Odsesovalna ali "navaden sesalc"+ciklonski separator ???

Odsesovalna ali "navaden sesalc"+ciklonski separator ???

OdgovorNapisal/-a Nejc » Če Mar 26, 2015 9:46 am

Živjo lesarji, stružniki in ostali hlodarji! ;)

Razmišljam, kaj se mi bolj splača, za malo delavnico. Za poravnalko, sekularko, ročni brusilec, vbodno in nadrezkar.

Zasledil sem tole: https://www.youtube.com/watch?v=nQQZkGFKTtU

https://www.youtube.com/watch?v=-JXD5dGF6ZU

Kaj pravite?
Pozna kdo koga , ki to dela? Iz anglije ga dobim za 50 funtov, a je postnina se 20 funtov.

Hvala, pozdrav,
Nejc
 
Prispevkov: 28
Pridružen: Ne Sep 08, 2013 11:16 pm

Re: Odsesovalna ali "navaden sesalc"+ciklonski separator ?

OdgovorNapisal/-a Nejc » Če Mar 26, 2015 11:38 am

sem ga našel... zdaj pa- kaj mi bo bolj vleklo lesni prah ( ta me najbolh skrbi- zaradi zdravja) http://www.ptk.si/katalog/oneida_air_ci ... ty_plastic tole in običen sesalc-npr. http://www.merkur.si/delavnica/stroji-i ... -pas-11-21

a je 150mbar podtlaka-a to je za kej?


al odsesovalna, ki ima pol mnj wattov, bolj vleče?
Nejc
 
Prispevkov: 28
Pridružen: Ne Sep 08, 2013 11:16 pm

Re: Odsesovalna ali "navaden sesalc"+ciklonski separator ?

OdgovorNapisal/-a PZUFIC » Če Mar 26, 2015 9:20 pm

Glede na moje izkušnje je takole. Za poravnalko s klasičnim sesalcem definitvno ne bo šlo, ker cev zabaše že ročni električni oblič prvi večjih odjemih. Sesalec je bil v zgornjem primeru priklopljen preko separatorja. Sesalec je pač klasični kitajski, verjetno tisti Boschev po moči ni nič kaj dosti boljši. Ker sem cev sestavil sam iz delov neke raztegljive cevi, imam na dveh mestih zožano cev, pa je možno da je tudi v tem problem, ampak dvomim, da bi zadeva kljub originalni cevi zanesljivo delovala. Za ostala orodja pa ni problema, deluje.

Separator lahko narediš sam in bo po mojem mnenju zadovoljivo deloval. Saj na rabiš 100%, samo da ti ne zabaše filtra vsakih nekaj minut. Namreč 55 € za malo plastike je malce huda cena. Sam sem ga izdelal iz telovadnega stožca in se dobro obnese.

Kakor vem pri odsesovalnih napravah podtlaki niso tako veliki, pač pa je pretok krepko večji, posledično pa tudi premeri cevi in največje velikosti delcev, ki ne predstavljajo problema.

Sam imam v planu narediti kombinacijo ciklon, filter in sesalec za listje (3 kW). Upam, da bo zadovoljivo delovalo.
PZUFIC
 
Prispevkov: 243
Pridružen: Ne Jan 26, 2014 3:56 pm

Re: Odsesovalna ali "navaden sesalc"+ciklonski separator ?

OdgovorNapisal/-a Nejc » Pe Mar 27, 2015 12:46 am

aha, večji fi cevi- manjši podtlak. upam da bo šlo,bom malo probal.
telovadni stožec?
:)
Nejc
 
Prispevkov: 28
Pridružen: Ne Sep 08, 2013 11:16 pm

Re: Odsesovalna ali "navaden sesalc"+ciklonski separator ?

OdgovorNapisal/-a PZUFIC » Pe Mar 27, 2015 3:22 pm

PZUFIC
 
Prispevkov: 243
Pridružen: Ne Jan 26, 2014 3:56 pm

Re: Odsesovalna ali "navaden sesalc"+ciklonski separator ?

