Lakirna pištola

Lakirna pištola

OdgovorNapisal/-a matej2208 » So Dec 31, 2016 1:26 pm

Pozdravljeni,

V prihodnost nameravsm kupiti lakirno pištolo. Glede na to, da je ne bom uporabljal profesionalno ampak za lastno potrebo in občasno uporabo, me zanima kako lakirno pištolo mi lahko priporočate.
Za pištolo nočem odštet veliko € ker kot rečeno je ne bom uporabljal v profesionalne namene.
Za pištolo sem mislil odšteti kakih 50-100€... Pištola bi bila namenena za lakiranje lesa morda tudi kake kovine.
Morda mi lahko napišete kaki nasvet glede velikodti šobe,...

Vsem hvala za nasvet, kski link oz. mnenhe nasvet kaj upoštevati pri nakupu pištole...
Vsem skupaj pa srečno 2017
matej2208
 
Prispevkov: 100
Pridružen: So Nov 28, 2015 10:33 pm

Re: Lakirna pištola

OdgovorNapisal/-a ves68sla » So Dec 31, 2016 6:39 pm

KOMPRESORSKA PIŠTOLA ZA BARVO 750ml KPM-750A, Cena 18,99 € od Interdiskonta je več kot fantastična za povprečnega uporabnika. V istem cenovnem razredu in primerljivo po kvaliteti so blagovne znamke od Hoferja ali pa Lidla...

Res pa je, da dražja pištola praviloma deluje bolje, vendar je za uporabo tudi bolj zahtevna, cena pa neprimerljivo večja. Pa ne pozabit na kvaliteten kompresor, ki lahko zagotavlja dovolj veliko količino zraka brez kondenza...

L.p. Slavko
ves68sla
 
Prispevkov: 32
Pridružen: Po Jan 25, 2016 8:18 am

Re: Lakirna pištola

OdgovorNapisal/-a PZUFIC » So Dec 31, 2016 7:22 pm

Sam sem kupil tisto z manjšo posodo in manjšo dizo prav tako od Interdiskonta in sem bil kmalu razočaran. Po uporabi pištolo običajno razstavim in po potrebi za čiščenje uporabim redčilo, kar verjetno sicer ni najbolj pametno, ampak če gre za kakšno barvo ali lak, ki ni na vodni osnovi... V glavnem odpovedalo je tesnilo, ki preprečuje povratek okoli igle (po spominu je precej nedostopno). Klasičen O-prstan žal tam ne pride v poštev. Zdaj ali je odpovedalo zaradi čiščenja ali zgolj zaradi slabe kvalitete pa nebi vedel. Samo moja izkušnja, glede na to, da z večjo ni težav potem mogoče nebi bila slaba izbira.

Imamo pa tudi večjo starejšo pištolo nekaj podobnega kot Interdiskont, z njo pa kar se čiščenja in tesnil tiče ni bilo težav.

Pred časom sem gledal in ima Mavrica v tvojem cenovnem razredu nekaj pištol, kako je s kvaliteto pa nebi vedel...

Kar se uporabe tiče, meni glede na znanje in izkušnje profi pištola nič ne pomaga. Kar se pa enostavnosti tiče je pa tako, da ima tudi profi pištola, recimo znamke Sata, popolnoma enake nastavitve in po možnosti še na enakih mestih kot ID pištola, preverjeno.
PZUFIC
 
Prispevkov: 243
Pridružen: Ne Jan 26, 2014 3:56 pm

Re: Lakirna pištola

OdgovorNapisal/-a ves68sla » Ne Jan 01, 2017 12:37 am

Ker sem trenutno v nočni službi imam čas in lahko odgovorim.
Moj sorodnik je profesionalni avtoličar ali kakor koli se že imenuje in moram povedati, da sem imel od njega izposojeno t.i. profesionalno pištola, ki sicer deluje zelo-zelo dobro, vendar njena cena je prav tako zelo-zelo visoka. In kaj hitro ugotoviš, da za ceno 18€ ali 800€ mora biti neka razlika, vendar iz lastnih izkušenj lahko povem, da ni tako velike razlike pri uporabi. Res pa je, da za mizarske zadeve zagotovo ne rabiš profesionalne pištole.

Tiste težave okrog tesnenja pa sem tudi sam opazil, vendar sem jih rešil s preprostim gumijastim tesnilom na zunanji strani. Vse težave, ki so mi delale sive lase, so se pojavile zaradi kondenza vlage v kompresorju, saj še tako dobra regulacijska enota z vsemi mogočimi lastnostmi, mi ni uspela izločiti kondenza. Z drugimi besedeami pikice in mehurčki na površini laka...

