Bosch vrtalni stro PBD 40 mnenja

Bosch vrtalni stro PBD 40 mnenja

OdgovorNapisal/-a Makita66 » Sr Okt 21, 2020 10:41 pm

Mislim ,da tole ne gre ravno pod ročna orodja in strojčke pa bi povprašal tule.Zanima me,če ima kdo izkušnje z omenjenim vrtalnim namizni strojem pod imenom PBD 40 od firme Bosch.Za kratek čas sem imel možnost poizkusiti (vrtanje izvrtin v les bor in hrast fi 30)
Moja opažanja po kratkem testiranju
Ima polno bombončkov (osvetlitev,laser posebej,quick-lock,displej z breztopenjsko regulacijo vrtljajev v dveh prestavah..merjenje globine vrtanja ect..
Torej v osnovi primernih 750 w in natančnost.Bega pa me precej plastike (razen stebla in vpenjalne glave ter podnožja)
Kako je po recimo 2-3 letni uporabi.Tu smatram normalno uporabo (predvsem v lesu) ne nekega grobega gonjenja v nedohgled
Cene so tudi precej različne (od 250 do skoraj 300 v Merkurju)
Seveda ga v vseh videih hvalijo.Tu je še nekaj kopij od Hofra in ostalih cenovno precej bolj ugodnih vendar..
Je kdo lastnik le tega že dlje časa in ima kakšne uporabne informacije
Hvala za odgovore
Priponke
PBD 40.jpg
PBD 40.jpg (34.91 KiB) Videno 2659 krat
Bosch vrt.jpg
Bosch vrt.jpg (45.27 KiB) Videno 2659 krat
Bosch bsd 40.jpg
Bosch bsd 40.jpg (37.05 KiB) Videno 2659 krat
Makita66
 
Prispevkov: 9
Pridružen: Po Maj 16, 2016 4:49 pm

Re: Bosch vrtalni stro PBD 40 mnenja

OdgovorNapisal/-a PZUFIC » To Okt 27, 2020 10:51 pm

Pred leti sem razmišljal, da bi ga kupil. Nekako me je odvrnilo to, da sem na spletu zasledil, da prihaja do zvijanja/podajanja zaradi plastičnega ohišja. Kot pa si sam ugotovil ima precej bonbončkov, ki jih na drugih vrtalnikih ni.

Kasneje sem potem v Hoferju kupil klasični večji steberni vrtalnik. Ja glava malce opleta in včasih ne drži najbolje svedra, ima pa dovolj moči in pa variomat, zaradi česar odpade pretikanje in zdrsavanje jermena, zaradi butaste rešitve napenjanja.

Za v les bo po moje vsak dober, pri jeklu in večjih premerih, ter debelinah je pa malce drugače.
PZUFIC
 
Prispevkov: 243
Pridružen: Ne Jan 26, 2014 3:56 pm


Vrni se na Mizarski stroji

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

cron