namizna krožna žaga

namizna krožna žaga

OdgovorNapisal/-a ajznpon » To Jan 21, 2014 11:20 am

Zanima me ,če je kdo imel možnost žagat s tako žago http://www.interdiskont.si/vsi-izdelki/ ... aspx/i5501 Sosed jo ima ,samo da je 1200 w ,ampak z njo ni šans odrezat kakšen ploh ,še dilco je treba zelo nežno potiskat.Ta pa je 1600 w in po trgovčevih besedah baje ,da je dovolj močna,vendar sem še zmeraj v dvomih.lp
ajznpon
 
Prispevkov: 19
Pridružen: Če Jan 16, 2014 1:41 pm

Re: namizna krožna žaga

OdgovorNapisal/-a ales » To Jan 21, 2014 2:00 pm

Sicer konkretno te žage še nisem preskusil, glede na karakteristike pa je možno, da bo dovolj močna tudi za kakšen ploh. Teh 1600W in število vrtljajev mi pove, da gre za vrsto motorja, kakršen je tudi pri ročnih žagah in z njimi je možno lepo počasi po dolžini prežagati tudi kakšen suh ploh. Za večjo količino tega dela pa verjetno ni, tudi zaradi precejšnjih možnosti okvar.

Za ta denar je morda vredna nakupa.

LP
ales
Site Admin
 
Prispevkov: 309
Pridružen: So Feb 09, 2013 9:03 am

Re: namizna krožna žaga

OdgovorNapisal/-a PZUFIC » Po Jan 27, 2014 11:56 am

No da še jaz napišem mojo izkušnjo, s podobno žago. Sicer sem po izobrazbi elektronik, amapk izdelam tudi kakšno leseno zadevo.

Doma imamo podobno namizno žago Hoferjevega porekla in z motorjem moči 1700W. Priložen list je popolnoma zanič, zato sem v trgovini pri kateri ti kupuješ žago kupil nov list. No zadeva je z njim malce bolje rezala a tudi kar hudo vibrirala. Tudi brušenje in "napenjanje" lista ni pomagalo. Ker večinoma izdelujem izdelke iz vezane plošče, sem kupil nov list, ki je še posebej namenjen razrezu vezanih plošč in pa kombiniranemu rezu lesa. Odločil sem se za CMT proizvod, temu primerna je bila tudi cena, a mi ni žal. Torej menjavo lista vsekakor priporočam. Naslednja stvar, ki sem jo naredil je nov mizni vstavek brez prostora med ploščo in le tem.

Z njo sem rezal mehkejši les maksimalne debeline nekje 5cm. Sicer gre ampak počasi, tako da za neke zelo debele plohe zadeva ravno ni, ampak za hobi uporabo se mi zdi dovolj.

Seveda so tu potem še razna nastavljanja vodil in podobno.
PZUFIC
 
Prispevkov: 243
Pridružen: Ne Jan 26, 2014 3:56 pm

Re: namizna krožna žaga

OdgovorNapisal/-a ajznpon » Sr Jan 29, 2014 11:34 am

Včeraj sem šel pogledat kako zgleda v živo pa me je odvrnilo od nakupa že sama izvedba je tako šlampasta od vodila ,mehanizma za spreminjanje kota lista ...Res pa je ,da je cena temu primerna.PZUFIC prosil bi te koliko te je to dodatno koštalo,da si jo spravil v red in kakšne podrobnosti si ji moral dodelati.Hvala za vsak odgovor.
Drugače pa gledam na netu tudi to mašinco http://trgovina.mercator.si/tehnika/ust ... 6hg-723136 lp
ajznpon
 
Prispevkov: 19
Pridružen: Če Jan 16, 2014 1:41 pm

Re: namizna krožna žaga

OdgovorNapisal/-a ales » Sr Jan 29, 2014 12:26 pm

Tudi jaz sem si danes v ID ogledal to žago. Ugotovitve so enake tvojim, oziroma še nekoliko slabše. Vprašanje, če se jo sploh da spraviti v nekoliko bolj uporabno stanje, namreč po videzu kvalitete sestavnih delov je očitno, da gre za izdelek spodnjega kakovostnega razreda. Dovolj bi že bilo, da sta pritrdilni prirobnici lista nekoliko slabo izdelani...
Odsvetujem nakup. (nisem tako bogat, da bi poceni kupoval ,) )

