Lamelno in moznično spajanje

Re: Lamelno in moznično spajanje

OdgovorNapisal/-a ales » So Jan 30, 2016 11:19 am

Glede na video v povezavi, sem šel izmerit debelino rezil na mojih dveh rezkalnikih in je v obeh primerih cca 3,8 mm.
Tako da sem mnenja, da gre pri tistem rezilu na videu res za napako.
Dobro pa se je zavedati še nečesa: lečasto pero ('fiška','lamelica') je izdelano iz stisnjene bukovine, ki se pri omočitvi z lepilom precej 'napne', čeprav je v omenjenem posnetku tolerance le nekoliko preveč, tako da nisem prepričan, če bi to 'napenjanje' zadostovalo.
Da se še jaz nekoliko 'posujem s pepelom': tudi moj rezkalnik ni Ferm (kar sem 'odkril' šele danes :oops: ), ampak njegov trgovski klon HM Mülner, vendar je glede na fotografije Ferm-a na spletu v vsem skoraj enak, zato sem bil ne vem zakaj prepričan, da je Ferm :oops:
Glede zračnosti vodil pa: največkrat to ni zelo pomembno, le uporabnik mora biti isti, z enakim prijemom in načinom dela.
Prijem strojčka, način rezkanja in pravilno obračanje elementov so tisti faktorji ki so precej bolj pomembni od - recimo - nekoliko razmajanih vodil.
ales
Site Admin
 
Prispevkov: 309
Pridružen: So Feb 09, 2013 9:03 am

Re: Lamelno in moznično spajanje

OdgovorNapisal/-a PZUFIC » So Jan 30, 2016 2:28 pm

Ima kdo izkušnje z znamko Fellisati? Malce sem brskal in so med dražjimi znamkami pri lamelnih rezkarjih med cenejšimi, še vedno pa je zadeva draga.
Zadnjič spremenil PZUFIC, dne So Jan 30, 2016 5:27 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
PZUFIC
 
Prispevkov: 243
Pridružen: Ne Jan 26, 2014 3:56 pm

Re: Lamelno in moznično spajanje

OdgovorNapisal/-a medo4 » So Jan 30, 2016 5:06 pm

Felisati bo kar profi roba. Koliko pa stane?
medo4
 
Prispevkov: 74
Pridružen: Sr Nov 12, 2014 1:44 pm

Re: Lamelno in moznično spajanje

OdgovorNapisal/-a PZUFIC » So Jan 30, 2016 5:20 pm

Drugje na spletu ga pri nas jaz nisem videl. Če pa kdo ve, če je zadevo možno dobiti ceneje recimo kje blizu slovenske meje naj pa prosim napiše. Po ebay-u sem sicer nekaj gledal pa je bolj boga ponudba tudi za ostale ali pa samo jaz narobe iščem.

Sicer zaenkrat samo raziskujem in gledam zadeve, ker nebi rad kupil mačka v žaklju.
PZUFIC
 
Prispevkov: 243
Pridružen: Ne Jan 26, 2014 3:56 pm

Re: Lamelno in moznično spajanje

OdgovorNapisal/-a loko » So Jan 30, 2016 6:10 pm

loko
 
Prispevkov: 5
Pridružen: Ne Jan 10, 2016 5:33 pm

Re: Lamelno in moznično spajanje

OdgovorNapisal/-a PZUFIC » So Jan 30, 2016 9:12 pm

PZUFIC
 
Prispevkov: 243
Pridružen: Ne Jan 26, 2014 3:56 pm

Re: Lamelno in moznično spajanje

OdgovorNapisal/-a PZUFIC » So Mar 12, 2016 11:11 pm

Torej kupil sem lamelni rezkalnik Felisatti, na naslovu, ki ga je predlagal loko (hvala). Poštnina je bila cca. 20 €.

Kakor sem zadevo uspel preizkusiti se odlično obnese, zato na tem mestu še nekaj mojih opažanj, glede naprave.

Zadeva pride v plastičnem kovčku zadovoljive kvalitete, zraven je tudi nekaj malega lamel različnih velikosti. Vse površine, ki pri uporabi nalegajo na obdelovanec so poravnane (porezkane). Do lista se dostopa, tako da se sname celotno ohišje, torej ne preko pokrova na spodnjem delu naprave, ki je pri naketerih proizvajalcih plastičen. Kotni prislon se pri določenih stopinjah naklona samodejno zatakne v položaj. Dodatno preverjanje s kakšnih kotnikom ali kotomerom mogoče ni odveč, ker sem ugotovil manjša odstopanja. Puščica za prikaz naklona je na strani skale s števikami in ne razdelki, kar zna biti malce nerodno. Višina prislona se nastavlja s pomočjo zobate letve in dveh zobnikov. Ker sta zobnika dva je možnost nevzporednosti precej zmanjšana. Naj omenim še, da sta zobnika in os plastična. Zračnost na vodilih prislona in pogona je zanemarljiva v primerjavi s kitajskimi izdelki in tudi Makito (videno na posnetku objavljenem na spletu).Poleg odprtine za list na sprednjem delu, sta nameščeni dve gumuici, ki se ob pritisku na obdelovanec rahlo vgrezneta. Sam sem te gumice odstranil, ker se enostavno ne pogrezneta dovolj in je posledično rezkalnik ob pritisku na obdelovanec majav. Zraven je tudi vreča za žaganje, ki sicer uspešno opravlja nalogo, a se zaradi majhnega preseka cevi med ohišjem in vrečo hitro pojavijo težave, še posebej, če med uporabo rezkalnik obračamo navzdol. Odsesavanje bi verjetno rešilo težavo a je potrebno narediti oziroma kupiti adapter, saj je priklop manjši od običajnega priključka sesalnika.

Zadevo sem preizkusil na štirih 90° spojih s po dvema vrstama lamel. Robovi so lepo poravnani, delo je hitro in enostavno, kar za mozničenje s šablonami na morem reči. Kosi se lepo sestavijo brez uporabe kladiva. Zračnosti za morebitne popravke je dovolj. Zaenkrat lahko rečem, da sem zelo zadovoljen in se mi zdi, da se lamelni spoji na nek način preveč zapostavljajo. Namreč spoj kot tak se mi zdi odličen za domačo uporabo, saj ga je mogoče narediti hitro, enostavno in natančno. Preizkusil sem kar nekaj spojev, pa je pri večini precej nastavljanja miznega rezkalnika in poizkusov preden zadeva steče.
PZUFIC
 
Prispevkov: 243
Pridružen: Ne Jan 26, 2014 3:56 pm

Re: Lamelno in moznično spajanje

OdgovorNapisal/-a medo4 » Ne Mar 13, 2016 6:31 pm

Jaz pri spajanju z lamelami niti ne gledam, da je utor za lamelo točno v sredini pač pa samo nek približek sredine. pazit je treba , da narediš vse utore iz iste strani, potem vse klapa . Deske ali kar pač imaš ne lezejo iz linije ko lepiš in je to res priročen strojček. Ja, naj ti dobro in dolgo služi. Ko delam panje in je precej tega za lepit pa ne uporabljam lamel pač pa vse spustim na 24 mm , seveda spahnem potem na rezkar z podajalnikom in naredim zobati spoj. Se mi zdi ,da je že tak vse drago in bi porabil preveč časa in lamel.

lp
medo4
 
Prispevkov: 74
Pridružen: Sr Nov 12, 2014 1:44 pm

Re: Lamelno in moznično spajanje

OdgovorNapisal/-a PZUFIC » Ne Mar 13, 2016 7:04 pm

PZUFIC
 
Prispevkov: 243
Pridružen: Ne Jan 26, 2014 3:56 pm

Re: Lamelno in moznično spajanje

OdgovorNapisal/-a piki » Po Jan 14, 2019 9:06 am

Pozdravljeni!

Odločam se za nakup lamelnega rezkarja. Ne morem se odločiti met Makitinim in DeWaltovim.

Po izobraževanju na youtubu :) sem npr pri DeWaltu kot pomankljivost zasledil, da spodnja plata ni nujno uravnana in da jo je treba nastavit, da dela OK. Pri Makitini pa, da je zgornji prislon pritrjen samo na eni strani, kjer se pomika s koleščkom, na drugi strani pa je mehanizem za fiksiranje tega prislona. In da ga je kao teško pararelno fiksirat glede na rezilo. Vendar se v enem videu izvedel, da se lepo pararelno fiksira, če ga dvigujemo le s koleščkom in ne na roke. Medtem pri DeWaltu zasledim, da ima na obeh straneh prislona zobčast kanalček po katerem se nastavlja višina in se mi zdi da se pomika lepo pararelno.

Med prednostim Makitinega vidim, da je pol kg lažji. Enostavnje je dostopit do rezila (to se mi niti ne zdi pomembno... ali je?). Pri DeWaltu pa se mi zdi boljše lociranje stikala za vklop. Pa pri makiti je vzmet skrita, pri Dewaltu pa vidna.

Zanima me ali ima kdo izkušnje z obema in kateri naj bi bil boljši
Se pa DeWaltov sedaj dobi za okoli 255€, Makitin pa za 300€.

Hvala za mnenja!
piki
 
Prispevkov: 6
Pridružen: To Apr 21, 2015 10:35 am

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Ročna orodja in električni ročni strojčki

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

cron