Tračni brusilnik

Tračni brusilnik

OdgovorNapisal/-a Morje » Pe Jan 06, 2017 12:15 pm

Pozdravljeni vsi!
Že nekaj časa razmišljam o nakupu tračnega brusilnika. Naredil sem primerjavo med Bosch-ovim in Hoferjevim (WorkZone) tračnim brusilnikom. Zanima me vaše mnenje, Slabosti/prednosti enega ter drugega, za kaj bi se odločili vi?

Bosch PBS 75 A


Slika
Tehnični podatki:
Nazivna moč: 710 W
Hitrost traku: 350 m/min.
Dimenzije traku: 75×533 mm
Teža orodja: 3,4 kg
Garancija: 1 leto

Cena: 116€

WorkZone:


Slika
Tehnični podatki:
Moč: 800 W
Dimenzije traku: 76 x 457 mm
Garancija: 3 leta (se mi zdi da je tako pri Hoferju?)

Cena: 40€

Moje opažanje: Bosch je, ne glede na to da je zeleni Bosch, priznana znamka. Ima tehnologijo proti vibracijam, samodejno odsesavanje v priloženo vrečko. Verjetno ima to odsesavanje tudi drug izdelek, glede na to da ima prav tako priloženo vrečko. Po moči je Hoferjev celo močnejši, vsaj na papirju? Dimenzije traku sta po širini enaki, kaj pa dolžina, se zelo pozna tistih 100mm razlike? Verjetno je potrebno brusne trakove večkrat zamnjat? Tudi po obliki in zunanjosti izgleda Boschev bolje izdelan. V ceni je razlike kar 80€, se za hobby uporabo res splača toliko več odšteti? Res pa je, da si želim, da je to zadnji tračni brusilnik ki ga kupim.

LP
Morje
 
Prispevkov: 13
Pridružen: To Nov 24, 2015 12:12 am

Re: Tračni brusilnik

OdgovorNapisal/-a matej2208 » Pe Jan 06, 2017 1:54 pm

Jaz bom kar tako rekel. Ker sem si naredil delavnico in ker mi malce zmanjkalo denarja za bolhši strojček, sem mojega kupil v Lidlu.
Z njim sem pa dokaj zadovolhen, trenutno ne morem rečti ksj nasproti... Sicer je pa eno da je dokaj lahek in ga potrebno dol tiščat kar pa se na daljši rok uporabo pozna v rokah. Povsej verjetnosti so tej drazji aparati malce zmetnejši in jih lastna teza tišči dol...
matej2208
 
Prispevkov: 100
Pridružen: So Nov 28, 2015 10:33 pm

Re: Tračni brusilnik

OdgovorNapisal/-a ves68sla » So Jan 07, 2017 9:28 am

Jaz sem mojo mizarsko pot začel z najcenejšimi strojčki različnih proizvajalcev, sedaj imam v večini profesionalno opremo vendar je v večini primerov le-ta precenjena. Z drugimi besedami, profesionalna oprema ni toliko boljša kolikor je dražja, tega sorazmerja zagotovi ni.

Moj prvi tračni oz. ročni brusilnik "BT1200P" od Interdiskonta je deloval več kot zadovoljivo. Res je, da je bil tažak in robusten, vendar je svojo ceno poplačal že prvi dan dela.

Tako je vsaj moje mnenje.

L.p. Slavko
ves68sla
 
Prispevkov: 32
Pridružen: Po Jan 25, 2016 8:18 am

Re: Tračni brusilnik

OdgovorNapisal/-a Morje » To Jan 10, 2017 1:44 am

Najlepša hvala obema!
Ena izmed glavnih stvari, ki sem jo v svojem razmišljanju čisto pozabil, pa sta me oba na to opomnila je teža naprave! Se mi zdi da je to, tako kot sta rekla, zelo pomembno. Res da Hoferjev nima podane teže, glede na prvi pogled je verjetno lažji, glede na vso plastiko in velikost, se mi vsaj na prvo oko zdi lažji.
Med brskanjen po internetu sem zasledil še Black & Deckerjev tračni brusilnik.

Black+Decker tračni brusilnik KA88


Slika
Tehnični podatki:
Moč: 720 W
Hitrost traku: 250 m/min
Brusilna površina: 75 × 190 mm
Dimenzija traku: 75 × 533 mm
Masa: 3,7 kg

Cena: 102€

Black+Decker tračni brusilnik KA89EK


Slika
Tehnični podatki:
moč: 750 W
hitrost traku: 120–250 m/min
brusilna površina: 75 × 190 mm
dimenzija traku: 75 × 533 mm
masa: 3,7 kg

Cena: 166€

Se mi zdi da sta med sabo zelo primerljiva, več ali manj enaka. Teh 60€ se pozna v vsej dodatni opremi, ki je na voljo pri drugem modelu (kovče, sistem za vpenjanje)
Kar me je pri teh dveh pritegnilo, je manjše kolo na eni strani. Naj naprej povem da se odločam za nakup tračnega brusilnika zato, ker moram nekaj plasti stare barve in lakov iz starih garažnih vrat zbrusit. Ker imajo vrata razne težje dostopne kotičke, se mi zdi da mi ta varijanta pride veliko bolj prav. Kaj pa med njima? Kolikokrat kdo od vas upne tračni brusilnik in ga uporablja tudi tako? Osebno se mi je zgodilo že velikokrat, da mi bi ravno ta funkcija prišla prav. Kaj menite?
LP
Morje
 
Prispevkov: 13
Pridružen: To Nov 24, 2015 12:12 am

Re: Tračni brusilnik

OdgovorNapisal/-a matej2208 » To Jan 10, 2017 8:11 am

Jaz osebno bi se ze odlocil za drugega, to vpanjane ni slaba ideja in ti morda res se kdaj pride prav. Sam osebno stem nimam izkusenj sem pa ze sam imel podobno potrebo po takem vpenjanju...

Glede na to da imas vrta z tezje dostopnim kotami, predeli, bi morda premislil da bi barvo, lake poskusil z vrocim fenom segrevat in tako dosegnil, da se sama od sebe dvigne. Tak postopek se rad uporablja pri restavriranju, sicer so pa tudi barve naceloma na olni osnovi oz. so celo olne barve... To je sedaj samo ideja, je pa v tvojem primeru kovina in cist drugi material... modra lahko se kdo druk k moji ideji kaj dodat...
Pri enem izobrazevanju glede restavriranje se nam je povedalo, da se naj nebi "odtranjeval" obstojeci material... no potem so nam pa pokazali ravno ta pos
matej2208
 
Prispevkov: 100
Pridružen: So Nov 28, 2015 10:33 pm

Re: Tračni brusilnik

OdgovorNapisal/-a PZUFIC » To Jan 10, 2017 6:38 pm

Naj povem, da nimam izkušenj z nobenim od omenjenih tračnih brusilnikov. Pri ID električnega orodja ne kupujem več, ker po možnosti odpove nekaj dni po preteku samo 1 letne garancijske dobe.

Imam dva Hofer ročna brusilnika (ne tračna) in zaenkrat ni težav. Seveda se pozna na kvaliteti, ampak je bila cena zelo ugodna, imata pa tudi 3 leta garancije. Če že potem priporočam nakup v Hofer-ju, Lidl-u ali Bauhaus-u, kjer bo vsaj garancija daljša.

Če prav vem so B&D izdelki precej slabe kvalitete (pustimo starejši črni B&D), poleg tega za ta denar dobiš Makitin tračni brusilnik, ki ga registriraš in imaš 3 leta garancije.

