Tračni brusilnik

Re: Tračni brusilnik

OdgovorNapisal/-a Morje » So Jan 21, 2017 10:07 pm

Najprej najlepša hvala vsem za vaša mnenje, deljenje izkušen...hvala!
Najprej kar se tiče tračnih brusilnikov...za enkrat se mi tista zadnja B&D varianta zdi najboljša če gledam za neke težje dostopne kote, po drugi strani pa tist Boschev.

Ta nakup pa je predvsem povezan z brusenjem garažnih vrat. Najprej naj povem da so to stara lesena :D vrata. Če imate boljšo idejo s čim in kako bi odstarnil staro barvo, vas prosim da mi poveste kaj mislite. Nimam nikakršnjih izkušen z brušenjem le teh. Prva stvar ki mi je prišla na misel, je bila brusni papir. Na roko seveda ne bom šel brusit celotnih vrat, zato sem pomislil na vibracijski oz tračni brusilnik. Ker se mi je zdel vibracijski premalo močen, v mislu da bi bilo s tračnim brusilnikom veliko lažje, sem šel po internetu iskat najprej le-te in nato naredil primerjavo.

Cel teden se že spravljam poslikat garažna vrata, pa sem se danes le spravil, pa še to prepozno (bila je že tema) zato sem poslikal le detajla. Se mi zdi da bo mogoče detajl tudi povedal veliko.

Slika

Slika

A lamelna plošča izgledat Tako ane? Nisem še nikoli brusil z njo, kaj mi lahko poveste o tem?

Slika

LP
Morje
 
Prispevkov: 13
Pridružen: To Nov 24, 2015 12:12 am

Re: Tračni brusilnik

OdgovorNapisal/-a PZUFIC » Ne Jan 22, 2017 10:10 am

Ja, kar je na sliki je lamelna plošča, ki je primerna za odstranjevanje barve in rje s kovine in ne z lesa.

Kakorkoli, mogoče poizkusi najprej s fenom na vroči zrak in lopatico. Dejstvo pa je, da bo ne glede na način zelo zamudno.
PZUFIC
 
Prispevkov: 243
Pridružen: Ne Jan 26, 2014 3:56 pm

Re: Tračni brusilnik

OdgovorNapisal/-a ales » Ne Jan 22, 2017 1:14 pm

Verjetno bi bilo dobro najprej ugotoviti, kakšna vrsta barva je na vratih. Luščenje kaže, da morda niti ni sintetična, ampak morda kaj na nitro ali celo na poliuretanski osnovi. Ne izključujem niti lazure ali pa vodne barve.
Uspešnost odstranjevanja z vročim zrakom je dobra le pri sintetičnih barvah (lak za čolne, "tesarol" itd), pri ostalih pa precej manj (po mojih izkušnjah)
Sam bi se lotil teh vrat kar z najcenejšim 'delta' vibracijskim brusilnikom in papirji granulacije 80. Ker bo treba močneje pritiskati in zaradi veliko robov, bo verjetno brusilnik po zaključku krepko 'načet', zato sem zapisal 'najcenejši'
Opcija je tudi pritrdilni disk na vrtalki in brusni papir na trdi osnovi.

LP
ales
Site Admin
 
Prispevkov: 309
Pridružen: So Feb 09, 2013 9:03 am

Re: Tračni brusilnik

OdgovorNapisal/-a matej2208 » Po Jan 23, 2017 11:09 am

Hei
Jaz sem pred leti delal nekaj podobnega da sem isz starega pohistva odstranjeval barvo. Tistega casa sem je obstajala ena tekocina ki je imnovala LAVAKOl.
To je bil gelasti premaz katerega si nanesel na povrsino obdelovanca. Ta gel je razmehcal barvo do konca, pozneje si samo barvo z spahtlinom barvo odstranil. Zadevo si pustil kaki dan dva susiti in pozneje samo obdelovanec zbrusil in ponovno prebarval, polakiral,...
To mi je se sedaj prislo v glavo. Je pa zadeva dokaj "draga" mislim da 1kg (0,75L) stane cirka 10-15€. Je pac enostavneje odstraniti barvo. Brusenja se pa ne bo dalo izogniti :)
LP
matej2208
 
Prispevkov: 100
Pridružen: So Nov 28, 2015 10:33 pm

Re: Tračni brusilnik

OdgovorNapisal/-a ales » Po Jan 23, 2017 11:46 am

Bojim se, da Lavacol-a ni več možno dobiti. Zamenjava zanj naj bi bil Lavacol zeleni, vendar je to skoraj popolnoma neuspešna zadeva, res da je 'zeleni' (torej ekološko sprejemljiv), deluje pa skoraj nič.
Če pa bi kdo našel še kje uspešen nadomestek Lavacol-u, ali pa staro zalogo, bo to zelo koristna informacija.
ales
Site Admin
 
