Japonska ročna žaga

Re: Japonska ročna žaga

OdgovorNapisal/-a ales » Po Dec 08, 2014 6:52 pm

Sem si danes nekoliko bolj podrobno pogledal omenjeno žago iz Hofra.

Žal je moja ocena prej negativna, kakor pozitivna, poimenovanje te žage za 'japonsko' opraviči le ozobljenje, ki pa je (žal) zelo drobno.
Ker pa je cena res vabljiva, upam, da si jo kupil in nam boš kaj več povedal o njej.

LP
ales
Site Admin
 
Prispevkov: 309
Pridružen: So Feb 09, 2013 9:03 am

Re: Japonska ročna žaga

OdgovorNapisal/-a PZUFIC » Po Dec 08, 2014 11:47 pm

Žago sem danes, res kupil in glede na moje nepoznavanje tovrstnih žag lahko rečem, da sem zadovoljen. Poizkusil sem na testnem koščku smreke z grobim listom in žaga glede na moje dosedanje izkušnje "leti" skozi les. Je pa res, da sem do sedaj uporabljal le kak bolj kot ne bogi lisičji rep in ceneno zajeralno žagico. Za moje občasne potrebe, ko nekaj strojno ne gre oziroma nimam primernih strojev, bo verjetno služila namenu. Nič nebi imel proti, če bi bil list daljši. Vsekakor pa se bom moral navaditi, da je žaga bolj upogljiva in da reže pri vleku. Glede na mojo izkušnjo je težje obdržati smer kot pri klasičnih debelejših žagah. Je pa veliko lažje fizično začeti rez.

Ampak kot pravim tovrstno žago sem uporabljal prvič in nimam niti znanja, niti izkušenj.
PZUFIC
 
Prispevkov: 243
Pridružen: Ne Jan 26, 2014 3:56 pm

Re: Japonska ročna žaga

OdgovorNapisal/-a Gewit » To Dec 09, 2014 7:07 am

Pozdravljen.
poizkusi rezati radialno v les pod pravim kotom, kot bi rezal za lastovicji spoj pa bos videl, ce obdrzis pravi kot in ce dela cisti rez.
Kakorkoli koli ze, je en kos vec orodja :-)
Naj ti dobro sluzi lp
Gewit
 
Prispevkov: 94
Pridružen: Če Sep 04, 2014 7:29 am

Re: Japonska ročna žaga

OdgovorNapisal/-a PZUFIC » Pe Dec 12, 2014 10:31 pm

Pri rezanju vzdolž vlaken pa je zadeva občutno počasnejša, oziroma zelo zelo počasna.
PZUFIC
 
Prispevkov: 243
Pridružen: Ne Jan 26, 2014 3:56 pm

Re: Japonska ročna žaga

OdgovorNapisal/-a PZUFIC » Če Dec 25, 2014 11:47 am

Še nekaj me zanima glede omenjenih ročnih žag.

Pri Hofer varianti se mi zdi, da žago nekako vedno vleče postrani, kljub trudu, da bi rezal naravnost. Posledično kaj hitro stisne list in če ne odreagiraš takoj se list pri povratku trajno zvije.

List se zagotovo ne zvija pri žagah, ki imajo na vrhu ojačitev, ampak je posledično globina reza omejena. Kako pa je pri tistih obojestranskih žagah, recimo Dictum, koliko je zadeva fleksibilna, če razumete kaj mislim, ker tale Hoferjeva je kot iz gume? Zanimivo pa je to, da ima tudi Dictum v ponudbi žago s praktično enakim ročajem za malce dražjo ceno le list je drugačen v primerjavi s Hoferjevo.
PZUFIC
 
Prispevkov: 243
Pridružen: Ne Jan 26, 2014 3:56 pm

Re: Japonska ročna žaga

OdgovorNapisal/-a Gewit » Ne Jan 18, 2015 8:24 pm

Poglej v kero smer so zobje obrnjeni.
Saj japonske ročne žage režejo le pri potegu.
Žaga mora tudi biti pod cca10% kotom pri rezanju,se pravi ročaj mora biti nižje od rezila,ne pa kot pri konvencijonalnih žagah.Z japonsko žago,kakršno imam jaz,je ena stran z finimi zobmi namenjena prečnemu rezu,z večjimi na drugi strani pa dolžinskemu rezu.
kar sem opazil pri tej žagi je,da manj sile kot vložiš v rezanje,boljše reže.
Se splača,dat kak evro več.
To je res fina žaga katera dela superfine reze in reže skozi trdi les kot za šalo.Teh žag zardi posebnega kaljenja ni moč brusiti temveč po nekaj letih oz.porabi preprosto zamenjaš rezilo.
Žagin list je res tanek in se ob nepravvilni uporabi uvija.
Ampak,če znaš delati z njo prav je to res eno super orodje.Rezanje brez truda!

Gewit
 
Prispevkov: 94
Pridružen: Če Sep 04, 2014 7:29 am

Prejšnja

Vrni se na Ročna orodja in električni ročni strojčki

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 11 gostov