Odsesovalna ali "navaden sesalc"+ciklonski separator ???

Re: Odsesovalna ali "navaden sesalc"+ciklonski separator ?

OdgovorNapisal/-a PZUFIC » Sr Nov 01, 2017 11:45 am

mihaaa napisal/-a:o super izgleda.

Hvala.

mihaaa napisal/-a:kolikor je meni jasno (nimam pa izkusenj s tem) je vhodni kot cca 45 stopinj ter vodoravno v smeri vstopa (ce mene vprasas nicnarob ce gr emogoce malo gor od vstopa, tkao podaljsas pot padanja in s tem separacije..?), oz tako da lepo pozene prah po posodi naokrog, da tezji delci padejo dol,.. od premera cevi, moci (oz hitrosti) ter seveda kota je odvisno kako razlicno veliki delci padejo oz se locijo

Ne razumem najbolje kaj si hotel povedati. Za lažje razumevanje prilagam simbolno risbo. Navpična cev ("sesalna") pri meni drži tudi ploščo, v steni pa ima nad ploščo narejeno zarezo kjer sesa zrak. Zanima pa me kam bi moral praviloma tisto zarezo obrnit?

mihaaa napisal/-a:tukaj na spodnjem zna biti marsikatera koristna info ;)

http://billpentz.com/woodworking/cyclon ... e_plan.cfm

Bom preveril.

mihaaa napisal/-a:edit: se to, ce prav vidim si uporabl puhalnik za listje :)?

Tako je. Priporočam, da v kolikor boš uporabljal sesalnik za listje poizkušaš najti takega, ki ima raven priklop za cev. Moj ima namreč tiso čudno trikotno obliko z minimalno širino roba in je bilo kar nekaj dodatnega dela, da sem naredil tisti trikotni vmesnik, pa še pritrdil sem ga težko.

mihaaa napisal/-a:Ce ni skrivnost bi lahko kaksno rekla o izdelavi tvoje masine? Koliko cca. te bo na koncu prislo?

Seveda. Po moji oceni kakih 350 € oziroma kaj čez. Se kar nabere, sesalec, železo, kolesa, barva, cevi, priključki, polikarbonat, komponente za dalinjski vklop, zapirala...

Na koncu, ko razmišljaš bi lahko za ta denar kupil zgornjo odsesovalno napravo, eno in drugo ima svoje prednosti in slabosti. Trenutna oblika je sicer malce nerodna, ker ima visoko težišče, ampak zasede zelo malo prosotra po širini kar je v mojem primeru zelo dobrodošlo. Poleg tega ima dvojno separacijo ciklon + filter. Uporabil sem filter za motor avtobusa, kateri je nameščen v škatli pod sesalnikom. O prepustnosti delcev nimam podatka, vendar si predstavljam, da bi moral biti bolj učinkovit od cenenih filtrov ali vreče. Moč znaša 3 kW, kar je občutno več. Kakšen pa je pretok/podtlak bi pa moral nekako izmerit. Primerjat ne morem, ker nisem nikoli delal s kupljeno odsesovalno napravo. Motor je sicer krtačni, kar glede na količino uporabe v mojem primeru nebi smelo biti težava, iskrenje motorja (komutator) pa tudi nebi smelo biti problematično, ker gre skozi motor zgolj prefiltiran zrak. Zaradi majhne elise in velikih vrtljajev je zadeva precej glasna, kar bi se načeloma dalo omejiti z dušilcem na izhodu. Ampak zopet glede na moje službene izkušnje so tudi ventliatorji z večjimi elisami in brezkrtačnimi motorji precej glasni. Zopet ne vem kako je konkretno z odsesovalnimi napravami, ampak moja konkretno tuli.
Priponke
Ciklon.GIF
Ciklon.GIF (4.72 KiB) Videno 1135 krat
PZUFIC

Re: Odsesovalna ali "navaden sesalc"+ciklonski separator ?

OdgovorNapisal/-a mihaaa » Sr Nov 01, 2017 11:07 pm

Hvala za ceno. Ce prav razumem, glede na ceno v Lestroju, a smo s ceno cca tam tam torej (je pa res da ima tvoj se filter, tisti iz moje objave, nekaj postov nazaj pa ne?

..ok, sedaj razumem glede kota, prej je bil nesporazum, govoril sme o vpihu v posodo, ne odsesovanju. Glede na prej napisano (za kar mislim se vedno da je res) bi rekel da bo boljse ce je vsesovanje oz izhod iz ciklona cim dlje od vpoiha oz bolje receno tako da vpihani zrak/delci naredi imc daljso pot? Torej, ce vpih das cim visje in v smeri krozenja po posodi, odsesovanje iz ciklona pa cim nizje in na sredo? Pa ne pozabimo da je to tuhtanje na suho oz teoretiziranje ;)!
mihaaa

Prejšnja

Vrni se na Mizarski stroji

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov