Namizni brusilnik

Namizni brusilnik

OdgovorNapisal/-a matej2208 » Ne Jul 16, 2017 10:10 am

Pozdravljeni

No pa smo spet pred nakupom strojčka.
Kupujem NAMIZNI BRUSILNIK... http://www.merkur.si/index.php/search/? ... +brusilnik

Izbira je kot ponavadi dokaj velika, ampak samo eni so dobri...
No uporabljati ga hočem za:
- brušenje ročnih dlet,
- brušenje dlet za struženje
- brušenje nožev za gospodinjstvo,...

Kaj uporabljate vi? Načeloma nočem dosti za stroj plačat, na razpolago imam 50-100€... kaj mi lahko za to ceno priporočate? Oz. na kaj naj pazim pri samem nakupu?
matej2208
 
Prispevkov: 100
Pridružen: So Nov 28, 2015 10:33 pm

Re: Namizni brusilnik

OdgovorNapisal/-a PZUFIC » To Jul 18, 2017 5:52 pm

Naj omenim, da je na povezavi, ki si jo pripel le en stroj, ki omogoča mokro brušenje s kamnom, ostali so nekako le kombinacija namiznega tračnega ali namiznega s ploščo oziroma diskom.

Na brusilnikih s koluti za brušenje železa (večina na povezavi), se dleta za mizarsko uporabo po mojem mnenju ne da pravilno nabrusit, ker zadeva temu niti ni namenjena. Vrti se hitro, material se močno segreva...

Verjetno bi šlo s tistimi za mokro brušenje (kombinacija enega in drugega), kako dobro pa nebi vedel, ker si ga ne lastim.

Dejstvo je, da se da z brusilnikom na kamen (domača izdelava) nabrusit nože, vejnike in podobno, če po tem opravimo še poliranje (včasih gre tudi samo s poliranjem) zadeva reže kot britev. Problem pri tem je, da je dobro narediti kakšna vpetja, da so koti konstantni, sicer je zadeva nekonsistentna.

Sam sem poizkusil z brušenjem dleta s pomočjo smirkovega papirja in cenenih diamantnih ploščic pa je še kar uspelo.

Če bi kupoval zgolj za brušenje železa bi definitivno gledal na cca. 500 W + in premer koluta 250 mm +.

Kvaliteten stroj s ceno med 50 in 100 € pa bo težko najti. Če sklepam glede na splet (izkušenj nimam) bo v tem razredu verjetno veliko boljša kombinacija kamnov in vodila.

PS: Nekaj od tega je zgolj moje nepreizkušeno mnenje (ne me držati za besedo), glede brušenja nožev po omenjenem postopku in brusilnikih za železo pa pišem glede na izkušnje.
PZUFIC
 
Prispevkov: 243
Pridružen: Ne Jan 26, 2014 3:56 pm


Vrni se na Ročna orodja in električni ročni strojčki

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov

cron