Prispevkov: 309
Pridružen: So Feb 09, 2013 9:03 am

Re: Tračni brusilnik

OdgovorNapisal/-a Morje » Če Jan 26, 2017 8:13 pm

Aha ok! Sem mi je zdleo da to ne bo šlo čez.
Kako pa naj ugotovim kaj je bilo prej nanešeno gor? Sem šel še malo pofotkat detajle, če se bo mogoče kaj bolje videlo, v smislu, če bo kdo tako lažje ugotovil kaj je naneseno gor.

Slika

Slika

Slika

In pa še slika celotnih vrat, oz polovice. So kar dobro načeta, nekaj tudi črviva, bi jih mogoče bilo pametno pred barvanjem zakitati s tistim kitom za les? Mogoče še kaj drugega? Sem razmišljal tudi o novih, pa sem se na koncu le odločil da jih ne potrebujem, da bi le te obnovil.

Slika

LP
Morje
 
Prispevkov: 13
Pridružen: To Nov 24, 2015 12:12 am

Re: Tračni brusilnik

OdgovorNapisal/-a matej2208 » So Jan 28, 2017 2:11 pm

Ne vem, mislim, da je to samo bilo premazano z zaščitno barvo. Tako po slikah bi rekel, da ni spodaj neke posebne temelne barve vidno. Sicer kaka barva je to namazana si nebi upal povedati.
Tu upam še na druge uporabnike in njihove izkušnje da kaj dodajo pripomnijo.

Glede črvivosti pa bi jaz naredil sledeče:
- najprej ostranil barvo in površino pobrusil
- obstaja premaz od Belinke BELOCID, (to je premaz ko je že les napaden z paraziti, da jih "uničiš"), no z tem 2-3x redno premazal
- zakital enako kot ti (ampak jaz sem pripadnik PU dvokomponetnih kitov, jaz bi s tem zakital. Moram pa v osnovi povedat da 980g + 20g PU kita od Adlerja stane cirka 20€),
- še fino prebrusil
- 3x prmaz z tanko slojnim premazom od belinke
- 2x pramazal z debeloslojnim premazom od belinke

No jaz ponavadi delam na taki način v kolikor je les zunaj izpostavljem vremenskim vplivom. Ampak ko je les nov/svež ne premažem z belocidom ampak z bellesom (to je samo zaščita pred kako je les napadnjen z paraziti)...

No upam, da sem ti lahko malce pomagal :D
matej2208
 
Prispevkov: 100
Pridružen: So Nov 28, 2015 10:33 pm

Re: Tračni brusilnik

OdgovorNapisal/-a mihaaa » Če Sep 14, 2017 8:57 pm

kaksna dobra ideja za "samostojeci" tracni brusilnik, pri tem ne mislim da navadnega obrnes na glavo in pricvingas, ampak takega ki je vsaj v osnovi narejen dvostransko, ali samo stamostojece... cenovna ugodnost (oz dober price/performance indeks je zazeljen)

.. mogoce kaj taksnega (nekje ga hvalijo, spet drugje grajajo)
mihaaa
 
Prispevkov: 89
Pridružen: To Maj 07, 2013 9:22 pm

Re: Tračni brusilnik

OdgovorNapisal/-a matej2208 » To Feb 06, 2018 7:30 pm

Hei
Ima morda kdo izkušnje z tem strojčekom?
https://www.interdiskont.si/vsi-izdelki ... aspx/i6354
Mi je padel v oči.
Po moči se mi zdi kar ok, sama teža je sicer 6kg, ampak ok to ni ravno za moje pojme pomanjkljivost. Sem si ga ogledal tudi v živo in ga v praznem teku stestiral in prvi vtis je kar presenetljivo ok.

Kaj so Vaše izkušnje?
matej2208
 
Prispevkov: 100
Pridružen: So Nov 28, 2015 10:33 pm

Re: Tračni brusilnik

OdgovorNapisal/-a ves68sla » Sr Feb 07, 2018 1:33 pm

Dela ko raketa.
Težak, robusten in vzdržljiv. Za vsa groba dela...
ves68sla
 
Prispevkov: 32
Pridružen: Po Jan 25, 2016 8:18 am

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Ročna orodja in električni ročni strojčki

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

cron