Furnir

Furnir

OdgovorNapisal/-a CHURY » Po Dec 16, 2013 9:28 pm

Stranka podjetja v katerem delam ma podjetje, kjer izdeluje furnir. Ker nameravam vrata obleči s furnirjem, sem ga vprašal, če mi ga lahko proda in mi ga je prinesel zastonj 12 kosov cca 200X10 cm - bukev. Ta furnir nima lepila, da bi ga dal na ploščo in zalepil z likalnikom in tudi ni polakiran ( če sem se prav izrazil ) - je hrapav. Sedaj pa me zanima naslednje:
1. Katero lepilo je primerno za lepljenje furnirja? ( Bral sem, da obstaja eno, ki se aktivira s toploto - likalnikom
2. Kje dobiti papir za spajanje furnirja?
3. Kako narediti "polakiran" furnir?

Upam, da sem razumljivo za strokovnjake napisal kaj bi rad dosegel 8-). Podarjen furnir pa bom imel za trening, saj ga je dovolj samo za eno stran po mojih izračunih.
Bolje pet do dvanajstih, kot nobene po eni
CHURY
 
Prispevkov: 44
Pridružen: Če Dec 12, 2013 9:25 pm

Re: Furnir

OdgovorNapisal/-a matej » To Dec 17, 2013 7:35 am

Živjo!
Tudi jaz sem imel poleti namen izdelati ploščo oblepljeno s furnirjem. Takrat sem šel do mizarja v bližini in mi je furnir zalepil v stiskalnici z lepilom ki se takoj strdi pri visoki temperaturi, mislim da je bilo okrog 100 stopinj
Kje bi dobil papir za sestavljanje furnirja ne vem , mizar je imel nekakšen ročni pripomoček, ki je lepil nitko v cik-cak. Da sem ploščo oblepljeno z furnirjem lahko lakiral, pa sem jo prej obrusil z vibracijsko brusilko.
Moje mnenje: oblepljenje vrat s furnirjem doma brez stiskalnice boš bolj težko naredil dobro ,čeprav je morda tudi to mogoče.
lp Matej
matej
 
Prispevkov: 34
Pridružen: So Feb 16, 2013 12:48 pm

Re: Furnir

OdgovorNapisal/-a leseno » Sr Apr 27, 2016 5:46 am

zivjo
Ima kdo ceno v glavi orehovega furnirja?
leseno
 
Prispevkov: 19
Pridružen: So Feb 07, 2015 7:40 am


Vrni se na Leseni materiali (masiva, plošče)

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost