CNC

CNC

OdgovorNapisal/-a LoVRoz » So Feb 14, 2015 1:05 pm

Zdravo!
Razmišljam, da bi izdelal CNC rezkar in me zanima glede elektronike, če se kdo spozna na koračne motorje in ostalo elektroniko. Načrte sem že delno zrisal in sedaj se je ustavilo pri elektroniki. Delovna površina naj bi bila 1000x700x120mm. Rezkar, ki ga bi uporabil bi bil Makitin 710W z 30.000 obrati. Za vodila bi uporabil linearne ležaje in svetlovlečene železne palice. Za navojno palico sem pa razmišljal za trapezno navojno palico. Konstrukcija pa naj bi bila iz MDF plošč. Prosim za pomoč pri elektroniki, če mogoče kdo kaj ve glede tega
LoVRoz
 
Prispevkov: 34
Pridružen: Pe Avg 09, 2013 10:11 am

Re: CNC

OdgovorNapisal/-a PZUFIC » So Feb 14, 2015 1:20 pm

Sicer je to moje področje, a ti na to temo ne morem nič konkretnega svetovati. Najbolje bo, da se obrneš na . Kljub temu, da je stran v angleščini je zadeva slovenska. Prepričan sem, da ti bo avtor te strani znal odgovoriti na vsa tvoja vprašanja tako glede mehanike kot tudi elektronike. Le ta je namreč izdelal že veliko CNC strojev in točno ve kako se zadevi streže.

Drugače si pa ne predtsavljam kako bodo šla skupaj precizno izdelana ležajna vodila in svetlo vlečene palice jekla. Za moje pojme mora biti vodilo ustrezno torej pravilno obdelano in postruženo na dimenzije. Sicer je pa kakor vem med nami tudi strojnik, pa bo on zagotovo vedel kako je s to zadevo.

Nimam izkušenj, to sem napisal zgolj iz sledenja formuskih tem o tej stvari. Definitivno pa bo zgornji naslov pravi za to zadevo.
PZUFIC
 
Prispevkov: 243
Pridružen: Ne Jan 26, 2014 3:56 pm

Re: CNC

OdgovorNapisal/-a LoVRoz » So Feb 14, 2015 3:41 pm

Najlepša hvala se bom pozanimal. Ja malo me skrbi glede natančnosti ležajev in svetlovlečene plaice. Želim jo uporabiti zgolj zaradi nizke cene. Če pa ima kdo kakšne izkušnje z koračnimi motorji in podobno pa bi želel informacijo o tem iz prve roke :D
LoVRoz
 
Prispevkov: 34
Pridružen: Pe Avg 09, 2013 10:11 am

Re: CNC

OdgovorNapisal/-a Ljesar » Če Maj 07, 2015 9:50 am

Svetlovlečene palice se običajno dobijo tudi v h7 toleranci. Kar se tiče koračnih motorjev pa je njihova velikost odvisna od same konstrukcije cnc stroja. V kolikor nisi vešč elektronike in gradiš stroj za hobi uporabo ti svetujem, da iz kitajske naročiš komplet motorjev z krmilniki ter matično ploščo, pogojno tudi z napajalnim delom (komplet). Sam prisegam na zanesljivejše sisteme z večjo podporo, vendar tudi ti nekako delujejo in so predvsem poceni. Bodi pozoren da so kompatibilni z krmilniškim programom, ki ga imaš namen uporabiti. V primeru, da si izdelal konstrukcijo, ki nosi samo sebe ti predlagam koračne motorje velikosti nema 23. Opiši tudi kakšna vretena oz. zobniške letve ali kak drugi mehanizem boš uporabil. Najbolje, da kar prilepiš kakšno sliko konstrukcije in le tako ti bomo lahko kar najbolje pomagali.
Ljesar
 
Prispevkov: 10
Pridružen: To Apr 14, 2015 1:10 pm

Re: CNC

OdgovorNapisal/-a LoVRoz » Če Jun 11, 2015 2:43 pm

Za enkrat še nisem pri izdelavi ampak pri načrtih in kakšna vodila bodo promerna, ležaji, vretena, ter elektronika. Ta proekt sem nažalost dal malo na stran zaradi pomankanja časa. Malo pa tudi preračunavam koliko denarja bo potrebno vložiti da bi stvar funkcjonirala.
Glede elektronike sem imel nagldane tale paket:
http://www.ebay.com/itm/FREE-Ship-Nema- ... 3f30b1993b
bi bili motorji uporabni za cnc z nadmiznim rezkarjem?
Za vretena pa bi uporabim trapezne navojne plaice. Kakšen korak mi svetujete?
LoVRoz
 
Prispevkov: 34
Pridružen: Pe Avg 09, 2013 10:11 am


Vrni se na Mizarski stroji

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost