Sponkač oz spenjalnik

Sponkač oz spenjalnik

OdgovorNapisal/-a Godar » Sr Jan 13, 2016 5:33 pm

Lp
Zelim kupit sponkac makita, s katerim bi spajal okvirje za satnice. Sirina sponke je 11 mm, dolzina pa 40 mm.
V tem primeru bo mehki les (lipa,topola,..), sirina letvice pa je 25 mm.

Zanima me, kako se obmasa sponka, ko pride v les, oz ali bo sponka pogledala ven na straneh?

Prosim za pomoc, ce ima kdo izkusnhe z tem.

Hvala
Godar
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Sr Jan 13, 2016 11:54 am

Re: Sponkač oz spenjalnik

OdgovorNapisal/-a Stycky92 » Sr Jan 13, 2016 6:08 pm

sama sponka naj nebi smela pogledat ven če je ob pritisku na ''petelina postavljena pravokotno na kos. je pa res da so satnice tenke in bo hitro kaj postrani šlo. globino zabite sponke pa uravnaš z pritiskom zraka.

Sama sponka se pa v lesu prekriža tako da zgleda potem nekako tako IX če se zastopimo.
Stycky92
 
Prispevkov: 81
Pridružen: Če Jun 26, 2014 9:51 pm
Kraj: Kranj

Re: Sponkač oz spenjalnik

OdgovorNapisal/-a medo4 » Sr Jan 13, 2016 6:30 pm

Zanimiva debata, ker imam tudi jaz čebele sem dve leti nazaj iskal klamferico katera je poširini klamfic najbolj primerna za satnike. Če se prav spomnim je edini model z primerno širino in globino klamfic stal 730 evrov pa me je minilo in še naprej zbijam z žeblji. Večinoma uporabljajo širino 6,35mm pa interdiskontova pištola je čisto dobra, verjemi v satnikih ni denarja uporabit moraš pa najlepši les. Poglej si spletno stran http://www.cebelarstvo-serazin.com/phpB ... p?f=12&t=8 .
Tudi tu imaš podatke http://www.slovenski-cebelarji.com/foru ... 9de87c2ad1

Boljše se je učiti na tujih napakah , lastne vedno stanejo posting.php?mode=reply&f=10&t=185#
medo4
 
Prispevkov: 74
Pridružen: Sr Nov 12, 2014 1:44 pm

Re: Sponkač oz spenjalnik

OdgovorNapisal/-a Godar » Če Jan 14, 2016 12:59 am

Aaaa, no to me je najbolj zanimalo. Jaz pa sem mislil, da gre sponka narazen. Super. Mislim, da potem nebi smela prit ven. No upam da ne :)

Ja, saj jaz zdaj tudi zbijam z zeblji, samo da je zadeva zamudma. Jih pa naredim nekaj cez 1000 okvirjev in potem to traja in traja. Ja, imajo v interdiskontu eno, zelo poceni in kar nekaj cebelarjev jo uporablja. Je pa res, da je to zelo oska sponka in mi nekak ni vsec. Tale od Makite, pa je 11 mm, to pa je ze skoraj sirina kot zabijamo zeblje.

hvala za odgovor in nasvet ;)

Lp
Godar
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Sr Jan 13, 2016 11:54 am

Re: Sponkač oz spenjalnik

OdgovorNapisal/-a medo4 » Če Jan 14, 2016 10:42 am

V dolžini do koder lahko prileti sponka v satnik nikakor ne smeš držati z prsti, držimo pa ravno tam , da hkrati poravnamo satnik. Sploh pri smreki je to pomembno ko je v vzdolžni letvici pri koncu kakšna mala grča in so prsti zraven pje klamfa hitro v prstih. 1000 satnikov zbiješ komot v dveh tednih, zraven porabiš 3.3 kg žebljev.
medo4
 
Prispevkov: 74
Pridružen: Sr Nov 12, 2014 1:44 pm

Re: Sponkač oz spenjalnik

OdgovorNapisal/-a medo4 » Če Jan 14, 2016 10:44 am

Sem pozabil, tubo lepila zraven in kar sproti maži . Zlepljen je veliko močnejši.
medo4
 
Prispevkov: 74
Pridružen: Sr Nov 12, 2014 1:44 pm


Vrni se na Ročna orodja in električni ročni strojčki

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 12 gostov