izdelava mizne krožne žage

Re: izdelava mizne krožne žage

OdgovorNapisal/-a ales » Po Sep 29, 2014 6:16 pm

Višine na podstavku nisem meril, po občutku pa je okrog 90cm.
Če imaš možnost, pa vsekakor naredi težak, lesen podstavek.
Vibracije pri delu so lahko zelo moteče.
ales
Site Admin
 
Prispevkov: 309
Pridružen: So Feb 09, 2013 9:03 am

Re: izdelava mizne krožne žage

OdgovorNapisal/-a PZUFIC » Po Sep 29, 2014 8:43 pm

No potem, če je 90 cm je ok, čeprav se tudi 1 m nebi branil, ker sem bolj visok. Če bi izdeloval podstavek doma potem bi ga verjetno izdelali iz železa. Posledično je sicer masivnost zagotovljena a tudi teža, kar je sicer po eni strani dobro. Zopet železen okvir kot tak ne duši vibracij tako kot lesen. Za lesen podstavek pa bi se material sicer našel, samo bi moral zopet dati poskobljati ali pa si sposoditi malo debeleinko/poravnalko.

Načloma s podobnim podstavkom Hofer žage nisem imel nekih težav, tako da se bom verjetno poslužil original podstavka.
PZUFIC
 
Prispevkov: 243
Pridružen: Ne Jan 26, 2014 3:56 pm

Re: izdelava mizne krožne žage

OdgovorNapisal/-a Gewit » To Sep 30, 2014 6:37 am

Jaz sem si podstavek naredil sam..Naredil sem ga tako da je zaga v visini delovne mize..Tako da ko sem delal ali kaj daljsega rezal je obdelovanec kar na ponk sel.
Naredil sem si bolj trdnega kot je tisti ki ga lahko kupis.
Z 2mi predali, ter enim vecjim v kateremu se nabira zaganje, ki ga odsesovanje ne odstrani.
Nekej na zidu bi morale se bit napisane mere ko sem jp gradil :-)
Preverim pa ti sporocim.
Lp
Gewit
 
Prispevkov: 94
Pridružen: Če Sep 04, 2014 7:29 am

Re: izdelava mizne krožne žage

OdgovorNapisal/-a ales » To Sep 30, 2014 6:43 am

To je tudi moja praksa - vse kar se da v enako višino.
ales
Site Admin
 
Prispevkov: 309
Pridružen: So Feb 09, 2013 9:03 am

Re: izdelava mizne krožne žage

OdgovorNapisal/-a Gewit » To Sep 30, 2014 7:01 am

Pozdravljen.
Tocno tako..kar se da in kar je delovne povrsine naj bo iste visine.Tako da ponk, miza za rezkar, zaga je pri meni isto..
Gewit
 
Prispevkov: 94
Pridružen: Če Sep 04, 2014 7:29 am

Re: izdelava mizne krožne žage

OdgovorNapisal/-a Gewit » To Sep 30, 2014 7:42 am

Ekola..zaga brez podstavka meri : 310mm
Gewit
 
Prispevkov: 94
Pridružen: Če Sep 04, 2014 7:29 am

Re: izdelava mizne krožne žage

OdgovorNapisal/-a PZUFIC » To Sep 30, 2014 9:51 am

Delovne mize po domače virštata za les nimamo, smo ga pa imeli, a so črvi opravili svoje pa tudi precej zdelan je bil. Zadeve sestavljam na delovnih stojkah in potem plošče čez ali pa na delavniškem ponku, ki je pač postavljen ob steni z orodjem in kot tak kot podaljšek miz orodij ni primeren.

Ker nimam primernega odsesavanja režem, rezkam in podobno zunaj, ker po delavnici, mizi za elektroniko nočemo prahu. Pač elektronika (poklic), mehanika in žaganje ne gredo najbolj skupaj.

Je pa v izdelavi sesalec. Ciklonski separator->Filtri->Sesalec za listje. Teoretično bi se moralo obnesti za krepko manjšo ceno in manjšo velikost od namenske odsesovalne naprave. Upam, da bo tudi v praksi tako. Kakšen poceni delavniški sesalec se ne obnese, ker je filter prehitro zamašen.

Hvala za dimenzije.
PZUFIC
 
Prispevkov: 243
Pridružen: Ne Jan 26, 2014 3:56 pm

Re: izdelava mizne krožne žage

OdgovorNapisal/-a ales » Pe Okt 03, 2014 10:56 am

Sem bil danes v Bauhausu na Rudniku.
Višina Boscheve žage, o kateri je govora je natanko 90 cm.
Očitno imam še nekaj "augenmasa" ;)
Sicer pa sem si jo še nekoliko bolj natančno ogledal - podstavek je bolj tako-tako, pločevinasti profili niso videti posebej težki.
Sam stroj pa je res lepo in natančno izdelan, človeka kar prime, da bi ga takoj kupil ;) ;)
ales
Site Admin
 
Prispevkov: 309
Pridružen: So Feb 09, 2013 9:03 am

Re: izdelava mizne krožne žage

OdgovorNapisal/-a PZUFIC » Pe Okt 03, 2014 12:59 pm

Je že doma s podstavkom vred. :D Podstavek sicer mogoče na prvi pogled ne deluje prepričljivo in bi se verjetno dalo kaj boljšega naredit, ampak žaga stoji brez kakšnih premikov tudi ob obremenitvi. Pri Hofer žagi se mi je dogajalo, da se je žaga nagnila in postavila na dve nogi, ko si močneje pritisnil desko. Tu se po mojem to ne bo zgodilo, ker je stojalo boljše, prav tako pa je vse skupaj tudi težje.

Hvala za pomoč pri nakupu. Napišem v prihodnosti še kakšno praktično ocene iz uporabe. Žage sicer pred nakupom nisem videl, sem pa videl Makito in lahko rečem samo to, da jo povozi na celi črti za zelo nižjo ceno.
PZUFIC
 
Prispevkov: 243
Pridružen: Ne Jan 26, 2014 3:56 pm

Re: izdelava mizne krožne žage

OdgovorNapisal/-a ales » Pe Okt 03, 2014 2:19 pm

Lepo.
Verjetno bi ti bil marsikdo na tem forumu hvaležen, če bi spisal kratko recenzijo (in mogoče celo nekoliko poslikal) tega stroja.

LP
ales
Site Admin
 
Prispevkov: 309
Pridružen: So Feb 09, 2013 9:03 am

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Ročna orodja in električni ročni strojčki

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 13 gostov