OdgovorNapisal/-a matej2208 » Sr Maj 04, 2016 12:38 pm

Pozdravljeni,

Mene bi pa nekaj sledecega zanimalo.
In sicer delam majhno delavnico (ca.50m²). Sedaj me pa mika, da bi si v posebnem prostoru (majhnem skladiscu) postavil malo vecjo mogoce srednjo odsesalno napravo.
Mi lahko kdo svetuje kako lahko izracunam koliko je potrebmna moc motorja, kubikaza zraka na doloceni razdalji? Mislim od stroja do odsesovalne naprave, seveda da se uposteva koleno itd...

Oz. ce ima kdo kake matematicne formula kako to izracunat in kako prit do potrebnih podatkov, za nakup teke odsesovalne naprave.

Vsem skupaj hvala za nasvete...
matej2208
 
Prispevkov: 100
Pridružen: So Nov 28, 2015 10:33 pm

Re: Odsesovalna ali "navaden sesalc"+ciklonski separator ?

OdgovorNapisal/-a mihaaa » Če Sep 14, 2017 9:14 pm

mihaaa
 
Prispevkov: 89
Pridružen: To Maj 07, 2013 9:22 pm

Re: Odsesovalna ali "navaden sesalc"+ciklonski separator ?

OdgovorNapisal/-a PZUFIC » Pe Sep 15, 2017 8:13 pm

PZUFIC
 
Prispevkov: 243
Pridružen: Ne Jan 26, 2014 3:56 pm

Re: Odsesovalna ali "navaden sesalc"+ciklonski separator ?

OdgovorNapisal/-a PZUFIC » To Okt 31, 2017 10:42 pm

Da nadaljujem temo...

Predelavo separatorja, moje doma izdelane odsesovalne naprave, sem v grobem naredil. Zasnovo ciklona sem izvedel nekoliko po svoje, glede na več spletnih virov. Zadevo sem na hitro stestiral z uporabo na debelinskem skobeljnem stroju in deluje mnogo bolje kot prejšnja varianta s stožcem, katera je bila zaradi slabe zasnove neučinkovita. To seveda ni najboljši pokazatelj, saj je žaganje precej grobo (finega žaganja nisem imel), je pa potrebno upoštevati, da je trenutno večina spojev nezatesnjenih, potrebno je tudi zgladiti nekatere prehode.

Imam še eno vprašanje, če ima kdo kakšne izkušnje s temi zadevami. V kolikor navpična sesalna cev znotraj ciklona sesa pod kotom (zareza v steni cevi), pod kakšnim kotom naj bi bila le ta orientirana glede na vstopni del? Sicer sem nekaj iskal vendar neuspešno.

Še slika, če komu prav pride za kakšno idejo.
Priponke
DSC_0158.JPG
DSC_0158.JPG (48.52 KiB) Videno 13642 krat
PZUFIC
 
Prispevkov: 243
Pridružen: Ne Jan 26, 2014 3:56 pm

Re: Odsesovalna ali "navaden sesalc"+ciklonski separator ?

OdgovorNapisal/-a mihaaa » To Okt 31, 2017 11:04 pm

o super izgleda. Tudi sam bi si moral narediti neko DIY odsesovalno napravo p ase se nisem uspel resneje lotiti..

kolikor je meni jasno (nimam pa izkusenj s tem) je vhodni kot cca 45 stopinj ter vodoravno v smeri vstopa (ce mene vprasas nicnarob ce gr emogoce malo gor od vstopa, tkao podaljsas pot padanja in s tem separacije..?), oz tako da lepo pozene prah po posodi naokrog, da tezji delci padejo dol,.. od premera cevi, moci (oz hitrosti) ter seveda kota je odvisno kako razlicno veliki delci padejo oz se locijo

tukaj na spodnjem zna biti marsikatera koristna info ;)



edit: se to, ce prav vidim si uporabl puhalnik za listje :)? .. ravno se pripravlja mna izvedbo zalogovnika za lesene pelete, kjer bi kot transportni sistem uporabil puhalnik za listje (za potiskanje iz glavnega v "tedenski" zalogovnik), na tedenskem zalogovniku bom pa potreboval verjetno ciklon da bo "izhodni zrah" pobiral in separiral potencialno nastali prah..
Ce ni skrivnost bi lahko kaksno rekla o izdelavi tvoje masine? Koliko cca te bo na koncu prislo?
mihaaa
 
Prispevkov: 89
Pridružen: To Maj 07, 2013 9:22 pm

Naslednja

Vrni se na Mizarski stroji

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov