iščem primerno orodje

iščem primerno orodje

OdgovorNapisal/-a laik » Če Jan 19, 2017 9:55 am

Pozdravljeni,
nisem iz lesarske stroke pa me je zaneslo po nasvet na ta forum.

V plošče debeline 6 mm bi rad naredil 20 cm dolge izreze iste debeline kot je les , da bi lahko med seboj plošče sestavljal eno v drugo.
Pri tem bi morali biti robovi zaobljeni ali pa pobrušeni na 45 stopinj, da bi bilo estetsko in varno.

Bi bil za ta namen vredu nadrezkar?
https://www.amazon.com/Bosch-PR20EVSK-1 ... UlVQlSwJfQ

Če bi potem verjetno rabim rezkarček premera 6 mm in tovrstno povrtalo na spodnjem linku? Ali pa obstaja tudi dvoje v enem?
https://www.amazon.com/s/ref=nb_sb_noss ... Router+Bit

Kakšen les bi bil najbolj primeren in cenovno ugoden? Smrekov?
laik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: Sr Jan 18, 2017 8:38 pm

Re: iščem primerno orodje

OdgovorNapisal/-a matej2208 » Če Jan 19, 2017 10:51 am

Hei.

Naceloma glede stroja.
Naceloma je nadrezkar ok. Mores si se pa naredit sestilo z katerim lahko izreses lepi enakomeren krog... Tako sestilo najdes hitro na kakem youtubu ali pa na samem netu... Vpreasaj strica googla :)

(recimo nekaj v to smer https://www.google.at/search?q=Oberfr%C ... F79q0-M%3A)

Jaz sem si pred casom v interdiskonu kupil cel set rezakrjev z katerimi san presenetljivo zadovoljen. Ok niso profesionalni ampak so se izplacali :)...

Glede lesa pa je odvisno kje ga hoces pozneje uporabit... Jaz bi vzel Bukov les. V kakem Obiju, Bauhauso se dobijo razlicne dimenzije plosc. Problem bo morda debelina 6mm ker vse te plosce (med enim tudi smrekove) se prodajajo v debelini 18-20mm... Tu bi se potem moral obrnit na kakega mizarja iz okolice da bi ti les zdebelinil na zeljenih 6mm...

No upam, da se kdo razen mene napise kaj zraven in bo to to :). Drugace pa upam, da sem ti lahko kaj majhnega pomogel :)
matej2208
 
Prispevkov: 100
Pridružen: So Nov 28, 2015 10:33 pm

Re: iščem primerno orodje

OdgovorNapisal/-a PZUFIC » Če Jan 19, 2017 4:45 pm

Najprej prosim bolj nazorno opiši za kaj sploh gre, dodaj kakšno povezavo ali sliko. Vse kar je razvidno je, da gre za les debeline 6 mm in da so izrezi dolžine 20 cm ter skozi celotno debelino.
PZUFIC
 
Prispevkov: 243
Pridružen: Ne Jan 26, 2014 3:56 pm

Re: iščem primerno orodje

OdgovorNapisal/-a laik » Če Jan 19, 2017 5:43 pm

V desko bi naredil 20 cm dolgo škrbino širine 6 mm in da robovi ne bi bili ostri bi jih potem še zaobljil. To je to.
Povezave in slik nimam.
laik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: Sr Jan 18, 2017 8:38 pm

Re: iščem primerno orodje

OdgovorNapisal/-a PZUFIC » Če Jan 19, 2017 7:40 pm

Torej gre za zarezo širine 6 mm, dolžine 20 cm, skozi celoten material, ki je debel 6 mm?

Če je zgornje pravilno, potem potrebuješ raven rezkar premera 6 mm z obdelovalno višino večjo od 6 mm, kar ni problem kupiti. Rezkar za posnemanje robov bo pri tej širini kanala verjetno problem, tako da raje uporabi brusni papir. Na hitro sem preveril Dremel zadeve pa so zelo verjetno kljub majhnosti preširoke. Poleg tega za vodilni ležaj pri debelini 6 mm ne ostane veliko prostora.

Rezkalni stroj na povezavi bo ustrezen, je pa kvaliteta rezultata odvisna od načina dela in širine materiala (nisi navedel podatka), pa tudi izkušenj. Nekatere stvari je lažje narediti, če je rezkalnik pritrjen v mizo, spet druge je lažje z rezkalnikom v rokah.

Naj te opozorim še na to, da je omenjeni rezkalnik namenjen uporabi na 120 V omrežni napetosti, tako da konkretni model pri nas ne pride v poštev.
PZUFIC
 
Prispevkov: 243
Pridružen: Ne Jan 26, 2014 3:56 pm

Re: iščem primerno orodje

OdgovorNapisal/-a medo5 » Pe Jan 20, 2017 10:05 am

Kot je napisal predhodnik boš pri takšni debelini res moral rezkar vpeti na neko ravno površino. Lahko na kako polico od predala , zvrtaš luknjo fi 40 in pritrdiš rezkar. Pri taki debelini si z ležajem ne moreš pomagati lahko pa narediš kar lesen prislon potem pa radius nastavljaš z globino rezila in z odmikom prislona ( kar boš pač dal latico ali kaj takega).
Pa v Lestroju poglej za rezila majo kar hočeš http://www.lestroj.si/trgovina-orodja/l ... karji.html

Lp
medo5
 
Prispevkov: 31
Pridružen: So Nov 12, 2016 9:14 pm


Vrni se na Ročna orodja in električni ročni strojčki

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 14 gostov