izdelava mizne krožne žage

Re: izdelava mizne krožne žage

OdgovorNapisal/-a Gewit » So Sep 13, 2014 9:06 pm

Gewit
 
Prispevkov: 94
Pridružen: Če Sep 04, 2014 7:29 am

Re: izdelava mizne krožne žage

OdgovorNapisal/-a PZUFIC » So Sep 13, 2014 9:13 pm

Najlepša hvala. Priloženi video sem pa že večkrat pogledal.
PZUFIC
 
Prispevkov: 243
Pridružen: Ne Jan 26, 2014 3:56 pm

Re: izdelava mizne krožne žage

OdgovorNapisal/-a ales » Ne Sep 14, 2014 9:22 am

Ta video je res prepričljiv, čeprav avtor na trenutke predlaga precej nevarne zadeve. Delo brez zaščitne kape je sicer pri marsikomu običaj, pa tudi marsikatera nesreča se je zgodila prav zaradi tega.
Sem si pa danes nekoliko bolj ogledal omenjeni Bosch in je za svojo ceno res dober izdelek. Metabo, enake velikosti, le nekoliko bolj masivne izvedbe pa me je presenetil s svojo ceno, ki je še enkrat večja od Bosch-a
Pri vseh teh žagah pa mi manjka ustreznejša namestitev prečnega voza, to, da je precej oddaljen od rezila, je v nekaterih primerih, predvsem pri manjših kosih velik minus.
Morda sem bil prav zaradi te konstrukcijske lastnosti pri ( tako ostro kritiziranemu) Zipperju navdušen nad tem, kaj nudi.
Seveda pa, če bi se izkazalo da je kljub praktičnosti konstrukcije ta slabo ali netočno izdelana, bi me to prepričalo v neprimernost izdelka.
Delo z vozom ni le pri prečnem žaganju ampak velikokrat tudi pri vzdolžnem obrezovanju, če je le dolžina ustrezna.
ales
Site Admin
 
Prispevkov: 309
Pridružen: So Feb 09, 2013 9:03 am

Re: izdelava mizne krožne žage

OdgovorNapisal/-a PZUFIC » Po Sep 29, 2014 3:49 pm

Zanima me, če kdo, ki si ali si je lastil Bosch PTS10 lahko pove, če je vzporedni prislon pritrjen tudi zadaj? Poleg tega me zanima še kakšno zračnost ima voziček?

Danes sem si namreč želel ogledati Makito MLT100 in Bosch PTS10. Makito sem si ogledal in moram reči, da je načeloma solidna zadeva. Kar pišejo na spletu glede zračnosti vozička v bistvu ni res. Prodajalec mi je pokazal, da so vodila konična in z malce obremenitve zračnost praktično izgine. Malce problema pa gre na račun vzporednega prislona. Le ta je za moje pojme prekratek, hkrati pa je vpet le spredaj in to ni najbolje. Posledično lahko prislon na zadnjem delu premaknemo za kak mm brez izvajanja neke preitrane sile. Tisti vložek okoli lista pa tudi ni tako slab kot pišejo. Saj pa ja ni tak problem narediti novega iz lesa, če bi predstavljal tako težavo. Sicer pa se vložek, ki nima prostora okoli lista tako ali tako bolje obnese. Za boljšo natančnost je seveda predlagal model 2704, ki pa ima seveda praktično 2x ceno. Motor naj bi bil enak, posledično je verjetno tudi montaža in vodila le tega. Miza je iz litega aluminija pri čemer je pri MLT iz prešanega aluminija. Nima vozička in pa vodila za stranski ter zadnji podaljšek so nekoliko močnejša. Makito sem si ogledal v salonu na Brnčičevi.

