Rezkar

Re: Rezkar

OdgovorNapisal/-a mihaaa » To Maj 17, 2016 9:34 pm

tema ze nekaj casa stoji, pa vsake toliko pogledam ce je kaj novega :D, izgleda da je potrebno malo obuditi,..

moja vecna tezava je da imam orodje bolj majhno, saj delavnice nimam (govorim o orodju tipa dremel, ali mala dekupirna zaga tipa Proxxon DS 230), seveda je vsak kos ki ni iz mehkega lesa in ki je malo vecji tezava :D.

zadnjic sme se lotil delati stojalo za brivnike

Slika

Slika

seveda vsaka stvar vzame precej casa, tu sem se (v kombinaicji s svojim neznanjem) ukvarjal z vpetjem nosilcev pod kotom (brez prebitja spodnje plosce) ter finim stimanjem zgornjih povezovalnih zaticev, rogljev(?)
Pri taksnih in tudi vecjih podvigih sem zael razmisljati da bi mi prav prisel nadrezkar (po pravici povedano sem o njem zacel razmisljati zaradi zamudnosti izdelave rogljev ne vem ce je prav izraz).

Najprej sem gledal za vecjimi (Bosch, kaksna cenejsa Makita, ali Maktec),.. no na koncu sem prisel do tele manjse masinice, ki ima veliko adapterjev in posledicno ponuja veliko moznosti, gre za model Makita RT0700CX2J, najcenejsa cena pri nas ki sem jo zasledil je 220 euro (), ve mogoce kdo za ugodnejso ceno, tu dobim se gratis 3 rezkarje?).

Zanima me vase mnenje o tem nadrezkarju, z njim ne mislim tesati lukenj v tramove, uporaba bo za hobi namene, kar mi pac pade v glavo, zato mi je vsec raznolikost moznosti ki jih ponuja. Malo me je strah da kdaj ne bo dovolj mocna. Veckrat pisejo da za izdelavo vrat ni. Da poberes robove pri vratih in eventuelno malo izdolbes se mi ne zdi ne vem kaksen podvig v smislu potrebne moci? Ce bom stvar enkrat v prihodnosti vpel v mizo, ali bo zmogla razne manjse zadeve..?

Ko sem ze pri sprasevanju,..:
- kupiti bom moral tudi rezkarje,.. mi lahko kdo priporoci kaksen dober komplet, ki bi se ga splacalo kupiti (veckrat bom delal tud ikaksno finejse delo zato prav ogromni ne smejo biti, oz so lahko, ne smejo biti pa edini :D)..
- ima kdo kaksen dober nasvet za sablone za roglicenje, oz tudi kaksne druge sablone (diy varianta, ali cenovno ugodna)
toliko za enkrat :)
mihaaa
 
Prispevkov: 89
Pridružen: To Maj 07, 2013 9:22 pm

Re: Rezkar

OdgovorNapisal/-a ales » Sr Maj 18, 2016 6:39 pm

Ta Makita je zanimiva in očitno precej vsestransko uporabna. Na Amazonu je nekaj deset € cenejša, vprašanje pa je, če je to dovolj:
Glede rezil pa: kvaliteta je pri Lestroju, cena pa v Bauhausu. ;)

LP
ales
Site Admin
 
Prispevkov: 309
Pridružen: So Feb 09, 2013 9:03 am

Re: Rezkar

OdgovorNapisal/-a mihaaa » Sr Maj 18, 2016 8:30 pm

hvala za odgovor. Saj to me malo skrbi, glede moci, ce ne bo za kaksne situacije presvoh, sploh pri trsih lesovih... po drugi strani ne vem ce bom imel sploh taksne zahteve/potrebe, ki jim ne bo kos. Cemu po vasem mnenju tale zverinica nebi bila kos oz bi ji znalo predstavljati tezave?

Iskanje po netu se ni rodilo review-a ki bi bil slab. Za enkrat se mi zdi kar dobra izbira, sploh za zacetnika kot sem sam (kaksen nasvet in/ali dobra, informativna stran glede nadrezkarjev in rezkarjev bo dobrodosel/a :)!).

@admin: lestroj it is :)!
mihaaa
 
Prispevkov: 89
Pridružen: To Maj 07, 2013 9:22 pm

Re: Rezkar

OdgovorNapisal/-a forti » Če Maj 19, 2016 4:40 am

Jaz jo imam in je zelo dobra in dovolj močna zadeva. Teh Makitinih 700w je kot bi pri kakšni hobi mašinci imel najmanj 1200W. zelo veliko raznih nastavkov je zraven ki včasih prav pridejo.
kupil sem jo pri elektro Povše (imajo spletno stran) povprašaj koliko je pri njih cena.

lp
forti
 
Prispevkov: 14
Pridružen: Če Dec 11, 2014 8:50 am

Re: Rezkar

OdgovorNapisal/-a mihaaa » Če Maj 19, 2016 6:41 pm

forti, hvala za info, to sem rabil. Sem pogledal na net in je cena tam tam, le da dobim pri ideo dobim se 3 makita rezkarje v ceno, misim da je to pri nas trenutno se najboljsa ponudba.
mihaaa
 
Prispevkov: 89
Pridružen: To Maj 07, 2013 9:22 pm

Re: Rezkar

OdgovorNapisal/-a PZUFIC » Če Maj 19, 2016 9:05 pm

Tudi jaz imam omenjeni rezkalnik že dalj časa, celoten komplet, do katerega si dal povezavo. Sicer sem ga kupil pri isti trgovini, cena je bila, nekaj manj kot 200 € z darilom, ki je bilo takrat Makitina hladilna torba.

Z samim rezkalnikom sem zadovoljen in nimam nekih pripomb. Pri moči je tako, da pač vidiš koliko lahko naenkrat odvzemaš.

Na mizi je sicer nisem imel montirane, vendar se odločam kaj bom za na mizo kupil v prihodnosti, ker razne Nutool in AlphaTools zadeve to ne bodo več. Gledal sem Bosch POF1400, kateri se kakor je bilo napisano na tem forumu kljub napisano večji moči kosa z Makito, tako da je spet vprašanje kaj vzet. Kar je močnejšega je zopet drago, mamljiv je sicer nek B&D, ki ima celo 12 mm vpetje, samo je verjetno zopet kvaliteta tako tako.

Pohvale glede zgornjega izdelka, vendar ne vidim, kje bi si tam (tako kot je trenutno narejeno) lahko pomagal z rezkalnikom. V rokah sploh ne, za na mizo pa bi moral imeti že skoraj prečni prislon z vodili zaradi dimenzij kosov in pozicije ter vrste spojev.
PZUFIC
 
Prispevkov: 243
Pridružen: Ne Jan 26, 2014 3:56 pm

Re: Rezkar

OdgovorNapisal/-a matotato » Pe Maj 20, 2016 9:19 am

Glede kvalitetnega nadrezkarja priporočam Triton. Gre za včasih zelo solidno avstralsko znamko po normalnih cenah.
Tisto, kar mi je pri njem fajn je to, da je grajen za vgradnjo v mizo. Ima svoj sistem dvigovanja in spuščanja, zraven dobiš ročico, v glavnem solidna izdelava. Tudi cena se mi npr. za 2kw izvedbo zdi sprejemljiva.
Se mi pa na prvi pogled zdi identična izvedba kot CMT, ki ga prodaja Lestroj tako da lahko, da so frime tudi kaj povezane.
matotato
 
Prispevkov: 10
Pridružen: To Dec 23, 2014 2:09 pm

Re: Rezkar

OdgovorNapisal/-a mihaaa » Pe Maj 20, 2016 10:13 am

@PZUFIC: pri zgornjem izdelku bi mi po moje prav prisel pri delanju lukenj pod kotom v bazi, za nosilcka, ter pri trimanju robov ipd, tokrat je bila stvar zelo zamudna in improvizirana. Se strinjam da bi moral stvar vpeti, ker je vse relativno majhno. Moram tudi se seveda na/postudirati kako vsej stvari streci da ne bo kaksnih preletov kosov lesa ipd.
mihaaa
 
Prispevkov: 89
Pridružen: To Maj 07, 2013 9:22 pm

Re: Rezkar

OdgovorNapisal/-a PZUFIC » Pe Maj 20, 2016 7:32 pm

PZUFIC
 
Prispevkov: 243
Pridružen: Ne Jan 26, 2014 3:56 pm

Re: Rezkar

OdgovorNapisal/-a matotato » Ne Maj 22, 2016 1:22 pm

Jaz mislim, da sem ga kar preko Amazona vzel.
matotato
 
Prispevkov: 10
Pridružen: To Dec 23, 2014 2:09 pm

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Mizarski stroji

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

cron