nastavek na vrtalnik za žagat

nastavek na vrtalnik za žagat

OdgovorNapisal/-a aivan » To Jun 11, 2013 2:28 pm

Pozdravljeni!
A mi lahko prosim kdo svetuje, kje bi se dobil tak nastavek. Včasih se jih je menda dobilo, zdaj pa vprašanje. Na spletu sem zasledil edino en link (ki ne deluje) do nekega nastavka za Iskrin vrtalnik. Rabil bi ga za (prostoročno) rezanje desk in iverk.
Če to ne bo šlo, bo verjetno deloval tudi kaka sveder- rezkar.
Sem čisti amater, pa mogoče malo naivno sprašujem. Za kakršen koli odgovor se že vnaprej najlepše zahvaljujem!
Ivan
aivan
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Po Jun 10, 2013 12:55 pm

Re: nastavek na vrtalnik za žagat

OdgovorNapisal/-a ales » To Jun 11, 2013 3:10 pm

Najstarejši nastavek z žago pri nas je bil del kompleta Iskre iz zgodnjih sedemdesetih let, vrtalka je poganjala trn žage direktno z vpetjem v glavo. naslednik te vrste nastavkov so bili Iskrini ("Klip-klap"), vendar so zahtevali tudi vrtalnik z možnostjo bajonetnega priklopa in je bilo treba glavo odviti. Naslednja vrsta so bili Bosch-evi, ti so imeli priklop urejen nekoliko drugače, vrtalnik je bil privit na nastavek in prav tako brez vrtalne glave.
Da bi to lahko danes kje dobil novega, mislim da ne, občasno jih vidim na boljšjaku.
En komplet 'Klip-klap' se celo prodaja na 'bolhi', prav tako samo žagin nastavek.



LP
ales
Site Admin
 
Prispevkov: 309
Pridružen: So Feb 09, 2013 9:03 am

Re: nastavek na vrtalnik za žagat

OdgovorNapisal/-a aivan » Sr Jun 12, 2013 7:53 am

Hvala za hiter odgovor in namig! Tale varinata žege na bolhi je sicer ugodna, samo mislim, da z mojim aku. vrtalnikom (Ryobi CDC18022N) z hitrovpenjalno glavo ne bo pasala skupaj.
Če bi se odločil za uporabo svedra rezkarja, koliko minimalno debelega priporočaš za rezanje colskih desk npr.?
aivan
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Po Jun 10, 2013 12:55 pm

Re: nastavek na vrtalnik za žagat

OdgovorNapisal/-a ales » Sr Jun 12, 2013 9:29 am

Hja, s tvojim aku-vrtalnikom bi bilo žaganje desk v vsakem primeru bolj tako-tako, da ne rečem skoraj nemogoče.
Problem je v zahtevani moči za žaganje v povezavi s hitrostjo rezilnega dela.
Glede svedra pa - priznam, da niti ne vem o kakšnem svedru pišeš, morda mi lahko daš kakšno povezavo na sliko?
Potem bom lažje svetoval.

LP
ales
Site Admin
 
Prispevkov: 309
Pridružen: So Feb 09, 2013 9:03 am

Re: nastavek na vrtalnik za žagat

OdgovorNapisal/-a aivan » Sr Jun 12, 2013 1:31 pm

Mislil sem kaj takega: http://www.arida.si/popup.aspx?src=imag ... 133631.jpg
Zmogljivost vrtalnika je 42 nM in 350/1300 vrtljajev/min.
aivan
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Po Jun 10, 2013 12:55 pm

Re: nastavek na vrtalnik za žagat

OdgovorNapisal/-a ales » Sr Jun 12, 2013 3:30 pm

Joj.

Bojim se, da to ne bo šlo.
Takšen sveder fi 8 imam in sem pravkar poskusil njegovo uporabnost z aku Bosch vrtalko, rezultat pa je porazen. Lahko zapišem, da je žaganje colaric s tem svedrom skoraj izključeno.
Kljub temu pa te vabim, da prideš k meni in poskusiš sam, morda pa bova skupaj kaj ugotovila.
Lahko me tudi pokličeš na mobi 031 287 275 - Aleš (saj veš, kateri Aleš je to, ne? ;) ;) )

LP
ales
Site Admin
 
Prispevkov: 309
Pridružen: So Feb 09, 2013 9:03 am

Re: nastavek na vrtalnik za žagat

OdgovorNapisal/-a aivan » Sr Jun 12, 2013 3:51 pm

Hala za odgovor iz prve roke - dobesedno! Se slišiva kaj jutri proti poldnevu, če boš utegnil.
LP
Ivan
aivan
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Po Jun 10, 2013 12:55 pm


Vrni se na Ročna orodja in električni ročni strojčki

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 19 gostov