrati na mašinci so pri električni stalno enaki.

sem pa svojo električno malo predelal tako da lahko zdaj z njo izrežem tudi smoliko ob zamenjavi kline.
v
Stycky92
 
Prispevkov: 81
Pridružen: Če Jun 26, 2014 9:51 pm
Kraj: Kranj

Re: Lamelni rezkar

OdgovorNapisal/-a matej2208 » Ne Dec 06, 2015 7:43 pm

Jaz imam sledeče izkušnje z podobnimi napravami na naši Firmi... Sicer delavci so več kot zadovoljni z podobnimi napravami na baterije, ni vlečenja kablov in podobnih stvari... Problem samo pri bateriji je je da rabiš kot že omenjeno najmanj dve... Drugo pa se dokaj hitro sprazni ker, moraš žagico spravit na vrtljaje in tu ti bateriji hitro ščrpa... Jaz osebno imam doma na kabel mašinco in mi odgovarja več kot preveč...
Z nakupom baterije čez recimo 10 let pri Makiti mislim, da ne bo problem... Samo kot rečeno bo pa problem cena, to pa garantirano...
matej2208
 
Prispevkov: 100
Pridružen: So Nov 28, 2015 10:33 pm

Re: Lamelni rezkar

OdgovorNapisal/-a Morje » To Dec 15, 2015 3:35 pm

Najlepša hvala obema za odgovor!
Do sedaj sem bil prepričan v Makitin električni lamelni rezkar. Danes pa sem v reklamah zasledil Hoferjev Walter rezkalnik. Evo link. Pa bom primerjal še lastnosti, ki sem jih dobil na internetu.

MAKITA PJ7000J (350€, električen)
- Poraba: 701 W
- Št. vrtljajev - prosti tek: 11.000 vrt./min
- Premer rezalne plošče (Ø): 100 | 110 mm
- Luknja žaganinega lista ()Ø: 22 | 20m
- Število zob: 6

WALTER: (50€, električen)
- Moč: 900W
- Št. vrtljajev - prosti tek: 0-12.000 vrt./min
- Premer rezalne plošče (Ø): 100
- Število zob: brezstopenjsko nastavljiva višina prislona

Torej cena je popolnoma drugačna, zato se sprašujem zakaj? Je cena tudi v firmi, ne glede na vse, je Makita le odlična firma. Ampak a je ta Walter-jev veliko slabši? Mislite da je manj natančen al kako?
LP
Morje
 
Prispevkov: 13
Pridružen: To Nov 24, 2015 12:12 am

Re: Lamelni rezkar

OdgovorNapisal/-a ales » To Dec 15, 2015 4:27 pm

Moje mnenje in odgovor na tvoja vprašanja glede lamelnega in ročnega rezkarja Walter:
Orodje, ki se prodaja skupaj s salamo in solato je namenjeno 'atom', ki čakajo, da se gospa odloči pri salamah in solatah, medtem pa si kupijo še en kos orodja za (enkratno ??!!) domačo uporabo.
Verjetno takšna vrsta strojčkov marsikateremu odgovarja, za resno delo pa to ni.
Največ težav je pri natančnosti, trajnosti sestavnih delov in pogonskega motorja.
Nekaj pa je odvisno tudi od sreče - lahko bo dolgo delovalo, lahko pa tudi ne.
Aja, saj je 3 leta garancije in niti v Hoferju, niti v Lidlu ne zakomplicirajo pri menjavi pokvarjenih strojčkov, morda je to komu pomembno, nekaterim pa je bolj važno, da jih strojček ne 'pusti na cedilu' prav takrat, ko ga najbolj potrebujejo (Murphy)

;) ;) ;)

LP
ales
Site Admin
 
Prispevkov: 309
Pridružen: So Feb 09, 2013 9:03 am

Re: Lamelni rezkar

OdgovorNapisal/-a matej » To Dec 15, 2015 6:27 pm

Živjo!
Sem si nabavil v ID reskar za lamele ,ki je za pogledat enak tistemu v Hoferju ,najbrž gre za isto zadevo z drugim imenom.
In po malo več kakor 1 letu mi je crknil ,okvir ki se nastavi na plato se je tako razmajal ,da ni bil več za drugega kakor za odpad.Pa nisem velik delal ,dve omari in eno plato za mizo ,pa včasih še kakšno luknjo za fiksiranje.Potem sem ga malo popravil samo še vedno moram pazit kako držim da je točno.
Lp Matej
matej
 
Prispevkov: 34
Pridružen: So Feb 16, 2013 12:48 pm

Re: Lamelni rezkar

OdgovorNapisal/-a matej2208 » To Dec 15, 2015 6:46 pm

Hei

V kolikor uporabljaš oz. nameniš uporabljati strojček samo občasno je ta Hoferjeva zadeva kar ok. motor je kar močan in 3 letna garancija je kar ok... Sicer natančnost strojčka se ne more ravno primerjat z originalnim lamelnikom ali naprimer makito...

V kolikor pa uporabljaš zadevo večkrat in kar pogosto, pa svetujem roke stran od kakih Hoferjevih, Lidlovih zadev, ker z tem sploh ne boš zadovoljen...

LP
matej2208
 
Prispevkov: 100
Pridružen: So Nov 28, 2015 10:33 pm


Vrni se na Mizarski stroji

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

cron