izdelava mizne krožne žage

Re: izdelava mizne krožne žage

OdgovorNapisal/-a Gewit » Pe Okt 03, 2014 4:03 pm

No me veseli da smo kej pomagali..
Zaga bo lepo delala bos vidu.
Vsake tolko z wd40 ppspricaj navojno palico katere dviga zago daj s casom se nabere prah pa to in ima da dela.Ce hoces preverit ali nastimt res pravi kot, vzami trikotnik ga das na prislon za kotni rez in glej da je pravokotno/vzporedno z vodili v(kanlu) ne pa pravokotno na zago saj vodilo je pomembno..
Gewit
 
Prispevkov: 94
Pridružen: Če Sep 04, 2014 7:29 am

Re: izdelava mizne krožne žage

OdgovorNapisal/-a PZUFIC » Pe Okt 03, 2014 7:05 pm

Ja saj tako sem že naredil. Ti mislimš, da daš kotnik med list in prečni prislon kajne? Namreč pravokotnosti lista na utore se verjetno ne da nastavljati ali sem jaz kaj spregledal?

Imam pa plan kupit, še tisto škatlico=digitalni kotomer. Ima ga sicer Lestroj, samo se mi zdi cena pretirana. Ima kdo slučajno kakšno povezavo na kak ebay, da je zadeva preverjena in ne traja ravno 2 meseca, da pride v SLO?

Hvala.
PZUFIC
 
Prispevkov: 243
Pridružen: Ne Jan 26, 2014 3:56 pm

Re: izdelava mizne krožne žage

OdgovorNapisal/-a Gewit » Pe Okt 03, 2014 7:38 pm

Oj.ce bi zelel list pravokotno na utore stimat bi moral vijake od motorja popustit pa premaknit a to ti odsvetujem.Saj list je konstantno pri miru, kar je vazno je..Da kotni prislon ki drsi v utorih mora bit 90°na UTOR da je pravi kot.Da to dosezes ne rabis nobenih digi.kotomerov..
Vzami vecji trikotnik, ali kotnik.Nasloni na naslon za kotne reze in glej da je 90°tocno na robu utora na levi ali desni.Tako lahko na oci imas popolnoma pravi kot.
Saj ce bos 90°stimal na list zage ne bo nikoli prav, saj ce utor odstopa cisto malo. npr da gre v levo se z vsakim cm veca odstopanje.
Gewit
 
Prispevkov: 94
Pridružen: Če Sep 04, 2014 7:29 am

Re: izdelava mizne krožne žage

OdgovorNapisal/-a PZUFIC » Pe Okt 03, 2014 8:26 pm

Če je utor zamaknjen glede na list in jaz nastavim prečni prislon na ta utor, nisem naredil nič. Če ga pa nastavim na list bo pa vedno 90° razen, v primeru ko utor ni samo postrani ampak je kriv. Vsaj taka je moja logika.
PZUFIC
 
Prispevkov: 243
Pridružen: Ne Jan 26, 2014 3:56 pm

Re: izdelava mizne krožne žage

OdgovorNapisal/-a Gewit » So Okt 04, 2014 6:07 am

Logicno se ze slisi..ampak pomisli malo :-)
Idealno bi bilo da so vodila paralelna z listom.Ampak ce temu ni tako je treba za dober rezulat nastimat.
Tehnike so obe, a zaradi polozaja lista bo nastavitev prek utorov bolj natancna, saj vedi da les vedno spremlja polozaj ter pot vodillnih utorov. (Govorim za precni rez)

http://www.newwoodworker.com/squrmitrgag.html

Je pa tudi youtube posnetek kjer je lepo opisano o cem govorim.
Lp
Gewit
 
Prispevkov: 94
Pridružen: Če Sep 04, 2014 7:29 am

Re: izdelava mizne krožne žage

OdgovorNapisal/-a PZUFIC » So Okt 04, 2014 7:59 am

Bom poizkušal razumeti, čeprav bolj slabo kaže. :D
PZUFIC
 
Prispevkov: 243
Pridružen: Ne Jan 26, 2014 3:56 pm

Re: izdelava mizne krožne žage

OdgovorNapisal/-a ales » So Okt 04, 2014 8:18 am

Video ki je na strani povezave je precej nazoren in ne pušča nobenega dvoma.
Ob tem se spominjam težav na eni od žag, ki sem jih uporabljal v svoji nekdanji službi. propadla firma NASTRO (nekdanja Žičnica) je izdelala kombiniran stroj, ki je sicer imel neverjetnih 8 možnih kombinacij, žal pa je imela ob nakupu preko 20 večjih napak. Te sva jih s sodelavcem in s pomočjo strojnikov v nekaj letih sicer odpravila.
Ostala pa je ena, ki je na las podobna težavam ne-vzporednosti, o kateri pišemo. Vodila stranskega voza je bilo možno ročno regulirati do vzporednosti z listom žage in ker je bila pritrditev slaba, se je ta vzporednost večkrat porušila. Rezultat so bili rezi plošč iz pravega kota in posledično veliki problemi pri sestavi omar.
Če se vrnem nazaj k Bosh-u: če bi se izkazalo, da list in vodila stranskega vozička niso popolnoma vzporedni, je to treba urediti. Sicer bodo večne težave.
ales
Site Admin
 
Prispevkov: 309
Pridružen: So Feb 09, 2013 9:03 am

Re: izdelava mizne krožne žage

OdgovorNapisal/-a PZUFIC » So Okt 04, 2014 8:43 am

Ravno kompliciral ne bom. Malce jo bom uporabljal, da se zadeve malce utečejo pa verjetno potem vse nastavil in naredil nov vložek. No saj v bistvu večino zadev razen 45°in 90°omejilcev sem nastavil. Pa nov vložek moram seveda naredit.
PZUFIC
 
Prispevkov: 243
Pridružen: Ne Jan 26, 2014 3:56 pm

Re: izdelava mizne krožne žage

OdgovorNapisal/-a Gewit » So Okt 04, 2014 11:16 am

Tako je.brez kompliciranja:-)
Upam da ti no dobro ter dolgp delala.
Pa varno seveda..
Gewit
 
Prispevkov: 94
Pridružen: Če Sep 04, 2014 7:29 am

Re: izdelava mizne krožne žage

OdgovorNapisal/-a forti » Če Dec 11, 2014 11:03 am

Pozdravjeni!

Imel sem hoferjevo namizno žago in mi je v garanciji nekaj "crknilo" sedaj pa kupujem novo.
In kakšne imate izkušnje z Makito MLT 100
Ali lahko s to žago vzdolžno režeš smrekovo desko debeline 5 cm, s tem da imam nameščeno profi šajbo za vzdolžni rez.
ali je premalo močan motor za to?
Po ogledu žage v živo se mi zdi da ima zelo natančna vodila brez zračnosti
ali bolj priporočate bosch PTS 10
oziroma kakšne imate predloge za kakšno drugo žago do 500€
forti
 
Prispevkov: 14
Pridružen: Če Dec 11, 2014 8:50 am

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Ročna orodja in električni ročni strojčki

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 14 gostov