Na žalost pa nisem nikjer našel razstavljene Bosch PTS10 krožne žage. Praktično povsod jo sicer prodajajo ampak razstavljene pa nimajo "nikjer". V Bauhausu sem dobil po vprašanju odgovor, saj je taka kot na sliki. :roll: Imajo pa sestavljen Metabo TS254. Kljub na prvi pogled precej dvomljivim zložljivim nogam je zadeva precej stabilna. Miza je iz litega aluminija. Prislon se zapne na obeh straneh. Vozička ni. Še vedno pa sem mnenja, da take razlike v ceni ne upraviči.

No toliko z moje strani. To je očitno to kar je moč nekako cenovno ugodnega dobiti pri nas, za tiste, ki nimamo prostora za stalno "parkirano" mizarsko žago.

Kakšna menja in odgovori na vprašanja na začetku so zaželjeni. Vnaprej hvala.
PZUFIC
 
Prispevkov: 243
Pridružen: Ne Jan 26, 2014 3:56 pm

Re: izdelava mizne krožne žage

OdgovorNapisal/-a Gewit » Po Sep 29, 2014 4:36 pm

Pozdravljen. .Bosch sem si neadavno lastil.
Stransko vodilo ima vpetje pravokotno na mizo spredaj..Ter na zadnji strani.
Drsna miza je popolnoma brez zracnosti.
Za rezanje kotov si vzami velik trikotnik ter tako pravokotno na drsno mizo ali z desne nastimas pravi kot.
Saj pri moji mizi ce si dal na 90°ter rezal ni bilo pod pravim kotom, ko sem to nastimal in preveril je bilo cirla 1° zamika.
Ko enkrat pogruntas zago..je ta zaga popolnoma dobra nalozba.
Tip: vsekakor boljo zago nabavi..Npr.
Kombinacijski FREUD in zmagas.
Lp
Gewit
 
Prispevkov: 94
Pridružen: Če Sep 04, 2014 7:29 am

Re: izdelava mizne krožne žage

OdgovorNapisal/-a PZUFIC » Po Sep 29, 2014 4:44 pm

No to je pa veselje slišat. Hvala. List pa imam že sedaj na Hofer žagi CMT prvenstveno namenjen za razrez vezane plošče, ker z njo največ delam in je razlika kot noč pa dan seveda.
PZUFIC
 
Prispevkov: 243
Pridružen: Ne Jan 26, 2014 3:56 pm

Re: izdelava mizne krožne žage

OdgovorNapisal/-a ales » Po Sep 29, 2014 4:54 pm

Tega Bosch-a imajo razstavljenega v Bauhausu na Rudniku, vsaj pred kakšnim tednom je bil še tam.
ales
Site Admin
 
Prispevkov: 309
Pridružen: So Feb 09, 2013 9:03 am

Re: izdelava mizne krožne žage

OdgovorNapisal/-a Gewit » Po Sep 29, 2014 5:22 pm

Glede vzlozka pa kot si napisal..
Prilozen je univerzalen.je za pravokotno rezanje in vse do 45° posedicno je 10mm lufta kar je za ozje obdelovance tesko ter nevarno za kak kick back.
Naredis si svoje "zero clearance inserte"
Enega za 90" enega za kote..
Gewit
 
Prispevkov: 94
Pridružen: Če Sep 04, 2014 7:29 am

Re: izdelava mizne krožne žage

OdgovorNapisal/-a PZUFIC » Po Sep 29, 2014 5:58 pm

PZUFIC
 
Prispevkov: 243
Pridružen: Ne Jan 26, 2014 3:56 pm

Re: izdelava mizne krožne žage

OdgovorNapisal/-a PZUFIC » Po Sep 29, 2014 6:12 pm

Še nekaj me zanima. Ima kdo podatek o višini žage s podstavkom, da vem ali je podstavek prava izbira ali je bolje, da ga naredimo doma višjega? Na internetu namreč nekako ne najdem. DImenzije podstavka sem sicer našel samo je dvomljivo, ker ni nujno, da je zadnja višina.
PZUFIC
 
Prispevkov: 243
Pridružen: Ne Jan 26, 2014 3:56 pm

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Ročna orodja in električni ročni strojčki

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov