rezkar za lamele

rezkar za lamele

OdgovorNapisal/-a erin » Po Feb 18, 2013 5:04 pm

Pozdravljeni!
Zanima me informacija o kvaliteti Einhell rezkarja za lamele (fiške) ki sem ga videl v bauhausu
Kako je s kvaliteto, če kdo ve in ali se splača raje kupiti kaj drugega, na primer tistega ID v Interdiskontu?
Rabil bi ga za domačo uporabo, nič profesionalnega

lp
erin
 
Prispevkov: 3
Pridružen: So Feb 16, 2013 12:47 pm

Re: rezkar za lamele

OdgovorNapisal/-a tischlar » Po Feb 18, 2013 7:40 pm

Kaj vem, za kaj resnega so bolj švoh, mogoče za manj zahtevnega 'majstra'
kolk denarja, tolk muzike ;) ;)
Poglej raje za kakšno bolj resno firmo, čeprav ni ravno Lamello, ker ti so najboljši in tudi najdražji.
Les je lep
tischlar
 
Prispevkov: 7
Pridružen: So Feb 16, 2013 12:08 pm
Kraj: Grosuplje

Re: rezkar za lamele

OdgovorNapisal/-a ales » Po Feb 18, 2013 8:10 pm

Najprej obema dobrodošlica!

Glede tega strojčka pa: (mimogrede, imenuje se "rezkalnik za lečasta peresa") morda te 'kitajske' variante niti niso tako problematične, posebej še za nekoga, ki bi jih uporabljal na primeren način, torej z precejšnjo mero občutka in stalno kontrolo sestavnih delov.
Res pa je, kar piše 'tischlar', cena je eden od pogojev za kvaliteto, kakor povsod.

Aleš
ales
Site Admin
 
Prispevkov: 309
Pridružen: So Feb 09, 2013 9:03 am

Re: rezkar za lamele

OdgovorNapisal/-a matej » To Feb 19, 2013 9:46 am

Jaz ima ID tools iz Interdiskonta in je čisto v redu za delat.
Ko se enkrat navadiš gre brez problemov ;)
matej
 
Prispevkov: 34
Pridružen: So Feb 16, 2013 12:48 pm

Re: rezkar za lamele

OdgovorNapisal/-a faros » Če Jan 30, 2014 11:13 am

Moj prvi post na tem forumu zato najprej lep pozdrav vsem...Odlično, da imamo tudi hobby mizarji svoj forum. Upam samo, da bo zaživel...

Si bom sposodil tole temo, da ne odpiram svoje. Tole http://www.ebay.de/itm/powerplus-X131-F ... 485fdb00ef sem gledal na ebay in me zanima, če ima kdo kaj podobnega in seveda izkušnje?
Že vnaprej hvala za odgovor...
faros
 
Prispevkov: 11
Pridružen: Sr Jan 29, 2014 8:26 am

Re: rezkar za lamele

OdgovorNapisal/-a ales » Če Jan 30, 2014 12:40 pm

Pozdrav tudi tebi in hvala za lepe želje (ki jih delim s teboj) glede življenja foruma!

Takšen model rezkalnika sem si do sedaj ogledoval v dveh trgovinah, v Interdiskontu in v Obi-ju. Sicer sta tržena pod različnima imenoma, vendar predvidevam, da gre za enak izdelek.
Moji vtisi: nekoliko prevelika teža, zaradi česar zna biti delo oteženo, izdelava primerna cenovnemu razredu, sicer pa za domačo uporabo dovolj dobra.
Ker sem si prvi takšen rezkalnik naredil sam, drugega pa kupil iz programa Wolfcraft , v nekdanji službi pa sem veliko uporabljal precej dražjo in profesionalno varianto Lamello, lahko zapišem, da sta za kvaliteten spoj potrebna le dva pogoja: dobro rezilo z dovolj obrati in poznavanje pravilne izdelave.
Vse kar je več od tega je sicer praktično, ni pa nujno.
ales
Site Admin
 
Prispevkov: 309
Pridružen: So Feb 09, 2013 9:03 am

Re: rezkar za lamele

OdgovorNapisal/-a janbern » Če Avg 20, 2015 8:16 pm

Pozdravljeni, imam vprašanje in sicer . kje bi lahko kupil lamelni rezkar tko za hobi ?

Lp.
janbern
 
Prispevkov: 25
Pridružen: Sr Avg 19, 2015 12:45 pm
Kraj: Novo mesto

Re: rezkar za lamele

OdgovorNapisal/-a ales » Pe Avg 21, 2015 5:53 am

Pozdravljen!
Bauhaus, Obi, Interdiskont za 'kitajske' variante, za bolj kvalitetne in seveda dražje pa tudi Merkur, Lestroj ali pa Hobiles.
V Sloveniji je še nekaj manjših trgovcev, morda se splača pogledati tudi na bolhi, občasno se pojavi kaj ugodnega.

LP
ales
Site Admin
 
Prispevkov: 309
Pridružen: So Feb 09, 2013 9:03 am

Re: rezkar za lamele

OdgovorNapisal/-a erin » Pe Avg 21, 2015 7:31 am

Pozdravljeni!
Že pred 2 letoma sem kupil Einhell in ga občasno uporabljam.zaenkrat dela čisto v redu,edino malo moram biti pazljiv da ga vsakič stisnem na enak način, ker ima malo lufta v vodilih. Sicer pa ni problema.
Takrat sem ga kupil v akciji za približno 45€ in mi ni žal!

lp
erin
 
Prispevkov: 3
Pridružen: So Feb 16, 2013 12:47 pm

Re: rezkar za lamele

OdgovorNapisal/-a janbern » Pe Avg 28, 2015 9:04 am

Na koncu sem se odlocil za tegale :
kupljen pri starmanu.

HVala vam za informacije
Lp.
janbern
 
Prispevkov: 25
Pridružen: Sr Avg 19, 2015 12:45 pm
Kraj: Novo mesto


Vrni se na Ročna orodja in električni ročni strojčki

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 11 gostov