Rezkar za površinsko obdelavo (poravnanje)

Rezkar za površinsko obdelavo (poravnanje)

OdgovorNapisal/-a PZUFIC » Pe Avg 05, 2016 5:03 pm

Zanima me, če kdo ve za kakšen cenovno ugoden rezkar za površinsko obdelavo lesa, torej za poravnanje z rezkalnikom namesto s skobeljnim strojem? Vpetje je lahko 8 ali 12 mm. Uporabljen rezkar je moči 1600 W. Do sedaj sem uporabljal 22 mm CMT ravni rezkar, sicer gre, ampak počasi, pa še površina ima verjetno zaradi kota rezil v spodnjem delu po obdelavi neke brazde. Kar sem gledal po tujini gre za večinoma imperične premere osi, ali pa so cene precej visoke oziroma nekako enake kot pri nas. 90 € za namenski rezkar s ploščicami je veliko za hobi uporabo in se mogoče bolj splača ta denar vložiti v nakup debelinskega skobeljnega stroja, s katerim se da več kot za silo tudi poravnati desko.
PZUFIC
 
Prispevkov: 243
Pridružen: Ne Jan 26, 2014 3:56 pm

Re: Rezkar za površinsko obdelavo (poravnanje)

OdgovorNapisal/-a fifa » Pe Sep 30, 2016 5:28 pm

Rezkar se vrti, tako da je površina stopničasta samo zaradi tega ker rezkar ni pravokotno na vodila (karkoli pač uporabljaš)
Kar nebi smelo biti problem, ker potem z brušenjem enostavno odpraviš.

Za ročne stroje se dobijo rezkarji tja do fi 63, vendar ti tega ne priporočam. Dva razloga - varnost, in pa hitro boš "skuril" mašino, ležaji niso narejeni zat akšne obremenitve, in pa ker bo treba vrtljaje zmanjšati, zmanjšuješ tudi moč, ...tako da

Smiselno samo če imaš kaj zelo velikega, in ne moreš delati po kosih.

lp
fifa
 
Prispevkov: 7
Pridružen: So Jun 04, 2016 7:37 am

Re: Rezkar za površinsko obdelavo (poravnanje)

OdgovorNapisal/-a blaz » To Okt 11, 2016 2:34 pm

Jaz imam 35 mm od CMT. V Lestroju stane cca 50 EUR. Mora bit tačrn da ma rezijo tudi na dnu, torej da lahko vrtaš tudi luknje z njim. Imam Bosch rezkar 1600 W in zadeva dela.
blaz
 
Prispevkov: 74
Pridružen: Po Dec 22, 2014 11:13 am

Re: Rezkar za površinsko obdelavo (poravnanje)

OdgovorNapisal/-a PZUFIC » To Okt 11, 2016 7:19 pm

PZUFIC
 
Prispevkov: 243
Pridružen: Ne Jan 26, 2014 3:56 pm


Vrni se na Ročna orodja in električni ročni strojčki

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 12 gostov