izdelava mizne krožne žage

Re: izdelava mizne krožne žage

OdgovorNapisal/-a PZUFIC » Če Avg 28, 2014 7:55 pm

Lahko za dolžino in širino, pač narediš v bistvu novo mizo v katero vložiš obstoječo žago v celoti.
PZUFIC
 
Prispevkov: 243
Pridružen: Ne Jan 26, 2014 3:56 pm

Re: izdelava mizne krožne žage

OdgovorNapisal/-a klemenkobal » Pe Avg 29, 2014 7:46 am

Aha razumem B-)

še nekaj o zipper žagi. Klical sem v trgovino kjer jih prodajajo in mi je prodajalec zatrdil da gre popolnoma za isti stroj, kot od holzmana in da je zipper hčerinska družba holzmana in da je stroj iste kvalitete in identičen holzmanu tako da ne vem kaj naj naredim.
Mogoče zgledam naiven ampak v tem sem nov in nimam izkušenj!
lp
klemenkobal
 
Prispevkov: 30
Pridružen: Če Avg 14, 2014 7:48 pm

Re: izdelava mizne krožne žage

OdgovorNapisal/-a PZUFIC » Pe Avg 29, 2014 3:01 pm

Na Holzmanovi strani jaz te žage ne najdem, torej je s tem vse povedano. Že če pogledaš debelinsko-poravnalni stroj znamke Zipper in je na las enak ostalim, ki se prodajajo v Bauhausu in Hoferju. Stroji znanih znamk niso po obliki niti približno podobni tem.

Res mi ni jasno, kako te lahko pri isti ceni za priznano znamko vleče v nakup zadeve za katero si prvič slišal. Če gledam nižji model Zipper žage, vidim kitajsko Hoferjevo žago. Sicer je uporabna, ampak če daš kotnik na mizo, ti je lahko slabo. Sestavljena je namreč iz več delov.
PZUFIC
 
Prispevkov: 243
Pridružen: Ne Jan 26, 2014 3:56 pm

Re: izdelava mizne krožne žage

OdgovorNapisal/-a ales » Pe Avg 29, 2014 3:36 pm

Prodajalec je povedal pravilno - Zipper je del skupine Holzmann.

Slika

Verjetno pa drži tudi, da gre za izdelke, ki niso profesionalne kvalitete, bolj so namenjeni hobi uporabnikom.
Ker imam tudi sam en primerek Zipper izdelka lahko mirno zapišem (in za tem stojim), da je kvaliteta popolnoma primerljiva podobnim izdelkom. Pri sestavljanju sem bil kar nekoliko veselo presenečen nad točnostjo prileganja delov in posameznih sklopov. Pričakoval sem slabše.
Seveda pa to ni kvaliteta kakšne Makite, DeWalta ali Bosh-a, ki so za razred višje. In tudi namenjeni za popolnoma drugačno delovno obremenitev, torej 8 h dnevno na kakšni montaži ali v delavnici.

Bom predlagal ponovno: treba se je dogovorit s prodajalcem in se odpeljat v Maribor na oglede. Tudi (skoraj) laiku bo hitro jasno, za kakšen izdelek gre.
Jaz recimo niti slučajno ne upam trditi, da je dober ali slab, ker bi mi le vizualni ogled in malo premikanja nastavitev, morda tudi vklop in izklop lahko potrdili ali ovrgli mnenje o (ne)kvaliteti.
ales
Site Admin
 
Prispevkov: 309
Pridružen: So Feb 09, 2013 9:03 am

Re: izdelava mizne krožne žage

OdgovorNapisal/-a klemenkobal » Pe Sep 05, 2014 9:58 pm

Ma bom raje uzel kaj bolsega kot zipper
mogoce kdo ve kaj o metabo namiznih žagah?
lp
klemenkobal
 
Prispevkov: 30
Pridružen: Če Avg 14, 2014 7:48 pm

Re: izdelava mizne krožne žage

OdgovorNapisal/-a PZUFIC » So Sep 06, 2014 4:53 pm

Pred časom sem brskal po spletu, pa sem našel, da Metabo zelo hvalijo, vendar tega modela kakor sem gledal ni več v ponudbah. Imel pa je dokaj ugodno ceno. Novejši modeli so kakor sem gledal dražji. Bosch grajajo. Upam, da sem kaj pomagal.

Makito si šel kaj v živo pogledat?
PZUFIC
 
Prispevkov: 243
Pridružen: Ne Jan 26, 2014 3:56 pm

Re: izdelava mizne krožne žage

OdgovorNapisal/-a klemenkobal » So Sep 06, 2014 8:06 pm

Pozdravljeni
ne nisem se pogledati
sem pa preducirajsnim videl žago od riyobija ne zgleda slabo sam ne vem kaj naj uzamem makito,metabo ne vem res ne vem cene so skoraj tam tam.
klemenkobal
 
Prispevkov: 30
Pridružen: Če Avg 14, 2014 7:48 pm

Re: izdelava mizne krožne žage

OdgovorNapisal/-a PZUFIC » So Sep 06, 2014 8:54 pm

Kakor sem jaz pred časom gledal je Metabo na tem področju dražji, ga pa hvalijo. Kar sem gledal ponudbo Metaba pri nas, se da nekje do 400€, dobiti samo gradbiščne žage.

No če boš šel v živo pogledat zadeve prosim napiši +/- bo koristno še za koga.
PZUFIC
 
Prispevkov: 243
Pridružen: Ne Jan 26, 2014 3:56 pm

Re: izdelava mizne krožne žage

OdgovorNapisal/-a PZUFIC » So Sep 06, 2014 8:55 pm

PS: Če si gledal tisto od Ryobi-ja za 150€ je jaz nebi kupoval.
PZUFIC
 
Prispevkov: 243
Pridružen: Ne Jan 26, 2014 3:56 pm

Re: izdelava mizne krožne žage

OdgovorNapisal/-a klemenkobal » So Sep 06, 2014 10:24 pm

ma če se ne motim je 265e ma nisem siguren
klemenkobal
 
Prispevkov: 30
Pridružen: Če Avg 14, 2014 7:48 pm

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Ročna orodja in električni ročni strojčki

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov

cron