L.p. Slavko
ves68sla
 
Prispevkov: 32
Pridružen: Po Jan 25, 2016 8:18 am

Re: Lakirna pištola

OdgovorNapisal/-a matej2208 » Ne Jan 01, 2017 8:39 am

Hvala vama za nasvete.
In kaka velikodt duze je seda primerna?
Razen Mavrice in ID so še kake druge morda spletne trgovine kje bi lahko kupil, naročil oz. si ogledal lakirne pištole?

Namreč to sem opazil pri ID da si lahko kupiš kot dodatek še dodatne duze, igle itd...
matej2208
 
Prispevkov: 100
Pridružen: So Nov 28, 2015 10:33 pm

Re: Lakirna pištola

OdgovorNapisal/-a PZUFIC » Ne Jan 01, 2017 9:16 am

@ves68sla

Se vsekakor strinjam, da so na prvem mestu znanje in izkušnje. Mi lahko prosim poveš kam in na kakšen način si namestil to tesnilo, da mi bo mogoče uspelo mojo spraviti nazaj v pogon? Sicer verjetno ni enako kot pri večji pištoli, pa vseeno. Vnaprej hvala.

@matej2208

Po mojem laičnem mnenju je to zelo odvisno od tega kako velike izdelke boš barval, ker je pač nastavitev širine snopa omejena z velikostjo dize, ravno iz tega razloga sem za manjše stvari nabavil tisto ID pištolco, katere sedaj verjetno še enkrat nebi kupil. Glede vrednosti bo pa bolje, da napiše nekdo, ki ima več izkušenj...
PZUFIC
 
Prispevkov: 243
Pridružen: Ne Jan 26, 2014 3:56 pm

Re: Lakirna pištola

OdgovorNapisal/-a ales » Ne Jan 01, 2017 11:35 am

Za lakiranje lesenih izdelkov je 'univerzalna' velikost šobe 1.8 (za avtoličarje 1.2). Pri brizganju bolj gostih premazov (na primer kita za brizganje) je priporočljiva velikost vsaj 2.2, ali pa 2.5.
Širina snopa je idealno nastavljena na 15 cm, sredina, kjer je dovolj nanosa torej med 7 in 10 cm.

Če je še kakšno vprašanje pa kar ;-)
ales
Site Admin
 
Prispevkov: 309
Pridružen: So Feb 09, 2013 9:03 am

Re: Lakirna pištola

OdgovorNapisal/-a matej2208 » Ne Jan 01, 2017 2:45 pm

Lakirati hočem masivo (hradt), konkretneje okroglo jedilno mizo. Glede izbire laka se še bom moral pozanimat...
No kaj me sedaj zanima še ve kdo od vas za kajodrugo trgovino kje se da lakirna puštila za kupit kot ID sli pa Mavrica? Kaki link bi bil super, če ga ima kdo :D
matej2208
 
Prispevkov: 100
Pridružen: So Nov 28, 2015 10:33 pm

Re: Lakirna pištola

OdgovorNapisal/-a matej2208 » Sr Jan 04, 2017 4:09 pm

Kaj menite na to lakirno pištolo?
http://www.airbrush.si/sl/brizgalne-pis ... -s500.html

Ali pa to pištolo?
http://www.airbrush.si/sl/brizgalne-pis ... lp-08.html

Nekateri so mi rekli, da bi bila boljša pištola ta kje je posodica spidaj in to zarafi tega, da se sam lak, barva nemore izliti iz same posode...
Kaj menite vi? Kaj bi mi lahko svetovali?
matej2208
 
Prispevkov: 100
Pridružen: So Nov 28, 2015 10:33 pm

Re: Lakirna pištola

OdgovorNapisal/-a ales » Sr Jan 04, 2017 6:20 pm

Kakor sem že zapisal - šobe so pri obeh premajhne za lakiranje ali barvanje lesa. Snop, ki ga takšna šoba omogoči, je preozek, količina materiala pa potem premajhna. Šoba naj bi bila vsaj 1.5, še bolje pa 1.8. Idealno je, da se lahko za kupljeno pištolo dobi dodatne šobe različnih velikosti.
Posoda spodaj ima svoje prednosti (nekaj so ti že povedali) in tudi slabosti. Predvsem možnost, da s posodo podrsaš po vodoravni površini je precejšnja.
Sicer pa imajo v Bauhausu, Obiju in Merkurju kar konkretno izbiro različnih pištol. Tako cenovno, kakor tudi po kvaliteti.

LP
ales
Site Admin
 
Prispevkov: 309
Pridružen: So Feb 09, 2013 9:03 am


Vrni se na Ročna orodja in električni ročni strojčki

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 14 gostov