izdelava mizne krožne žage

Re: izdelava mizne krožne žage

OdgovorNapisal/-a PZUFIC » Če Dec 11, 2014 8:26 pm

Če mene vprašaš ne seže Boschu niti do kolen. Zračnost vozička je ogromna, dokler ga ne obremeniš, miza cenena, vodilo vpeto samo na eni strani,...

In ja Makito sem si ogledal, kupil sem pa Bosch.
PZUFIC
 
Prispevkov: 243
Pridružen: Ne Jan 26, 2014 3:56 pm

Re: izdelava mizne krožne žage

OdgovorNapisal/-a akovse » Po Dec 15, 2014 11:38 am

Jaz sem gledaal dosti teh zadevščin v trgovinah pa je tam do 500€ vse bolj otročje tak da sem se odločil sam izdelat žago komplet pa gre počasi proti koncu :) slike še pridejo :)
akovse
 
Prispevkov: 22
Pridružen: To Nov 18, 2014 9:40 am

Re: izdelava mizne krožne žage

OdgovorNapisal/-a PZUFIC » So Okt 29, 2016 5:37 pm

PZUFIC
 
Prispevkov: 243
Pridružen: Ne Jan 26, 2014 3:56 pm

Re: izdelava mizne krožne žage

OdgovorNapisal/-a matej2208 » So Okt 29, 2016 8:05 pm

Sedaj če še nisem prepozen glede odgovora za izkušnje glede Makite MLT100.

Jaz uporabljam to žago in sem zadovoljen.
Načeloma sem si naredil novo vodilo, kaj to to kaj je zraven je za en k... Najdebelejše kaj sem rezal je bilo 70-65mm z navadnim listom katerega sem dobil zraven in je šlo normalno in lepo (seveda za moje pojme). Ob samem rezanju sem pa obdelovanec potiskal normalno, morda malce počasneje.

Če imaš prostor in možnost kupiti kaj večjega bi ti že priporočal kaj razmisliti v to smer.
Sama žaga MLT 100 je ok in načeloma nič kaj dosti ne manjka ni pa za profesionalno delo...

Če še pa imaš kaka vprašanja glede žage me pa samo vprašaj...
matej2208
 
Prispevkov: 100
Pridružen: So Nov 28, 2015 10:33 pm

Re: izdelava mizne krožne žage

OdgovorNapisal/-a PZUFIC » Ne Okt 30, 2016 9:25 am

Lastim si Bosch PTS10 pred nakupom sem si v živo ogledal tudi Makito MLT 100. Glede na videno in delo z Boschem je po mojem mnenju še vedno boljši Bosch, sploh glede na ceno. Tisti vzporendi prislon pri Makiti z vpetjem na samo eni strani...

Ima pa seveda tudi Bosch precej napak. Ena izmed njih je ta, da miza tudi približno ni ravna. Tudi vertikalni kot vozička glede na list se pri različnih položajih spreminja posledično je vertikalni kot reza skozi celotno dolžino različen. No saj večino stvari sem v tej temi že opisal... Sem pa mnenja, da je to še vedno največ kar se da pri nas dobiti za tak denar.

Glede na cene Bosch GTS10 XC v tujini se, če je res tako dober kot tu pišete, kaj drugega ne splača kupovati. Ampak če gledam po tujih spletnih straneh eni pravijo, da je žaga super, drugi, da je zanič in da vzporedni prislon dejansko nikoli ni vzporeden... Kako je s tem, tisti ki imate izkušnje s to žago? Zato je seveda dobro, če je za v tujini kupljeno žago garancijo možno uveljavljati v sloveniji.
PZUFIC
 
Prispevkov: 243
Pridružen: Ne Jan 26, 2014 3:56 pm

Re: izdelava mizne krožne žage

OdgovorNapisal/-a matej2208 » Ne Okt 30, 2016 10:27 am

Jaz lahko povem samo to, da pri Makiti ko sem si naslon naredil novega je sedaj sporeden, pred tem pa niti pod razni ni bil sporeden.
Morem pa povedat da sem kupil Makito samo zato, da je bila cena nižja od Boscha žage torej nižja od 430€, in mislim da imam 3 leta garancije na žago kar pa pri Boschu tudi ni bilo, v kolikor se sedaj ne motim... Hočem pa v kratkem celotno žago predelat in si naredit nekaj večjega in bolj natančnega...
matej2208
 
Prispevkov: 100
Pridružen: So Nov 28, 2015 10:33 pm

Re: izdelava mizne krožne žage

OdgovorNapisal/-a PZUFIC » Ne Okt 30, 2016 1:04 pm

PZUFIC
 
Prispevkov: 243
Pridružen: Ne Jan 26, 2014 3:56 pm

Re: izdelava mizne krožne žage

OdgovorNapisal/-a matej2208 » Ne Nov 06, 2016 11:11 am

Pozdravljeni

V kratkem hočem izdelovat nekaj oken in eno malo večjo mizo...
Sedaj okna in mizo bom delal iz hrastovega lesa.
Za vzdolžni rez potrebujem še nov žagin list.
Sedaj me pa zanima sledeče, kateri žagin list mi priporočate:

CMT: http://www.lestroj.si/trgovina-orodja/l ... i-rez.html

Ali

FREUD: http://www.lestroj.si/trgovina-orodja/l ... freud.html

Cena žaginega lista je načeloma povsem enaka. Ampak se na nek način ne morem odločit... Ima kdo od vas izkušnje z katerim od teh žaginih listov? Katerega mi priporočate za kupiti?
matej2208
 
Prispevkov: 100
Pridružen: So Nov 28, 2015 10:33 pm

Re: izdelava mizne krožne žage

OdgovorNapisal/-a Bine1 » Ne Nov 06, 2016 11:42 am

Obe sta v redu, z nobeno ne boš zgrešil. Lahko pa kupiš obe, pa eno uporabljaš, ko je druga na brušenju. Tako boš sam najlaže ugotovil razliko in naslednjič kupil boljšo izmed teh.
Bine1
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Po Feb 29, 2016 9:30 pm

Re: izdelava mizne krožne žage

OdgovorNapisal/-a blaz » Po Nov 07, 2016 1:05 pm

Ne vem koliko si že opremljen z listi za žago. Večinoma največ prav pride list za kombiniran rez s katerim lahko režeš večino stvari in ni treba menjavat listov. Če boš probal boš videl da za večino odgovarja. Nardi zelo lep dolžinski rez in tudi zelo zadovoljiv prečni rez. Jaz imam tega

http://www.lestroj.si/trgovina-orodja/z ... n-rez.html

List za vzdolžni rez je pomoje bolj za grobi dolžinski razrez. Gre za to da ima manj zob in bolje odmetava material.
blaz
 
Prispevkov: 74
Pridružen: Po Dec 22, 2014 11:13 am

Prejšnja

Vrni se na Ročna orodja in električni ročni strojčki

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 13 gostov