LP
ales
Site Admin
 
Prispevkov: 309
Pridružen: So Feb 09, 2013 9:03 am

Re: namizna krožna žaga

OdgovorNapisal/-a PZUFIC » Sr Jan 29, 2014 3:05 pm

V bistvu nisem ne vem kaj dodelal na tej žagi nekaj pa le.

1. Zamenjal sem originalni list za CMT, ki je bil nekje med 30 in 40€.
2. Posledično zaradi drugačne debeline lista ponovno nastavil merilno skalo za vodilo. To sem najrepj približno nastavil potem pa delal testne reze in meril s kljunastim merilom.
3. Nastavil "odprtost" vodila.
4. Naredil nov ničelni vstavek za v mizo, tako da okoli lista ni več nobenega prostora. Imam zgolj en vstavek, ki je posledično namenjen le za 90° reze. Splošen problem je to, da je miza že v originalu sestavljena iz treg delov, torej levo in desno in pa na sredi po celotni dolžini vstavek z zarezo za ploščo. Nov vstavek me razen enega popoldneva, če ne celo več, rezanja, rezkanja in brušenja, ter dveh vijakov ni stal popolnoma nič. Izdelal sem ga iz vezane plošče, ki jo dobim kot odpadek. Vezano ploščo je bilo potrebno na straneh stanjšati, da zadeva kar se da lepo nalega z višino mize. Problem je predstavljal predvsem nagib tega vstavka, saj je montaža le v recimo temu premici skozi ploščo, torej nimam po dveh vijakov prečno na žago na vsaki strani pač pa vzdolžno in posledično z različnim zategovanjem ne dosežeš nič.
5. Naredil sme tudi federčke, kar je itak standarden dodatek.

Kasneje sem ugovotil, da je to še namjmanjši problem in se od takrat, ko sem prečno na mizo postavil ravni del kotnika sploh nisem več obremenjeval. ;)

Tisti ščitnik prej onemogoča delo kot skrbi za varnost, zato kljub vsem trudu ni bil nikoli v uporabi. Prav tako je z zagozdo, ki z zamenjavo debelino plošče seveda izgubi smisel, pa četudi je plošča prave debeline jo moraš ročno "našponat" da je približno prav.

Mogoče je tista Ryobi kaj boljša, vendar ker je nisem videl ne morem soditi. Je pa dejstvo, da so te žage s podobno ceno vse narejene po istem kopitu. Vstavek okoli lista je očitno bolje izveden, ker je samo platičen del in ni po celi dolžini in drugega nebi smel biti problem skopirat iz tega. Vzporendosti tistih podaljškov za glavno mizo jaz nebi niti slučajno pričakoval. Tisto vodilo za prečno rezanje je pa tudi le za silo uporabno in je v planu izdelava novega.

Skratka pojdi jo pogledat pa boš videl. Kakor gledam pa Mercator tako orodje prodaja potem pa izgine iz ponudbe pa spet nekaj časa nič.

Mogoče bi si lahko iz lesa izdelal svojo pa vzameš le pogonski del od kupljene. V tej smeri razmišljam tudi jaz v prihodnosti, da bom vzel zgolj pogonski del ostalo pa naredil sam iz lesa.

Problem teh žag je tudi, da se rade zvijejo osovine na reduktorju pri motorju. To se sicer meni še ni zgodilo, sem pa bral o nekaj primerih enega pa tudi v živo videl.

Upam, da te nisem popolnoma odvrnil od nakupa, ampak cena je taka kot je in to je potrebno vzeti v zakup, ker mislim, da se boljše žage dobi šele pri 500€+.

Poleg tega, se da pa veliko stvari narediti zgolj z vbodno žago in nadrezkarjem montiranem na mizi. Pri spodnjih izdelkih, mislim da sploh nisem uporabljal krožne žage, ker še nisem imel porihtane dovolj, da bi bile dimenzije brez obrezkanja dovolj natančne. Je pa seveda veliko hitreje če je žaga dovolj točna, da lahko odrežeš na mero kot se spodobi. Tu pa je zopet problem teh žag, da lahko režeš le tja nekje do 28cm širine potem pa moraš že začeti obrezovati, kar pa meni osebno ni najbolj všeč.
Priponke
Les.jpg
Les.jpg (75.98 KiB) Videno 23747 krat
PZUFIC
 
Prispevkov: 243
Pridružen: Ne Jan 26, 2014 3:56 pm

Re: namizna krožna žaga

OdgovorNapisal/-a CHURY » So Feb 01, 2014 6:00 pm

Tu je sicer debata o namizni krožni žagi, jaz imam pa vprašanje glede ročne krožne in sicer. Imam ročno krožno žago Nutool 1200W, Fi žaginega lista: 16 /185, točnega števila zobov ne vem vendar mislim da jih je čez 60. Sicer žage nisem kupil ampak dobil, vendar sem se pri izdelovanju drsnih vrat močno trudil prežagati po dolžini ( 2M ) in globini 4,5 cm vrata ( sestavljena iz dveh panelnih plošč 16 mm ter vmes iz 13 mm letvice narejen okvir ). Zanima me, ali bi z močnejšim motorjem (npr 1800W ) bilo delo lažje, ali je vse odvisno samo od velikosti ter prave izbire lista?

Hvala
Bolje pet do dvanajstih, kot nobene po eni
CHURY
 
Prispevkov: 44
Pridružen: Če Dec 12, 2013 9:25 pm

Re: namizna krožna žaga

OdgovorNapisal/-a ales » So Feb 01, 2014 6:56 pm

Seveda bi bil močnejši motor koristen, vendar gre tudi z 1200W
Pri tem premeru je število zob 24 že kar precej fina (univerzalna) opcija, če pa jih je 60 je pa to odločno preveč za žaganje večjih globin.
Na moji Iskri 1200 je 30 zob in jo uporabljam za bolj fine reze, na DeWaltu 1150 pa 16, ta je za žaganje plohov po dolžini.
Pomaga tehnika večkratnega žaganja iz obeh strani in seveda naostren žagin list. pomembna je tudi debelina lista, pri takšni velikosti je vse, kar je nad 2,5mm že preveč.
ales
Site Admin
 
Prispevkov: 309
Pridružen: So Feb 09, 2013 9:03 am

Re: namizna krožna žaga

OdgovorNapisal/-a ajznpon » To Feb 11, 2014 9:51 pm

php2ECremPM.jpg
php2ECremPM.jpg (19.73 KiB) Videno 23644 krat
Zadnjič sem v Hoferju kupil workzone žago.Sosed mi je nabavil kovinske profile ,ki služijo za vodila na katere sem nato pritrdil vezano ploščo.Vse super,samo ko sem začel žagat v ploščo,je bil rez cikcakast,ker se list z nosilcem vred giblje .Zanima me kako je g.PZUFIC to zrihtal ?kako ojačati ta nosilec
ajznpon
 
Prispevkov: 19
Pridružen: Če Jan 16, 2014 1:41 pm

Re: namizna krožna žaga

OdgovorNapisal/-a ajznpon » To Feb 11, 2014 9:58 pm

še nekaj slik
Priponke
phphFrL2EPM.jpg
phphFrL2EPM.jpg (28.01 KiB) Videno 23644 krat
phpeyyipiPM.jpg
phpeyyipiPM.jpg (18.13 KiB) Videno 23644 krat
phpImLxM9PM.jpg
phpImLxM9PM.jpg (20.49 KiB) Videno 23644 krat
php847xU2PM.jpg
php847xU2PM.jpg (25.23 KiB) Videno 23644 krat
ajznpon
 
Prispevkov: 19
Pridružen: Če Jan 16, 2014 1:41 pm

Naslednja

Vrni se na Ročna orodja in električni ročni strojčki

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 11 gostov