Iz konteksta ni razvidno, domnevam pa, da gre za lesena garažna vrata, sicer bi bil kotni brusilnik z lamelno ploščo veliko boljša izbira. Pri brušenju vsekakor ne bo šlo brez ročnega brušenja. Dejstvo je tudi, da brusni papir zelo težko "zagrabi" lakirano poršino, še posebej, če je plast laka debelejša. Glede na izkušnje je včasih uspešnejše strganje.

Osebno tračni brusilnik od vseh uporabljam najmanj. Naj omenim, da so tudi orbitalni brusilniki precej bolj agresivni v primerjavi z vibracijskimi brusilniki, poleg tega jih je veliko lajže obvladati kot tračni brusilnik. Po domače povedano s tračnim brusilnikom zelo zelo hitro naredimo več škode kot koristi.
PZUFIC
 
Prispevkov: 243
Pridružen: Ne Jan 26, 2014 3:56 pm

Re: Tračni brusilnik

OdgovorNapisal/-a matej2208 » Sr Jan 11, 2017 9:12 am

matej2208
 
Prispevkov: 100
Pridružen: So Nov 28, 2015 10:33 pm

Re: Tračni brusilnik

OdgovorNapisal/-a ales » Sr Jan 11, 2017 9:37 am

Še nekaj iz moje prakse: že več kakor 30 let imam B&D, enake oblike kakor je zgoraj Bosch in res da ga ne uporabljam pogosto, še kar deluje. Enak model B&D brusilk smo imeli tudi v šolskih delavnicah, in prav tako so ti strojčki kljub zelo različnim 'nežnostim' delovali zelo dolgo, vsaj 20 let.
Kako je sedaj s kvaliteto pri B&D, ne vem. Od želenih bi vsekakor priporočal tisto varianto v kovčku, oba dodatka sta zelo koristna, kovček pa tudi.
Teža ima svojo dobro in slabo stran - če je težji, ga lahko vodimo po površini skoraj brez pritiskanja, vendar bodo bolj trpele mišice na rokah in možnost napake (zabrušena površina) je večja.
Nekaj pa je kljub temu treba vedeti: brusilni trak je pri teh strojih relativno kratek, to pomeni, da je dovolj nekaj metrov brušenja neprimerne površine, da ga lahko odpišemo.
Pomisleki o brušenju starih lakov so še kako na mestu, zelo hitro bo trak uničen, površina pa ne dovolj obrušena.

LP
ales
Site Admin
 
Prispevkov: 309
Pridružen: So Feb 09, 2013 9:03 am

Re: Tračni brusilnik

OdgovorNapisal/-a medo5 » Sr Jan 11, 2017 10:31 am

Pa še to ,trije traki stanejo cca 6 eurov. Starejšo tračno brusilko pa že dobiš od 400 eur naprej , vsaj tako sem jo kupil jaz in ima svoje odsesovanje. Trak je 120x 6900 in tudi stane 6 eurov in lahko z njim zbrusiš še in še. Tak da če je prostor in se brusijo malvečje površine mali tračni brusilnik odpade. Seveda so pa stvari ko brez njega ne gre. Jaz imam iskrinega tistikrat so bili še tolarji in je bil drag ko žafran ,stal je 49000 sit.
medo5
 
Prispevkov: 31
Pridružen: So Nov 12, 2016 9:14 pm

Re: Tračni brusilnik

OdgovorNapisal/-a erin » So Jan 14, 2017 11:50 am

Pozdravljeni !
Taksnega workzone sem imel ,slabse masine se nisem kupil ,trak se je trgal,menda ker ni notri nekega keramicnega dodatka
poskusal sem z reklamacijo pa nisem imel vec racuna (moja krivda)in mi niso hoteli zamenjati
na koncu sem ga prodal za nekaj vec kakor 20€
LP
erin
 
Prispevkov: 3
Pridružen: So Feb 16, 2013 12:47 pm

Naslednja

Vrni se na Ročna orodja in električni ročni strojčki

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

cron