žagin list

žagin list

OdgovorNapisal/-a matej » To Feb 19, 2013 9:53 am

Vprašanje: kakšen žagin list naj kupim za bolj fino žaganje iverala?
Sedaj imam na doma narejenem cirkularju list 300-3,2-30- Z48 od TRO ki je sicer že malo slabši, ga bo treba dat v brušenje in iverala se z njim ne da prav lepo odrezat. Spodaj je strgano, pa tudi zgoraj ni več prav lepo.
Ker pa bom v naslednjih dneh moral nažagati nekaj več kosov bi kupil tudi nekoliko boljši list.
Če je kakšen predlog ali pa kako se da lepo odžagati iveral.
matej
 
Prispevkov: 34
Pridružen: So Feb 16, 2013 12:48 pm

Re: žagin list

OdgovorNapisal/-a ales » To Feb 19, 2013 11:36 am

V šoli, kjer sem učil smo veliko uporabljali ostrokotno ozobljene liste. Nakup je verjetno najbolj enostaven direktno v Leitz-u ali pa v kakšni bolj specializirani trgovini, ne nazadnje tudi preko spleta.
Pri tej vrsti ozobljenja je ena od pomembnih zadev ne-uporaba za žaganje masivnega lesa, torej ga je treba uporabljati le za iveral ali iverno ploščo. 64 zob pri premeru 300 je dovolj gosto, manj pa ne.
Toliko za sedaj, če te še kaj zanima, pa napiši.

LP
ales
Site Admin
 
Prispevkov: 309
Pridružen: So Feb 09, 2013 9:03 am

Re: žagin list

OdgovorNapisal/-a francelj » Pe Mar 15, 2013 9:36 am

Ko sem sam žagal bel iveral , sem si pomagal tako ,da sem žagal večjo mero potem pa še pohoblal z električno Makito. Prišel je čisto oster rob.
francelj
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Po Feb 18, 2013 3:07 pm

Re: žagin list

OdgovorNapisal/-a LoVRoz » Ne Dec 29, 2013 11:59 am

Mene pa zanima kako je kaj z kvaliteto izdelkov od Prevent Tro?? Se lahko kosa z CMT ali Leitz?? Na spletu ne najdem cene izdelkov in komentarjev uporabnikov zato sprašujem vas. :)
LoVRoz
 
Prispevkov: 34
Pridružen: Pe Avg 09, 2013 10:11 am

Re: žagin list

OdgovorNapisal/-a ales » Ne Dec 29, 2013 12:36 pm

Pred leti so bili TRO žagni listi (in ostala rezila) v višjem kvalitetnem razredu, morda nekoliko pod Leitz-om.
Kako je danes, pa žal ne vem, nikjer pa nisem še slišal, da bi se kdo pritoževal.
Ker predvidevam, da so ohranili kader iz nekdanjega podjetja, je malo verjetno, da bi jim padla kvaliteta.
ales
Site Admin
 
Prispevkov: 309
Pridružen: So Feb 09, 2013 9:03 am

Re: žagin list

OdgovorNapisal/-a LoVRoz » Ne Dec 29, 2013 4:37 pm

Vredu ne mislim kupiti nove ampak sosed mi prodja rabljene in ne poznam znamke. Hvala za odgovor!
LoVRoz
 
Prispevkov: 34
Pridružen: Pe Avg 09, 2013 10:11 am


Vrni se na Mizarski stroji

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov

cron